• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenia przy kredycie bankowym

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 8:39
A waśnie do tych ubezpieczeń przy kredytach, to ja się zastanawiam, jak to jest. Bo ja jak brałem kiedyś kredyt gotówkowy to mogłem odznaczyć opcję ubezpieczenia i kredyt i tak dostałem. A mój ojciec, osoba starsza zawsze bierze kredyt z ubezpieczeniem i kiedyś jak o to zapytał, to mu powiedziano, że jest ono obowiązkowe. Więc od czego to zależy? Od banku, wieku czy jeszcze czegoś? Można wziąć kredyt bez ubezpieczenia?
Cytuj
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 15:54
hubertus napisał
A waśnie do tych ubezpieczeń przy kredytach, to ja się zastanawiam, jak to jest. Bo ja jak brałem kiedyś kredyt gotówkowy to mogłem odznaczyć opcję ubezpieczenia i kredyt i tak dostałem. A mój ojciec, osoba starsza zawsze bierze kredyt z ubezpieczeniem i kiedyś jak o to zapytał, to mu powiedziano, że jest ono obowiązkowe. Więc od czego to zależy? Od banku, wieku czy jeszcze czegoś? Można wziąć kredyt bez ubezpieczenia?


Najczęściej zależy to od banku lub rzetelności doradcy. Na własnym przykładzie spotkałem się z sytuacjami, że dopóki nie zapytałem o ubezpieczenie i możliwość skorzystania z oferty bez ubezpieczenia przedstawiana była zawsze oferta i rata z ubezpieczeniem,a doradca nie informował, że jest ono dobrowolne. Dotyczy to głównie kredytów gotówkowych i zakupów na raty. Przy kredytach hipotecznych nie spotkałem się z ukrywaniem tego typu rzeczy.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
lawinia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2015 16:40
Czyli ubezpieczenie zawsze jest dobrowolne?
Byłam pewna, że w pewnym wieku jest obowiązkowe, bo inaczej po prostu bank nie da kredytu.
Ja zwykle nie biorę ubezpieczenia, ale na przykład moi dziadkowie za każdym razem mają takie ubezpieczenie i myślałam, że dla nich jest obowiązkowe.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 10:43
Rekomendacja U dotycząca dobrych praktyk w zakresie bancassurance.
Bank powinien przedstawić klientowi informacje o oferowanych przez siebie produktach ubezpieczeniowych towarzyszących oferowanemu produktowi bankowemu w celu umożliwienia klientowi wyboru produktu ubezpieczeniowego. Wszelkie dalsze konsekwencje tej ww. rekomendacji opisane są na stronach - https://www.knf.gov.pl/Images/Rekomendacja_U_tcm75-38338.pdf. Według mojej wiedzy umowa kredytowa może zawierać wskazanie lub wymóg ubezpieczenia związanego z kredytem. Ubezpieczenie według mnie powinno chronić zarówno kredytodawcę (bank) jak i kredytobiorcę przed nieprzewidzianymi negatywnymi konsekwencjami zdarzeń mogących mieć wpływ na strony umowy kredytowej. Dotychczas wiele takich ubezpieczeń oferowanych przez banki zabezpiecza wyłącznie kredytodawcę (bank) i przysparza dodatkowy przychód banku, dla klienta jest tylko zbędnym dodatkowym obciążeniem i chroni go tylko w sposób minimalny, a często jest tzw. wydmuszką ubezpieczeniową. Dlatego podkreślam ponownie konieczność czytania wszystkich umów, niestety nie jestem w stanie w tym temacie pomóc w sprawach indywidualnych
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2015 10:51
lawinia napisał
Czyli ubezpieczenie zawsze jest dobrowolne?
Byłam pewna, że w pewnym wieku jest obowiązkowe, bo inaczej po prostu bank nie da kredytu.
Ja zwykle nie biorę ubezpieczenia, ale na przykład moi dziadkowie za każdym razem mają takie ubezpieczenie i myślałam, że dla nich jest obowiązkowe.


nie ma reguły, jedne banki ubezpieczeń wymagają (w określonych przypadkach) a w innych skorzystanie z nich jest warunkiem uzyskania promocyjnej ceny kredytu...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

30.10.2015 10:40
Z tego artykułu wynika, że bankowcy są bezwzględni w stosunku do słabszej strony umowy. Poczytajcie:
Prawo: Ubezpieczenie korzystne tylko dla banku
piątek, 30 października 2015 09:39
Sąd Okręgowy we Wrocławiu ustalił, że bank jest jedynym beneficjentem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, a całe ryzyko ponoszą kredytobiorcy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Decyzja SO zapadła w sprawie, w której kredytobiorcy pozwali bank za to, że ich zdaniem postanowienia umowy nakazujące im opłacenie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (UNWW) do ich kredytu hipotecznego w walutach jest klauzulą niedozwoloną. Pozwany twierdził zaś, że zapis umowny jest konsekwencją m.in. wytycznych Rekomendacji S. Ponadto bank argumentował, że powodowie nie musieli płacić składek, a np. zabezpieczyć kredyt na innej nieruchomości czy zwiększyć wkład własny. Sąd I instancji uznał jednak argumentację klientów i nakazał bankowi zwrot 16 tys. zł wpłaconych składek. W apelacji (sygn. akt II Ca/436/15) Sąd Okręgowy we Wrocławiu podtrzymał wcześniejsze orzeczenie, wskazując, że zobowiązanie skarżących do płacenia składek z tytułu w/w ubezpieczenia rażąco narusza ich interesy i jest sprzeczne z dobrymi obyczajami. Czyli stanowi klauzulę abuzywną. W dodatku bank jako jedyny beneficjent polisy uzyskał daleko idące zabezpieczenie na wypadek problemów ze spłacaniem kredytu, a całe ryzyko z nim związane przerzucił na kredytobiorców.

Więcej na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawnej” z 30 października, w artykule Małgorzaty Kryszkiewicz zatytułowanym „Kredyty: Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego bezprawne”, pod adresem:
http://biznes.gazetaprawna.pl/...
(AM, źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
marcel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2015 13:22
Dobrze wiedzieć, że sądy mogą podważyć takie zapisy. Może jak ludzie zaczną bankom wytaczać sprawy, to te przestana stosować niedozwolone klauzule? Powiem znajomym, niech przejrzą swoje umowy, może i im należy się jakiś zwrot?
Tym bardziej, jak ktoś nie jest zbyt obeznany w tym temacie, to powinien pójść jednak z taką umową do prawnika, wydaje mi się, że tego typu porada to nie jest duży koszt, a można jednak sporo zyskać.
Cytuj
Justyna

Niezarejestrowani

4.11.2015 11:11
Pytanie komu się będzie chciało wytaczać sprawy i to bankom. Wydaje mi się, że jest małe prawdopodobieństwo na wygraną z takimi molochami.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 12:49
Justyna napisał
Pytanie komu się będzie chciało wytaczać sprawy i to bankom. Wydaje mi się, że jest małe prawdopodobieństwo na wygraną z takimi molochami.
Justyno, czy Ciebie dotyczy ten temat ? Jeżeli tak to wykonaj proszę procedurę o której napisane jest powyżej - nie musisz indywidualnie iść do Sądu z bankiem. Jeżeli Ciebie to nie dotyczy to nie zaśmiecaj tematu - proszę ?.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Justyna

Niezarejestrowani

4.11.2015 13:04
Krzysztof Wilczyński napisał
Justyna napisał
Pytanie komu się będzie chciało wytaczać sprawy i to bankom. Wydaje mi się, że jest małe prawdopodobieństwo na wygraną z takimi molochami.
Justyno, czy Ciebie dotyczy ten temat ? Jeżeli tak to wykonaj proszę procedurę o której napisane jest powyżej - nie musisz indywidualnie iść do Sądu z bankiem. Jeżeli Ciebie to nie dotyczy to nie zaśmiecaj tematu - proszę ?.
Może mnie dotyczyć w przyszłości, jak każdą inną osobę. Uważa Pan, ze nie mam prawa wchodzić na forum i się wypowiadać. Na prawdę?
Cytuj
Odpowiedź