• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

karta zbliżeniowa, a utrata danych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Eliza2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 21:17
mam pytanie korzystacie z formy płatności karta zbliżeniowa? coraz więcej Polaków ma takie karty, niestety zapisane na nich dane mogą pasc łupem złodziei, słyszałam że wystarczy, ze taki przestępca zbliży sie do nas w kolejce ze specjalnym czytnikiem, sadzicie że to prawda? Jak się przed czymś taki bronić?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 10:02
Temat poruszaliśmy na tym forum wielokrotnie :)
http://www.comperia.pl/forum/kredyty/318-karta-zblizeniowa.html

Naszym zdaniem jest to opcja stosunkowo bezpieczna, jednak jeżeli obawia się pani, zawsze można z tej opcji zrezygnować.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Fiołek58

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 14:23
ja korzystam przy małych platnosciach, moj tata znow stwierdził ze to mu nie pasuje i nie korzysta - zastanawia mnie natomiast inna kwestia ostatnio w ccc mialam taka sytuacje ze mowie kobiecie ze bedzie zbliżeniowo, ona piknela a potem dała mi jeszcze do wpisania pinu - cos na moj gust nie tak.. niby kasy 2 razy nie pobrało ale przeciez po to jest zbliżeniowo żeby nie trzeba było pikać pinu ??
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 12:00
A może kwota była wyższa i dlatego musiałaś wpisywać pin. Z tego co sie osobiscie orientuje jest tak że zbliżeniowo bez pinu płaci się do konkretnej kwoty a jak dany zakup tą kwotę przekracza to wtedy pod czas płacenia musimy tranzakcie potwierdzić jeszcze kodem pin.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 13:55
GrochaGocha napisał
A może kwota była wyższa i dlatego musiałaś wpisywać pin. Z tego co sie osobiscie orientuje jest tak że zbliżeniowo bez pinu płaci się do konkretnej kwoty a jak dany zakup tą kwotę przekracza to wtedy pod czas płacenia musimy tranzakcie potwierdzić jeszcze kodem pin.
Tak, zwykle płatności zbliżeniowe dostępne sa za zakupy do 50 zł.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 14:49
no dokladnie mi tez nieraz proszą o pin jak kwota jest wieksza niz 50 albo 100 zł jakoś tak jak placilas za buty np 130 zł to trzeba było potwierdzenia pinu to akurat normalne bo to dobre zabezpieczenie :)
Cytuj
muminek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 6:47
Mam kartę zbliżeniową i nie boję się, że ktoś mi ją ukradnie lub z czyta dane. Nie można popadać w paranoje:) A widzę, że ludzie niepotrzebnie sieją panikę. Mi też każą w sklepach wpisać pin przy kwocie wyższej niż 60 złotych więc nie masz się czym martwić.
Cytuj
pinky

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 6:57
Nie mam karty zbliżeniowej ale coraz częściej zastanawiam się nad korzystaniem z niej. Wiecie w jaki sposób ją zdobyć? Wystarczy poprosić w banku? Nie mam obaw, że ktoś mi ukradnie pieniądze z tej karty. Przecież nie każdy kto stoi za nami w kolejce nosi czytnik. Bez przesady.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

18.6.2014 9:45
pinky napisał
Nie mam karty zbliżeniowej ale coraz częściej zastanawiam się nad korzystaniem z niej. Wiecie w jaki sposób ją zdobyć? Wystarczy poprosić w banku? Nie mam obaw, że ktoś mi ukradnie pieniądze z tej karty. Przecież nie każdy kto stoi za nami w kolejce nosi czytnik. Bez przesady.
teraz prawie w kazdym banku daja zblizeniowki do konta, jesli masz karte bez tej funkcji to pojdz i Ci wymienia bez problemu.
Cytuj
beatrisR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 17:47
A jak ja teraz zakładałam konto i dostałam do niego kartę to w jaki sposób mogę sprawdzić czy ta karta jest zbliżeniowa czy normalna?Bo bardzo zastanawia mnie czy przypadkiem nie mam zbliżeniówki i nawet o tym nie wiem. Ona się jakoś rożni wyglądem?
Cytuj
Odpowiedź