• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

W co inwestować środki z 500+

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
krzysztof

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 11:33
Gość napisał
Najlepiej przepic.
A takich postaw też pewnie nie zabraknie.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 14:41
Witam serdecznie,

jakub napisał
A ja myślę o moich dzieciach .Postanowiliśmy z żoną założyć im polisolokaty .Mamy trójkę dzieci ,na dwoje dostaniemy pieniądze i ubezpieczymy trójkę .


Proszę podać, jakie to dobre polisolokaty znalazł Pan na rynku. Moje doświadczenia z innego typu ofertami pozwalają sądzić, że banki i instytucje finansowe myślą przede wszystkim o zapewnieniu zysku sobie.
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5882-najnowsze-produkty-strukturyzowane-korzystne-dla-klienta.html

Najlepszym wyjściem jest opłacanie sobie polisy na życie w razie śmierci i kalectwa. Nie ma konieczności powiększania składki dokładając opcję na dożycie. Pieniądze można przeznaczyć na konto IKE/IKZE (ucieczka od Belki i możliwość wypłat po odprowadzeniu zaległego podatku). Dla najbardziej bojaźliwych istnieje IKE oparte o lokaty bankowe, a dla reszty polecam inwestowanie w dywidendy spółek giełdowych oraz obligacje.
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5924-dlugoterminowy-portfel-akcji-dywidendowych-konto-ike.html
W razie śmierci pieniądze trafiają do wyznaczonych osób uposażonych. W momencie zbliżania się wartości inwestycji do zakładanego poziomu (ta sama kwota jest sumą ubezpieczenia na życie), to można zrezygnować z opłacania składek, chyba że nie będzie wtedy obciążeniem dla budżetu domowego.

Wstępne informacje nt. inwestowania w obligacje:
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5860-jak-inwestowac-w-obligacje.html

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Frąc

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 15:38
http://www.comperia.pl/forum/ubezpieczenia/5838-polisa-posagowa-dla-dziecka-7-letniego-czy-jest-oplacalna.html
Proszę poczytać i sie Pan dowie.W życiu to już jest tak ,że jednemu pasuje to a drugiemu co innego.Jestem w temacie ,boostatnio rozmawialiśmy w gronie małżenstw z dziećmi.Ilu ludzi tyle wyborów - o tym się nie dyskutuje.Ja w życiu nie będe inwestował w dywidendy i obligacje.I to jest mój wybór.
Cytuj
piotr wiec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 19:44
Te pieniądze z 500+ można różnie zainwestować .Ważne ,żeby służyło to dobru dziecka. Ja np.i tak jestem w stanie zgromadzić oszczędności na ich przyszły start w dorosłość .Te pieniądze zainwestuję w ich rozwój .Mam dwoje dzieci ,dostawał będę tylko na jedno ,ale przeznaczę na dwoje dzieci na prywatne lekcje .
Cytuj
KorneliaDu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 11:15
I oby jak najwięcej osób chciało te pieniądze inwestować.
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

25.3.2016 14:53
Frąc napisał
http://www.comperia.pl/forum/ubezpieczenia/5838-polisa-posagowa-dla-dziecka-7-letniego-czy-jest-oplacalna.html
Proszę poczytać i sie Pan dowie.W życiu to już jest tak ,że jednemu pasuje to a drugiemu co innego.Jestem w temacie ,boostatnio rozmawialiśmy w gronie małżenstw z dziećmi.Ilu ludzi tyle wyborów - o tym się nie dyskutuje.Ja w życiu nie będe inwestował w dywidendy i obligacje.I to jest mój wybór.

Zapoznałem się i nie widzę tam żadnych szczegółów. Jest przykład, że za 250zł można mieć polisę na życie (bez dożycia, a jedynie w razie śmierci) na kwotę 200tys. zł. To jest dobra podstawa do zabezpieczenia dzieci. Oczywiście wg. uznania można dołożyć do polisy ubezpieczenie od kalectwa, przez które straci się w konsekwencji obecną w miarę dobrą pensję. Pozostanę jednak przy zdaniu, że wszelkie dodatki typu "rezerwa matematyczna", czy część inwestycyjna w postaci jednostek funduszu pozwolą jedynie mieć spokojne sumienie, że pomyślało się o przyszłości dzieci i złudną nadzieję, że uzyska się rozsądny zysk. Gwarantuję, że lepszy wynik uzyska się na koncie IKE opartym na lokatach bankowych (nie zapłacony podatek Belki pracuje dla nas cały czas, a reinwestowanie zysków daje dobre efekty, o czym poczytamy szukając terminu 'procent składany'). Faktem jest, że miesięczne wpłaty po 500-1000zł uniemożliwiają na początku wybranie portfela 60-80 spółek dywidendowych, ale już 1,5 roku do 2 lat będzie to wykonalne. Dla mniejszych kwot istnieją fundusze ETF, które odwzorowują indeksy WIG20, niemiecki DAX30 oraz amerykański S&P500. Są one notowane na polskiej giełdzie, można je nabyć na rachunek IKE/IKZE, a prowizja za zarządzanie jest minimalna (fundusze inwestycyjne pobierają wartość lokaty bankowej więcej!). Osobiście wierzę, że polska gospodarka stoi u progu dużego skoku i powolne skupowanie jednostek ETF na WIG20 przyniesie ponadprzeciętne zyski w perspektywie 10-15 lat. Jesteśmy postrzegani jeszcze jako gospodarka rozwijająca się, ale wg. dochodu na mieszkańca jesteśmy już gospodarką rozwiniętą. Kiedy rynki finansowe zaliczą nas oficjalnie do rozwiniętych, to napłynie dużo kapitału od zagranicznych funduszy inwestycyjnych, które nie mogą inwestować w rynki rozwijające się, co podbije wycenę naszych aktywów i ustabilizuje je na sporo wyższym poziomie niż obecne.
Zresztą nie myślcie Państwo, że mając w rządzie Morawieckiego (prezes najlepiej radzącego sobie banku w Polce w ostatnich latach) decyzja o 500+ nie jest przemyślana od strony możliwości sfinansowania. Jeśli polska gospodarka będzie rozwijać się niedługo w tempie 5-7%, to pieniądze na ten program znajdą się bez najmniejszego problemu. Pan Morawiecki nie rzuca w takim przypadku słów na wiatr, kiedy wspomina o szybkim wzroście zarobków w Polsce. To będzie finał procesu konwergencji, o którym usłyszałem po raz pierwszy, kiedy w 2003r. zaczynałem przygodę z rynkami finansowymi.

