• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Widnieję w Big . Czy mogę starać się o kredyt ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 11:48
weronikajagodzinska napisał
Krzysztof Rzymski napisał
gwiazda napisał
W tym miesiącu spłaciłam całe zobowiązanie.Czy to,że miałam problemy ze spłatą kredytu za telefon w przeszłości nie powinny rzutować na to czy dostane kredyt czy nie?



W ciągu max. 14 dniu po spłacie zobowiązania Twoje dane w BIG się zmienią (zniknie informacja o należności).
A jesli nie zniknął to da sie jakos odwolać od decyzji?


Konsekwencje dla wpisującego mogą być bardzo poważne:

Przedsiębiorca jest obowiązany niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni usunąć, bądź zaktualizować informacje w BIG w przypadku gdy:
• nastąpi całkowite, bądź częściowe zaspokojenie zobowiązania
• stwierdzony zostanie fakt nieistnienia zobowiązania,
wierzytelność zostanie przeniesiona na osobę trzecią.
Jeśli przedsiębiorca tego nie zrobi, grozi mu grzywna w wysokości 30 tys. zł. Jeśli nie usunięto nas z listy nierzetelnych dłużników pomimo tego, że spłaciliśmy dług, możemy zwrócić się do BIG z żądaniem usunięcia takiej informacji, a także do prokuratury zgłaszając przestępstwo poświadczenia nieprawdy.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
banszi

Niezarejestrowani

19.8.2015 13:26
Krzysztof Rzymski napisał
weronikajagodzinska napisał
Krzysztof Rzymski napisał



W ciągu max. 14 dniu po spłacie zobowiązania Twoje dane w BIG się zmienią (zniknie informacja o należności).
A jesli nie zniknął to da sie jakos odwolać od decyzji?


Konsekwencje dla wpisującego mogą być bardzo poważne:

Przedsiębiorca jest obowiązany niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni usunąć, bądź zaktualizować informacje w BIG w przypadku gdy:
• nastąpi całkowite, bądź częściowe zaspokojenie zobowiązania
• stwierdzony zostanie fakt nieistnienia zobowiązania,
• wierzytelność zostanie przeniesiona na osobę trzecią.
Jeśli przedsiębiorca tego nie zrobi, grozi mu grzywna w wysokości 30 tys. zł. Jeśli nie usunięto nas z listy nierzetelnych dłużników pomimo tego, że spłaciliśmy dług, możemy zwrócić się do BIG z żądaniem usunięcia takiej informacji, a także do prokuratury zgłaszając przestępstwo poświadczenia nieprawdy.
Na prawde surowe te konsekwencje, az do przesady, to chyba jego sprawa czy aktualizuje czy tez nie.
Cytuj
jacekpacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 9:39
No ja to bym nie liczył, że ktos za nas to załatwi. Jak sami sie nie upewnimy to mozemy miec tylko wieksze problemy.
Cytuj
Katerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 9:53
Rozumiem, że taka kara ma chronić ludzi niesłusznie wpisanych do BIG, ale moim zdaniem to trochę przesada. Ostatecznie to nie wierzyciel tu zawinił, więc nie rozumiem, czemu kara jest tak wysoka.
Czy to nie zniechęci wierzycieli do wpisywania dłużników do BIG?
Mnie by na pewno zniechęciło, bo gdyby się okazało, że o czymś nie wiem, na przykład o tym, że przy sprzedaniu wierzytelności trzeba dłużnika z bazy wykreślić, to bałabym się, że mi taką karę dowalą.
Cytuj
EdwardKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 9:59
Krzysztof Rzymski napisał
weronikajagodzinska napisał
Krzysztof Rzymski napisał



W ciągu max. 14 dniu po spłacie zobowiązania Twoje dane w BIG się zmienią (zniknie informacja o należności).
A jesli nie zniknął to da sie jakos odwolać od decyzji?


Konsekwencje dla wpisującego mogą być bardzo poważne:

Przedsiębiorca jest obowiązany niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni usunąć, bądź zaktualizować informacje w BIG w przypadku gdy:
• nastąpi całkowite, bądź częściowe zaspokojenie zobowiązania
• stwierdzony zostanie fakt nieistnienia zobowiązania,
• wierzytelność zostanie przeniesiona na osobę trzecią.
Jeśli przedsiębiorca tego nie zrobi, grozi mu grzywna w wysokości 30 tys. zł. Jeśli nie usunięto nas z listy nierzetelnych dłużników pomimo tego, że spłaciliśmy dług, możemy zwrócić się do BIG z żądaniem usunięcia takiej informacji, a także do prokuratury zgłaszając przestępstwo poświadczenia nieprawdy.
Na 3-cią osobę czyli rodzinę lub wspólników np.?
Cytuj
EdwardKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 10:07
Mateusz Libecki napisał
W Skokach, bankach spółdzielczych i Credit Agricole można uzyskać kredyt mimo wpisu w BIG(info monitor)
No ale z BIK-iem już raczej nie ma szans?
Cytuj
Odpowiedź