• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak długo czeka się na odszkodowanie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 11:33
bookworm napisał
Zapewne będziesz musiał czekać. Nie wiem czy da się przyspieszyć bieg sprawie, chyba że jesteś wysoko postawioną osobistością. Ale tak to musisz czekać, niestety. Jak przychodzi do wypłacania odszkodowań to poszkodowany musi czekać najdłużej.
Pewnie się da, jesli bedzie sie ich ciagle ponaglalo czy straszylo sądem, mysle ze warto tez kontaktowac sie z kilkoma posrednikami-doradcami, bo moze to byc kwestia nieodpowiedniego doradcy, ktory olewa nasza sprawe.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 21:32
Ze straszemniem to spokojnie. Najpierw wypada poczytać paragafy i dowiedzieć się o obowiazkach ubezpieczyciela. Trzeba rozmawiać konkretnie. Wtedy można dopiero straszyc sądami bo jesteśmy wiarygodni ale i od tego nei można zaczynać. Kto pracował z klientami ten wie co się robi kiedy klient na dzień dobry mówi prosto z mostu co myśli o tobie i twojej firmie.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 10:11
hubcio napisał
Ze straszemniem to spokojnie. Najpierw wypada poczytać paragafy i dowiedzieć się o obowiazkach ubezpieczyciela. Trzeba rozmawiać konkretnie. Wtedy można dopiero straszyc sądami bo jesteśmy wiarygodni ale i od tego nei można zaczynać. Kto pracował z klientami ten wie co się robi kiedy klient na dzień dobry mówi prosto z mostu co myśli o tobie i twojej firmie.
Straszenie jak straszenie, ale trzeba sie domagać ostro swoich praw, niestety, jak samemu sie czegoś nie wyegzekwuje to niewiele można zyskać.
Cytuj
Maćkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 14:03
ja czekałem na wydanie oświadczenia i decyzję niecały tydzień to chyba nie za długo. to było w pekao więc mogę spokojnie polecić :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

16.1.2015 16:58
Zasadą jest, że zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. Przepisy prawa przewidują również sytuacje wyjątkowe wskazując, iż w przypadku gdyby wyjaśnienie w terminie 30-dniowym okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania okazało się niemożliwe, odszkodowanie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności (tzn. z użyciem całego swojego aparatu organizacyjnego, technicznego i kadrowego) wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, nie później jednak niż w terminie 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie. Terminy te mogą być jednak jeszcze dłuższe jeśli ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania zależy od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.1.2015 10:54
Powiem Wam ,że bardzo wiele zależy od danej firmy ubezpieczeniowej. Dokładnie rok temu miałem wypadek samochodowy ( niewielka stłuczka ale pewne straty były). Zwróciłem się o odszkodowanie do ubezpieczyciela winowajcy i za każdym razem mnie zbywali twierdząc,że muszą czekać na decyzję sądu. Była to Hdi Asekuracja. Wypłacili mi to po ok 5 miesiącach.
Czy takie coś nie było aby bezprawne?
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.1.2015 16:14
5 miesiecy to chyba sporo, skoro jest ustalona kwota odszkodowania to powinna byc zaraz przelana i po problemie. A nie czekac niewiadomo ile, jak po wypadku pieniądze sa potrzebne.
Cytuj
BartStec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 7:47
Właśnie, a co z tymi wszystkimi firmami, które niby pomagają z odszkodowaniami?
Moja żona miała niedawno stłuczkę, niby wielkich strat nie było, ale jednak blacharz miał co robić. Minęło 1,5 miesiąca od zgłoszenia, a my nadal czekamy.
Możemy już iść do takiej firmy pomagającej z odszkodowaniami czy jeszcze zaczekać?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.10.2015 12:10
BartStec napisał
Właśnie, a co z tymi wszystkimi firmami, które niby pomagają z odszkodowaniami?
Moja żona miała niedawno stłuczkę, niby wielkich strat nie było, ale jednak blacharz miał co robić. Minęło 1,5 miesiąca od zgłoszenia, a my nadal czekamy.
Możemy już iść do takiej firmy pomagającej z odszkodowaniami czy jeszcze zaczekać?


Nie będę Państwa namawiał ani na czekanie nie wiadomo na co, ani na korzystanie z usług takich firm. Trzeba wykorzystywać istniejące regulacje prawne. Mamy szkodę, zajrzyjmy do ogólnych warunków ubezpieczenia. Firma opóźnia procedurę odszkodowawczą – dowiedzmy się dlaczego. Odszkodowanie nie uwzględnia czegoś, odwołajmy się podając konkretne argumenty. Czasem wystarczy jeden telefon lub mail, chociażby do pośrednika który nam sprzedał polisę. Są różne powody opóźnień, czasami nie do końca winę ponosi ubezpieczyciel. Zdarzało się że podmioty zewnętrzne zaangażowane w proces odszkodowawczy przeciągały sprawę, prawiąc klientowi opinie jak to im ubezpieczyciel utrudnia życie, a same toczyły bój o większe pieniądze. Nie przeczę, firmy tego typu są dość skuteczne ( być może nie wszystkie). Jest Rzecznik Ubezpieczonych/ Rzecznik Finansowy, KNF, Federacja Konsumentów,sądy, wykorzystajmy to. Jako poszkodowani zadawalamy się tym, że w końcu otrzymujemy pieniądze w satysfakcjonującej nas wysokości, resztą raczej się nie interesujemy, a szkoda. Nic nie jest za darmo, wszak te pieniądze które w końcu wyciągnie od ubezpieczyciela taka firma pochodzą z naszych składek. Ma to wpływ na wielkość składki którą zapłacimy za rok lub dwa? Jak Państwo myślicie?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź