• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co czeka niesolidnego kredytobiorcę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 12:40
O tym, że nie warto czekać ze spłatą kredytu nie trzeba nikogo przekonywać. Już koszt jednego monitu moze nas kosztować dodatkowe 30 zł, z jakimi opłatami należy jeszcze się liczyć? O tym tutaj. Z Państwa doświadczenia wynika, ze które z opłat sa najbardziej uciążliwe?
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 10:16
Skoro sie kredycik wzielo, to kredycik trzeba splacac. Banki pozyczaja, a nie daja pieniadze. jesli ktos o tym zapomina to niech placi kary, a ze banki maja swoje sposoby na naliczanie roznych kar :D no coz ...
Cytuj
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 10:39
Opłaty to jeszcze mniejszy problem.
Gorzej kiedy będziemy mieli negatywne konto w BIK. Wtedy dopiero może być problem z dostaniem kredytu w przyszłości.
Również jestem zdania,że jak się wzięło kredyt to trzeba go spłącać. Ewentualnie w razie potknięcia negocjować z bankiem. Tam również pracują ludzie i często zawieszą kredyt na jakiś czas.
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 11:40
Ja raz spóźniłem się z ratą. Były wakacje, wyjazd te sprawy i po prostu spłata kredytu ( konkretnie za samochód) wyleciała mi z głowy. Pierwsza spóźniona rata. Od razu ponaglenie ( za które swoją drogą również musiałem zapłacić...). Skutecznie oduczyło mnie to spóźniania się z ratami kredytowymi.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 15:12
Bialek napisał
Ja raz spóźniłem się z ratą. Były wakacje, wyjazd te sprawy i po prostu spłata kredytu ( konkretnie za samochód) wyleciała mi z głowy. Pierwsza spóźniona rata. Od razu ponaglenie ( za które swoją drogą również musiałem zapłacić...). Skutecznie oduczyło mnie to spóźniania się z ratami kredytowymi.
Trzeba bylo skorzystac z wakacji kredytowych :D A tak serio to kazdemu sie zdarza zapomniec, albo jakis wiekszy wydatek i potem problem, bo nie ma na rate, ale banki pozyczaja, nie daja, wiec trzeba trzymac sie harmonogramow ot co.
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2015 7:41
Pomyslcie, gdyby wam ktos czgos terminowo nie splacal czy bylibyscie zadowoleni ;p Banki po prostu odzyskuja naleznosci, a ze naliczaja oplaty. No coz maja takie prawo, wiemy co podpisujemy (a przynajmniej powinnismy wiedziec)
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2015 9:28
Iwona napisał
Pomyslcie, gdyby wam ktos czgos terminowo nie splacal czy bylibyscie zadowoleni ;p Banki po prostu odzyskuja naleznosci, a ze naliczaja oplaty. No coz maja takie prawo, wiemy co podpisujemy (a przynajmniej powinnismy wiedziec)


Okey ale zauważ, że czasami człowiek się spóźni bo jest chory, bo miał wyjazd za granicę lub z innego losowego wypadku. A banki za sms-a z powiadomieniem o spóźnieniu doliczają sobie jakieś dodatkowe kary itd. Gdy wystawiasz jakiejś firmie fakturę, bo często bywa że spóźniają się z płatnościami i nie doliczasz z tego tytułu dodatkowych kar. To nie służy dobrej współpracy. Ja do takiego banku na 100% bym nie wrócił.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.2.2015 10:04
No dokładnie. Jeden dzień spóźnienia i od razu potrafią Ci naliczyc kilka złotych za smsa , którego wysłanie kosztowało ich dosłownie grosze. Nawet jeśli wszystkie raty były spłacane regularnie w terminie.
A wakacje kredytowe? Nie każdy bank na to pójdzie. Niektóre banki wprawdzie mogą zrobić pewną ulgę. Ale inny powie twardo: płać. I nie ma nic do gadania.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 8:50
Juz bez przesady, ze za dzien zwloki takie kary. Rozumiem miesiac, dwa. Ale jak wiesz, ze bedziesz mial przestoj z gotowka to lepiej pojsc i sie dogadac z bankiem, a nie czelac az nalicza nie wiadomo jakie kary.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 9:02
podpisując umowę zgadzasz się na warunki czyli, że będziesz dostawał ponaglenia, za które oczywiście płacisz

instytucja finansowa ma prawo i obowiązek dbać o portfel kredytowy, (uogólniając) banki pożyczają pieniądze, które pozyskali od depozytariuszy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź