• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycja w ziemię

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 12:01
Kiedy na inwestycji w grunty rolne można dobrze zarobić? O tym tutaj. A co Państwo myślą o tego typu inwestycjach? Można zyskać?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

30.3.2015 14:42
Grunty teraz masowo są wykupowane przez firmy, duze koncerny niekoniecznie polskie. Rolnicy bardzo na to narzekają. Ale czy jest na co? Przynajmniej ta ziemia jest jakos gospodarowana.
Cytuj
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 19:47
Gość napisał
Grunty teraz masowo są wykupowane przez firmy, duze koncerny niekoniecznie polskie. Rolnicy bardzo na to narzekają. Ale czy jest na co? Przynajmniej ta ziemia jest jakos gospodarowana.

No to chyba właśnie o to chodzi, że obcokrajowcy wykupują polską ziemię. Dla rolników, szczególnie tych starszych jest to sytuacja nie do pomyślenia, bo przecież w naszym kraju ludzie byli bardzo przywiązani do ziemi, czyli ojcowizny.
No a inna sprawa, że z pewnością niejeden rolnik chciałby położyć na hektarach łapę, ale, że obca firma może zaproponować lepszą cenę, to wielu obeszło już się smakiem.
A ziemia zyskuje chyba wtedy, gdy w okolicy zaczynają powstawać jakieś inwestycje. Pytanie skąd wiedzieć, czy firmy lub samorządy takie planują? Da się to gdzieś sprawdzić wcześniej?
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2015 8:14
Jasne, że można sprawdzić.
Musisz znać nr działki, potem z tym do Wydziału Geodezji i tam dostajemy nr księgi na podstawie nr działki. Potem w sądzie sprawdzamy właścicieli w księdze. Ten nr działki tez da się sprawdzić, np. na geoportalu.
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.4.2015 11:47
Nie wiem czy obecnie jest to taka dobra inwestycja.Mówiło się kilka lat temu o inwestowaniu w mieszkania. Obecnie mieszkania tanieją.Tak samo jest z ziemią.
Nie wiemy jakie tereny będą w przyszłóści wartościowe a jakie będą sie wyludniały.

Jeśli ja miałbym gdzieś kupować działkę to byłaby to na pewno miejscowość turystyczna. Jestem zdania,ze takie działki mają największą szansę na zwiększenie swojej wartości w przyszłości.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:53
estimo napisał
Nie wiem czy obecnie jest to taka dobra inwestycja.Mówiło się kilka lat temu o inwestowaniu w mieszkania. Obecnie mieszkania tanieją.Tak samo jest z ziemią.
Nie wiemy jakie tereny będą w przyszłóści wartościowe a jakie będą sie wyludniały.

Jeśli ja miałbym gdzieś kupować działkę to byłaby to na pewno miejscowość turystyczna. Jestem zdania,ze takie działki mają największą szansę na zwiększenie swojej wartości w przyszłości.


Jest to bardzo długo planowa inwestycja ale czasem można dorwać praktycznie za bezcen tanią działkę leśną albo budowlano-leśną i poczekać 5-10lat aż się zmienią przepisy i dana działka stanie się normalną działką budowlaną.
Cytuj
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 12:01
Antoni napisał
estimo napisał
Nie wiem czy obecnie jest to taka dobra inwestycja.Mówiło się kilka lat temu o inwestowaniu w mieszkania. Obecnie mieszkania tanieją.Tak samo jest z ziemią.
Nie wiemy jakie tereny będą w przyszłóści wartościowe a jakie będą sie wyludniały.

Jeśli ja miałbym gdzieś kupować działkę to byłaby to na pewno miejscowość turystyczna. Jestem zdania,ze takie działki mają największą szansę na zwiększenie swojej wartości w przyszłości.


Jest to bardzo długo planowa inwestycja ale czasem można dorwać praktycznie za bezcen tanią działkę leśną albo budowlano-leśną i poczekać 5-10lat aż się zmienią przepisy i dana działka stanie się normalną działką budowlaną.


A jeśli jednak nie stanie się budowlana to co? :)

Moi znajomi kupili sobie kiedyś spory kawał ziemi właśnie rolno leśnej. Jeszcze 15 lat temu było tam badz ładne osiedle ludzkie. Myśleli,że teren będzie się rozwijał. NIestety tak się nie stało. Nieruchomości straciły na wartości. Ludzie zaczęli przeprowadzać się za pracą w inne rejony. W okolicy upadły prawie 3 fabryki.

Tak więc nie zyskali na inwestycji. Dla mnie jest to jak ruletka.
Cytuj
dario

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 9:38
No jak nie stanie się budowlana, to zawsze można ją uprawiać. Na przykład posiać trawę (albo i nie siać, bo po kilku latach sama się nasieje) i dwa razy w roku ją skosić. Wynajęcie kogoś, kto to za nas zrobi wyniesie kilkadziesiąt złotych od hektara. I już możemy brać dopłaty. W każdym razie kiedyś tak było, nie wiem, czy teraz też. A jak zechcemy jednak coś uprawiać, to dostaniemy nawet więcej.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 12:42
A to każdy, kto ma działkę rolną może dostać taką dotację? I dlaczego akurat za koszenie trawy?
Może ktoś napisać, gdzie się trzeba zgłosić, żeby dostać coś takiego?
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.4.2015 10:46
Trzeba złożyć dobrze napisany wniosek, no i są jeszcze jakieś inne warunki, ale nie trzeba mieć wykształcenia rolniczego. No i trzeba ją uprawiać, czyli w przypadku łąki kosić.
Ja jestem ciekawy, jaki jest koszt przekształcenia działki rolnej w budowlaną? Z tego co wiem, to nie dzieje się samoistnie.
Cytuj
Odpowiedź