• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenia przy kredycie bankowym

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 12:47
Rekomendacja U dotycząca dobrych praktyk w zakresie bancassurance, jak oceniacie usługi ubezpieczeniowe oferowane w bankach?. Czy znacie zakres ubezpieczenia oferowanego przy kredytach bankowych?
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 14:33
Z tego, co się orientuję, to bankowe ubezpieczenie spłaty kredytu dotyczy na przykład sytuacji, gdy kredytobiorca umrze przed końcem spłaty kredytu i dzięki temu ubezpieczeniu jego spadkobierca nie będzie musiał spłacać tego kredytu. Czy dobrze rozumuję? Słyszałam tak kiedyś, że to tak wygląda, gdy mój dziadek brał kredyt i wyjaśniał, dlaczego musi wykupować ubezpieczenie, ale w sumie to nie wiem, czy miał rację.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 15:49
NannaA napisał
Z tego, co się orientuję, to bankowe ubezpieczenie spłaty kredytu dotyczy na przykład sytuacji, gdy kredytobiorca umrze przed końcem spłaty kredytu i dzięki temu ubezpieczeniu jego spadkobierca nie będzie musiał spłacać tego kredytu. Czy dobrze rozumuję? Słyszałam tak kiedyś, że to tak wygląda, gdy mój dziadek brał kredyt i wyjaśniał, dlaczego musi wykupować ubezpieczenie, ale w sumie to nie wiem, czy miał rację.

Lub straci pracę, ewentualnie będzie niezdolny do pracy i spłaty kredytu.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2015 10:17
jasne, że znamy, ale teraz (w większości przypadków) nie możemy o tym mówić klientom

niektóre banki nawet zabraniają wydać OWU, co najwyżej można wskazać gdzie się ono znajduje w sieci

czuję, że popadliśmy w jakąś skrajność ;-/

dlatego tam gdzie można robię klientom ubezpieczenie poza bankiem + cesja
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2015 10:36
Ja jak brałam kredyt na mieszkanie to wiem ,ze miałam tam pakiet obowiążkowych ubezpieczeń.

Nie kupowałam jednak nic czego nie potrzebowałam.

Czy takie ubezpieczenie od utraty pracy w przypadku kredytu mieszkaniowego jest opłacalne ? Ostatnio weszłam sobie na stronę banku, w którym mam kredyt i proponowali właśnie taką opcję.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2015 12:26
przeczytaj OWU tego ubezpieczenia i się zastanów czy to dobra opcja
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2015 14:54
Ale dlaczego banki zabraniają wydawać to OWU? Żeby człowiek nie wiedział, od czego jest ubezpieczony i jakie ma prawa czy żeby całkiem zrezygnował z tego ubezpieczenia? Myślałem, że na tym bank tez zarabia i to całkiem dobrze, w końcu większość osób spłaca kredyty i z tych ubezpieczeń nie korzysta. Jakieś dziwne to jest...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2015 15:46
pośrednik ma obowiązek poinformować klienta odnośnie kredytu, a o ubezpieczeniach usłyszy w banku przy umowie kredytowej
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Trylion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2015 21:27
Robert Sierant napisał
pośrednik ma obowiązek poinformować klienta odnośnie kredytu, a o ubezpieczeniach usłyszy w banku przy umowie kredytowej

Ale jak rozumiem, jeśli klient zapyta o te ubezpieczenia doradcę, to doradca skłamać nie może? Ani się wykręcać?
Czy to właśnie tak działa? Pewnie są jakieś sposoby, aby wykręcić się od odpowiedzi, pytanie tylko czy to legalne i oczywiście moralne...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

27.4.2015 9:09
nie trzeba się wykręcać od odp., wyjaśniasz tak jak ja tutaj, że zgodnie z przepisami (rekomendacja U) o ubezpieczeniach można przeczytać na stronie banku, TU itd...

oczywiście jeżeli ktoś kupuje ubezpieczenie od TU (poza bankiem) to służę wszelką pomocą, informacjami, dokumentami...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź