• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt samochodowy czy leasing - Co warto wybrać ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
greta44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:12
W dzisiejszych czasach przy niskich zarobkach nie jesteśmy w stanie nic odłożyć .Jak zejdą się opłaty to jedna pensja nawet nie starczy .A co dopiero pomyśleć jak zachorują dzieci to dopiero koszta, a skąd tu brać na odłożenie choćby paru groszy .
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 6:53
Racja. Bardzo ciężko cokolwiek teraz odłożyć. My chcemy kupić samochód i jedyną szansą na to jest wyjazd w delegacje mojego męża. Może uda nam się uzbierać pieniądze do września. Chociaż znając nasze szczęście pojawią się jakies nieprzewidziane wydatki...
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 11:26
zuzannaanna napisał
Racja. Bardzo ciężko cokolwiek teraz odłożyć. My chcemy kupić samochód i jedyną szansą na to jest wyjazd w delegacje mojego męża. Może uda nam się uzbierać pieniądze do września. Chociaż znając nasze szczęście pojawią się jakies nieprzewidziane wydatki...


U nas zawsze tak jest. jak mamy coś zaplanowane do kupienia albo odłożone na konkretny cel pieniądze wygląda to tak, że albo coś się psuje albo coś trzeba załatwić albo jakiś jeszcze inny nieprzewidziany wydatek.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 13:27
Teraz jest tyle ofert leasingu, ze powoli kredyty samochodowe staja sie nieoplacalne.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 15:27
Radek napisał
Teraz jest tyle ofert leasingu, ze powoli kredyty samochodowe staja sie nieoplacalne.


No tak to prawda, ale jeżeli autor wątku nie ma pieniędzy na wpłatę własną to nie ma też szans na leasing, więc w takim przypadku zostaje mu tylko kredyt samochodowy. Jest w czym wybierać więc trzeba szukać.
Cytuj
martis

Niezarejestrowani

13.8.2015 0:18
Jak ktoś- jak większość z nas zresztą- nie może pozwolić sobie na zakup auta za gotówkę, polecam współpracę z x - kredyt na uproszczonych warunkach z dopłatą od firmy 600 zł miesięcznie. Dotacja należy się za jazdę z reklamą na samochodzie i wypłacana jest przez cały okres kredytowania. Mnie np. wystarcza na całą ratę, także od siebie nie dokładam kompletnie nic.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
yyyy02314

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 10:17
Witam.
Według mnie na chwilę obecną lepszą opcją jest leasing samochodowy.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Vytautas

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2016 15:20
Stary temat ale jednak wciąż aktualny. Mam aktualnie podobny problem, nie wiem czy połasić się na leasing czy wziąć kredyt. Leasing wydaje mi się ciekawszą opcją, szczególnie, że to wszystko w banku w którym mam konto. Macie jakieś doświadczenia z leasingiem w Raiffeisen? Czytałem dużo dobrego, ale dobrze by było zebrać jeszcze bezpośrednie opinie
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 9:10
Stary temat ale aktualny. Specjalistą od leasingu nie jestem, ale rozglądam się za autem dla siebie i zbieram informacje, garść więc moich przemyśleń.



1. Leasing jest usługą z 23% VAT. Więc nabywać trzeba auto od firmy. Jeśli upatrzymy sobie auto prywatne, to do ceny trzeba będzie doliczyć VAT i zakup się nie opłaci.
2. Obecnie leasing łatwiej uzyskać niż kredyt, leasing nie wpływa na naszą zdolność kredytową.
3. Minimalny czynsz wstępny u wyspecjalizowanych firm leasingowych generalnie to 10%, zdarza się niższy, u dealerów można znależć leasing bez wpłaty własnej.
4. Nie ma prowizji bankowej, tak jak przy kredycie.
5. W przypadku szkody komunikacyjnej formalnościami zajmuje się leasigodawca.
5. Najważniejsze dla prowdzących dzialalność gospodarczą i korzystających z lesingu jest to że:
- w leasingu operacyjnym czynsz leasingowy, opłaty wstępne i inne wydatki związane z używaniem przedmiotu umowy są kosztem uzyskania przychodu a sam leasing traktowany jest jako usługa więc podatek VAT z każdej faktury podlaga odliczeniu przez płatników VAT pod warunkiem używania przedmiotu dla celów dzialalności opodatowanej VAT.


Wady (ograniczenia leasingu):
1. Obowiązkowe pełne ubezpieczenie auta, zdarza się, że leasingodawca narzuca wybór polisy, albo żąda dodatkowych opłat za samodzielny wybór ubezpieczyciela.
2. Ze względów podatkowych umowa przynajmniej na 2 lata.
3. Wcześniejsza spłata nie przynosi korzyści tak jak w przypadku kredytu.
4. Niektórzy leasingodawcy wprowadzają dopłaty, jeśli przejedzie się więcej kilometrów niż to wynika z umowy (utrata wartości przedmiotu)
5. Zdarzają się trudności przy przekraczaniu granicy, czasami podczas kontroli paszportowo celnej, pogranicznicy domagają się zgody leasingodawcy na użytkowenie auta. Leasingodawcy wystawiają takie zaświadczenia za opłatą.
6. Jak nas złapie fotoradar, do leasingodawcy trafia z policji żądanie wskazania kierującego pojazdem. To podraża nasze koszty z tytułu wykroczenia drogowego.

Na koniec:
1. Jeśli kupuję auto za kredyt gotówkowy, jestem jego pełnoprawnym właścielem. Mogę autem rozporządzać w dowolny sposób.
2. Jeśli kupuję auto korzystając z kredytu samochodowego, jestem razem z bankiem do czsu spłaty kredytu współwłaścicielem auta.
3. Korzystając z leasingu, jestem użytkownikiem auta, a właścicielem jest leasingodawca. Po zakończeniu umowy leasingodawcy zazwyczaj umożliwiają wykupienie auta za wcześniej uzgodnioną kwotę (choć nie jest to konieczne).
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 1.6.2016 9:20
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
JanekMareczkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 12:31
Piotr Ożarowski napisał
Stary temat ale aktualny. Specjalistą od leasingu nie jestem, ale rozglądam się za autem dla siebie i zbieram informacje, garść więc moich przemyśleń.



1. Leasing jest usługą z 23% VAT. Więc nabywać trzeba auto od firmy. Jeśli upatrzymy sobie auto prywatne, to do ceny trzeba będzie doliczyć VAT i zakup się nie opłaci.
2. Obecnie leasing łatwiej uzyskać niż kredyt, leasing nie wpływa na naszą zdolność kredytową.
3. Minimalny czynsz wstępny u wyspecjalizowanych firm leasingowych generalnie to 10%, zdarza się niższy, u dealerów można znależć leasing bez wpłaty własnej.
4. Nie ma prowizji bankowej, tak jak przy kredycie.
5. W przypadku szkody komunikacyjnej formalnościami zajmuje się leasigodawca.
5. Najważniejsze dla prowdzących dzialalność gospodarczą i korzystających z lesingu jest to że:
- w leasingu operacyjnym czynsz leasingowy, opłaty wstępne i inne wydatki związane z używaniem przedmiotu umowy są kosztem uzyskania przychodu a sam leasing traktowany jest jako usługa więc podatek VAT z każdej faktury podlaga odliczeniu przez płatników VAT pod warunkiem używania przedmiotu dla celów dzialalności opodatowanej VAT.


Wady (ograniczenia leasingu):
1. Obowiązkowe pełne ubezpieczenie auta, zdarza się, że leasingodawca narzuca wybór polisy, albo żąda dodatkowych opłat za samodzielny wybór ubezpieczyciela.
2. Ze względów podatkowych umowa przynajmniej na 2 lata.
3. Wcześniejsza spłata nie przynosi korzyści tak jak w przypadku kredytu.
4. Niektórzy leasingodawcy wprowadzają dopłaty, jeśli przejedzie się więcej kilometrów niż to wynika z umowy (utrata wartości przedmiotu)
5. Zdarzają się trudności przy przekraczaniu granicy, czasami podczas kontroli paszportowo celnej, pogranicznicy domagają się zgody leasingodawcy na użytkowenie auta. Leasingodawcy wystawiają takie zaświadczenia za opłatą.
6. Jak nas złapie fotoradar, do leasingodawcy trafia z policji żądanie wskazania kierującego pojazdem. To podraża nasze koszty z tytułu wykroczenia drogowego.

Na koniec:
1. Jeśli kupuję auto za kredyt gotówkowy, jestem jego pełnoprawnym właścielem. Mogę autem rozporządzać w dowolny sposób.
2. Jeśli kupuję auto korzystając z kredytu samochodowego, jestem razem z bankiem do czsu spłaty kredytu współwłaścicielem auta.
3. Korzystając z leasingu, jestem użytkownikiem auta, a właścicielem jest leasingodawca. Po zakończeniu umowy leasingodawcy zazwyczaj umożliwiają wykupienie auta za wcześniej uzgodnioną kwotę (choć nie jest to konieczne).
Wlasnie kolega mowil mi, ze leasing aut używanych to świetna opcja... Lepiej leasing w banku czy w firmie?
Cytuj
Odpowiedź