• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

karta zbliżeniowa, a utrata danych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 10:19
Karty wyglądają tak samo. Jeżeli nie została Pani poinformowana to proponuje skontaktować sie z bankiem np. przez infolinię i zapytać. Ewentualnie sprawdzić robiąc zakupy czy funkcja jest aktywna.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
mireK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 14:44
O to ja też brałem terz kredyt w GetinBanku i dostałem kartę premium jestem. na karcie jest taki rysuneczek jakby karta była zbliżeniowa ale nikt mi nie powiedział czy mogę płacić tą funkcją. A wie ktoś możne ile kosztuje wyrobienie dodatkowej karty do tego samego konta?
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 15:09
Niestety nt. kosztu karty się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o główne pytanie wątku - ostatnio na TVN Turbo w Nowym Gadżecie była mowa o aplikacji, która ściąga dane z innych kart zbliżeniowych, paszportów itp. Było pokazane doświadczenie z terminalem i właśnie płatnością telefonem na podstawie danych zeskanowanych nim z karty kredytowej. Niestety nie obejrzałam do końca, ale później szukałam czegoś na ten temat i podobno należy trzymać karty w folii aluminiowej.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 15:46
Domi Kiwińska napisał
Niestety nt. kosztu karty się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o główne pytanie wątku - ostatnio na TVN Turbo w Nowym Gadżecie była mowa o aplikacji, która ściąga dane z innych kart zbliżeniowych, paszportów itp. Było pokazane doświadczenie z terminalem i właśnie płatnością telefonem na podstawie danych zeskanowanych nim z karty kredytowej. Niestety nie obejrzałam do końca, ale później szukałam czegoś na ten temat i podobno należy trzymać karty w folii aluminiowej.


Pierwsze słyszę, że można ściągnąć z karty pieniądze w taki sposób. Myślałam, że taka karta jest w 100% bezpieczna a teraz będę się za każdym razem stresować gdy ktoś bliżej podejdzie. A obkładanie karty w folię jest nieco dziwne w jaki sposób miałaby niby później ją wyciągnąć z tej folii w sklepie. Trochę wstyd.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2014 12:36
mireK napisał
O to ja też brałem terz kredyt w GetinBanku i dostałem kartę premium jestem. na karcie jest taki rysuneczek jakby karta była zbliżeniowa ale nikt mi nie powiedział czy mogę płacić tą funkcją. A wie ktoś możne ile kosztuje wyrobienie dodatkowej karty do tego samego konta?


To zależy od banku, jedne mają bezpłatną drugą kartę a na innych się płaci. Poza tym co do zbliżeniówki możesz zadzwonić do baku i zapytać czy masz aktywną opcję płacenia zbliżeniowego czy też nie.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 15:34
Jeśli chcemy aktywować możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych zwykle należy idąc się do placówki banku, tam otrzymamy konkretną informacje, ew. zaproponowana nam zostanie druga karta. Często aktywacji można także dokonać poprzez infolinie banku.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 21:58
Rozumiem że karty zbliżeniowe oprócz wielu swoich zalet mają również umożliwić szybszego przeprowadzenia transakcji. Jednak to założenie bierze często w łeb kiedy w sklepie przykładam kartę do terminalu, widzę że zostały pobrane konieczne dane i rozpoczyna sie oczekiwania. Niestety czasami to trwa naprawdę długo także wtedy dla mnie jest bez różnicy czy wprowadzam PIN czy nie. Tak czy tak i będę musiał swoje odstać.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 8:53
Mi sie raczej zwykle udaje dokonać płatności zbliżeniowej w chwile, na pewno nigdy nie jest tak, ze trwało dłużej niż z PINem.
Cytuj
Maćkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 14:13
jak jest zasieg na terminalu to idzie szybko czasami go nie ma i muli strasznie przy takich płatnosciach wiec juz wole na pinie polegać.
Cytuj
Gregiant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 15:06
Ja słyszałam, że żeby uchronić się przed kradzieżą, to można trzymać kartę w foli aluminiowej, wiem jak to brzmi, ale blokuje przepływ danych, słyszeliście coś o takiej metodzie?
Cytuj
Odpowiedź