• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Raty równe i malejące - które wybrać ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2016 19:19
Witam wszystkim Przymierzam ie do kredytu 60000,byłem już w kilku bankach i rozmawiałem z doradcami.Problemu z jego zaciągnięciem nie mam żadnego.Zacząłem myśleć jednak o takiej kwestii jak raty- równe czy malejące? Zarobki mam dobre ,pracę stałą .Jaka forma rat jest bardziej opłacalna i w jakim przypadku?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

18.2.2016 23:51
Tańsze są zawsze raty malejące.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 10:29
Raty malejące tańszy kredyt ponieważ szybciej jest spłacany kapitał kredytu. Raty równe, zdolność kredytowa jest na większą kwotę ale odsetki w początkowym okresie moga być wyższe niż spłacany kapitał.
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Marek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 11:10
A mim kiedyś jakiś bank nie chciał dać pożyczki na raty malejące.Wziąlem ,ale w równych.Od czego to zależy ? Wtedy nie dopytywałem ,a moze coś pokręciłem ?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 12:37
Widać nie było zdolności na raty malejące. Zdolność liczona jest dla pierwszej (najwyższej) raty.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Trylion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 13:13
To jest mniejsza i większa zdolność kredytowa? Myślałem ,ze tylko jest zdolność albo jej nie ma .Czy ta mniejsza zdolność zależy od wpływów do banku na konto ? Jest uzależniona od wysokości kredytu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 14:10
Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników. Dochody, zobowiązania, scoring bankowy itp...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 17:29
Trylion napisał
To jest mniejsza i większa zdolność kredytowa? Myślałem ,ze tylko jest zdolność albo jej nie ma .Czy ta mniejsza zdolność zależy od wpływów do banku na konto ? Jest uzależniona od wysokości kredytu?


Liczać zdolność kredytową, bank określa jaką maksymalnie ratę miesięcznie kredytobiorca może płacić. Przy ratach równych uzyskamy wyższą kwotę kredytu, niż przy ratach malejących.

Jeśli więc zdolność niska, więcej pożyczymy przy ratach równych.
Jeśli zdolność wysoka, taniej będzie skorzystać z rat malejących.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 19.2.2016 17:30
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
ilion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2016 18:46
Przejrzałam watek.Witam wszystkim .Czy przy ratach malejących jest zmiennie oprocentowanie? Rozumiem,ze przy stałych jest przez cały czas takie samo.Czy w tych malejących ratach to własnie może zmienić się oprocentowanie?Czy coś mi się poplątało i sa jeszcze inne kredyty?
Cytuj
Kryspin

Niezarejestrowani

19.2.2016 23:45
Mieszko napisał
Witam wszystkim Przymierzam ie do kredytu 60000,byłem już w kilku bankach i rozmawiałem z doradcami.Problemu z jego zaciągnięciem nie mam żadnego.Zacząłem myśleć jednak o takiej kwestii jak raty- równe czy malejące? Zarobki mam dobre ,pracę stałą .Jaka forma rat jest bardziej opłacalna i w jakim przypadku?


Wszystko zalezy od banku, ja korzystałem z wersji elastycznej w Raiffeisen. Mam określony termin spłaty 11.2018. Muszę wpłacać miesięcznie minimum 2,5% kwoty kredytu. I wtedy nie mam dotatkowych opłat. Co do oprecentowania. To bez wzgledu na wielkosc rat jest takie same. Nie ma znaczenie. oczywiscie na poczatku lepiej wiecej spłacać. Bo masz mniejszy kapitał co miesiąc. I odsetki niższe
Cytuj
Odpowiedź