Wesołych Świąt :)
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 25.3.2016 14:57
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Fann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2016 16:28
Wszystkie te wyliczenia i kalkulacje mozna o ... potłuc.Powiem wprost i dosadnie.Może np byc wielki krach na giełdzie albo wojna i co wtedy z tymi kakulacjami? Mówię tak ,bo ja w życiu nie nastawiam się na zysk wynikający z tak wyrachowanej kalkulacji ...Również wszystkim zycze spokojnych i zdrowych Swiąt :)
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 7:20
Witam serdecznie,

Wyrachowana kalkulacja? Zakładam jedynie, że gospodarka zawsze się rozwija, a jak dojdzie do kresu, to są na giełdzie spółki wypłacające dywidendę. Drugie założenie: nie będzie wojny, która spowoduje bankructwo większości firm giełdowych.
Wyrafinowanych wyliczeń, których tak się Pan obawia, proszę szukać w tym wątku na forum (trzeba przewinąć do mojej wypowiedzi i czytać od końcówki drugiego akapitu):
http://www.comperia.pl/forum/lokaty/5578-program-oszczednosciowy-dla-30-latka,2.html
Nadal nie widzę wyrachowania i wyliczeń "o kant d".

Zacznę od cytatu:
"Co ciekawe, Buffett postępuje zgodnie z tym co zaleca nieprofesjonalnym inwestorom. Zalecił wykonawcom testamentu by środki pieniężne pozostawione jego żonie (wszystkie swoje udziały w BH Buffett zamierza przekazać wybranym organizacjom charytatywnym) zostały w 10% zainwestowane krótkoterminowe obligacje rządowe a w 90% w niskokosztowy funduszu indeksowy S&P 500."
Jeden z blogów na stronie banku BOŚ
To jest strategia dla ludzi nie mających kompetencji w zakresie inwestowania! W dodatku jest ona testowana przez Buffetta od kilkudziesięciu lat. Inwestujemy w biznes, w rozwój przedsiębiorstwa, w jego zyski. Osiągający najlepsze stopy zwrotu inwestor stosuje strategię pasywną i regularnie osiąga jedne z najlepszych wyników.

Gdzie tu haczyk?
Oczywiście proszę nie nastawiać się na szybki zysk. Ponadto należy inwestować jedynie kwotę, która nie jest planowana do wydania przez przynajmniej 10 lat.
Zakładając dywidendę na poziomie 7% i rosnącą w kolejnych latach, to przyjmując jej średnią wartość na 10% otrzymujemy zwrot 100% kapitału. Dalsze dywidendy są naszym czystym zyskiem, tak jak i każda cena akcji powyżej zera złotych.
Artykuł na temat wyliczania dywidendy

Wyrachowane wyliczenia będą dziś, jak podam przepis na własną lokatę strukturyzowaną opartą na złocie z użyciem kontraktu CFD (o ile czas mi na to pozwoli).

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 29.3.2016 7:25
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
EdytaKo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 11:11
Fann napisał
Wszystkie te wyliczenia i kalkulacje mozna o ... potłuc.Powiem wprost i dosadnie.Może np byc wielki krach na giełdzie albo wojna i co wtedy z tymi kakulacjami? Mówię tak ,bo ja w życiu nie nastawiam się na zysk wynikający z tak wyrachowanej kalkulacji ...Również wszystkim zycze spokojnych i zdrowych Swiąt :)
No nigdy nie wiemy co sie wydarzy, ale cos z oszczędnościami trzeba robić.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.3.2016 12:19
EdytaKo napisał
Fann napisał
Wszystkie te wyliczenia i kalkulacje mozna o ... potłuc.Powiem wprost i dosadnie.Może np byc wielki krach na giełdzie albo wojna i co wtedy z tymi kakulacjami? Mówię tak ,bo ja w życiu nie nastawiam się na zysk wynikający z tak wyrachowanej kalkulacji ...Również wszystkim zycze spokojnych i zdrowych Swiąt :)
No nigdy nie wiemy co sie wydarzy, ale cos z oszczędnościami trzeba robić.
Trzeba, a niestety niewiele rzeczy jest teraz zyskownych.
Cytuj
Odpowiedź