• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Banki wspierają frankowców

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.1.2015 16:12
Jednym z tematow nr. 1 jest wsparcie jakiego udzielają , albo maja udzielić banki frankowcom. Tak sie zastanawiam, przecież bank to nie instytucja charytatywna i na czyms i tak bedzie chcial zarobic...
Cytuj
Kaja Metrowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 7:59
Banki sa bardzo niechętne...
Chociaż zauważ,że zbliża się okres wyborczy tak więc jest bardzo duża szansa na to,ze będą działy się prawdziwe cuda :)
Osób, które wzieły kredyt we frankach jest ponad 700 tys. . Jest to obecnie bardzo duża rzesza wyborców.
Z drugiej strony jest tak jak piszesz. Banki to nie działalność charytatywna. Państwo również.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

23.1.2015 8:35
Na pewno sobie na czyms odbija. Bank to bank, musi na czyms zarabiac.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 10:25
Pamiętajmy, że nad bankami czuwają instytucje, które kontrolują czy ich działalność jej zgodna z prawem. O tym tutaj.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 8:38
Sama mam kredyt we frankach. Nie wiem jak to spłacę ponieważ jego wartość jest już większa niż wartość nieruchomosci. Wszędzie czytam sobie ataki na frankowców, że byli pazerni, że brali bo było taniej to teraz niech odpowiadają.
Tylko,że dla mnie była to jedyna możliwość na zamieszkanie na swoim. Innego kredytu by mi nie dali...
Czy w takim razie nie powinni mi pomóc?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 9:40
przecież nikt Ci nie każe nagle spłacać całego kredytu! spłacasz tylko ratę, która z jednej strony jest wyższa ze względu na kurs CHF a z drugiej masz niższe oprocentowanie (ujemy libor)

ps
kto ma Ci pomóc? czego dokładnie oczekujesz?

ps2
też mam kredyt we franku...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 10:07
Nie wiem. Coś co spowoduje, żeby nie płacić tak wysokich rat. Wydłużenie okresu spłaty, przewalutowanie kredytów po niższym kursie (czytałam że na Węgrzech i w Chorwacji tak zrobili).

Chyba dla banku będzie lepiej jeżeli coś tam będę spłacała niż nic, bo stracę płynność finansową.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 10:14
wydłużyć okres spłaty możesz, tylko czy chcesz? w Chorwacji zaproponowano, że przez 12 m-cy klienci będą spłacać raty po kursie sprzed 15 stycznia, to 12 rat, a kredyty były zaciągane na 30 lat i dłużej...

ps
w środę ma być rządowa propozycja związana z kredytami w CHF, zastanawiam się co wymyślą...oby nie jakaś opcja, za którą wszyscy podatnicy zapłacą, bo za chwilę i ci co mają w PLN zaczną narzekać (jak im wibor wzrośnie) + ci wszyscy, którym się skończą dopłaty w ramach RnS
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 15:04
Tereza napisał

Tylko,że dla mnie była to jedyna możliwość na zamieszkanie na swoim. Innego kredytu by mi nie dali...
Czy w takim razie nie powinni mi pomóc?

Tereza nie, nie powinni. Nikt nie zmuszał Ciebie do tego, abyś ten kredyt wzięła. Nikt nie zmuszał Ciebie do tego, abyś kupowała nieruchomość czy też budowała dom. Posiadanie własnego "M" jest marzeniem każdego, ale jeśli kogoś na to nie stać, to po prostu niech będzie na wynajętym. Zaznaczam - nie piszę tego z miejsca osoby, która posiada swoją nieruchomość, bo na dzień dzisiejszy sam wynajmuję, a do zakupu się przymierzam. Czy z życia na wynajętym dzieje mi się krzywda? Nie. Czy lepiej mi będzie jak kupię mieszkanie? Pewnie tak. Ale jeśli będzie się to odwlekać w czasie (nie mogę znaleźć nieruchomości, która by mi odpowiadała), to nic wielkiego się nie stanie.
Niestety niektórzy swoje marzenia próbują spełnić za wszelką cenę. Ceny tej czasem nie doszacują.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
john

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 15:06
widze Panowie eksperci twardo stoja przeciw :) Tez mam takie same zdanie. Nikt nie kazał frankowiczom brac kredytu obarczonego ryzykiem w obcej walucie.
Cytuj
Odpowiedź