• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

karta zbliżeniowa, a utrata danych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.10.2014 16:14
pierwsze słysze o folijce na karte, troche paranoja jak dla mnie hehe :) od tylu lat korzystam z paypassa i nic mi się jeszcze nie przytrafiło :)
Cytuj
be free like a child
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

13.10.2014 8:55
Organizacje kartowe zapewniają, że korzystanie z kart zbliżeniowych jest w pełni bezpieczne.
Przekonują, że złamanie zabezpieczeń poprzez ich skopiowanie i dokonanie transakcji skradzionymi danymi niemożliwe. Ma to wynikać z tego, że transakcje są chronione kodami bezpieczeństwa. Kody nie mogą zostać wykorzystane po raz drugi. Niestety wiele publikowanych danych wskazuje, ze z kart zbliżeniowych da się odczytać pewne dane, a nawet przeprowadzić transakcję. Dla uspokojenia dodam, że fraudy zdarzają się sporadycznie. I więcej kradzieży wynika z korzystania z kart w sposób tradycyjny. Prawda jest również, że na rynku znaleźć można produkty takie jak etui, które ma zabezpieczyć karty przed odczytaniem danych czy specjalne folie. Czy są one skuteczne trudno jednoznacznie określić. Jednak jeśli miałoby sprawić, ze klient poczuje się bezpieczniejszy to nic ie sti na przeszkodzie do korzystania z nich.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.10.2014 12:21
o folii tez nie słyszałam, ale dodatek fajny :) po prostu rzeba się pilnować i tyle, nic na to nie poradzimy :)
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.10.2014 12:10
Tomasz Słupczynski napisał
Organizacje kartowe zapewniają, że korzystanie z kart zbliżeniowych jest w pełni bezpieczne.
Przekonują, że złamanie zabezpieczeń poprzez ich skopiowanie i dokonanie transakcji skradzionymi danymi niemożliwe. Ma to wynikać z tego, że transakcje są chronione kodami bezpieczeństwa. Kody nie mogą zostać wykorzystane po raz drugi. Niestety wiele publikowanych danych wskazuje, ze z kart zbliżeniowych da się odczytać pewne dane, a nawet przeprowadzić transakcję. Dla uspokojenia dodam, że fraudy zdarzają się sporadycznie. I więcej kradzieży wynika z korzystania z kart w sposób tradycyjny. Prawda jest również, że na rynku znaleźć można produkty takie jak etui, które ma zabezpieczyć karty przed odczytaniem danych czy specjalne folie. Czy są one skuteczne trudno jednoznacznie określić. Jednak jeśli miałoby sprawić, ze klient poczuje się bezpieczniejszy to nic ie sti na przeszkodzie do korzystania z nich.

Grunt to nie poczucie bezpieczeństwa wynikające z efektu "placebo", ale świadomość, że nasze środki są bezpieczne z powodu faktycznie działających zabezpieczeń. Fakt, że ludzie ufają słowom pracowników banków, że ich pieniądze są bezpieczne. Ważne żeby nie były to puste słowa.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

12.11.2014 11:41
Jeżeli obawiają się Państwo o bezpieczeństwo płatności zbliżeniowych zapraszam do naszego artykułu. Dowiedzą się Państwo jak samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo plastikowego pieniądza. Zapraszam tutaj.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.11.2014 12:11
bardzo ciekawy artykuł, naprawde. ja natomiast mam pytanie o kartę bo mi strzeliła i kurcze nie wiem czy za darmo bede mogła ja wymienic czy bede za to płacić?
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.11.2014 14:37
Wanana napisał
bardzo ciekawy artykuł, naprawde. ja natomiast mam pytanie o kartę bo mi strzeliła i kurcze nie wiem czy za darmo bede mogła ja wymienic czy bede za to płacić?
Wymieniałam ostatnio kartę w Pekao i nie ponosiłam kosztów.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.11.2014 11:33
Ale pewnie wymiana była, bo karta się przeterminowała. Jeśli wina jest klienta to klient płaci.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.11.2014 13:51
Zapraszam do naszego artykułu, kompendium wiedzy odnośnie bezpieczeństwa korzystania z kart zbliżeniowych.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.11.2014 14:53
Ja niestety nie mam, i mówię niestety bo wcześniej miałam i bardzo brakuje mi tej opcji, jest naprawdę szybka i wygodna. Nie wiem czy tak łatwo wykraść te dane jak mówią. Ja się jeszcze z tym nie spotkałam.
Cytuj
Odpowiedź