• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie wakacyjne.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2016 11:19
Zielony-Adam napisał
Tzn. że możemy wykupić ubezpieczenie turystyczne na /zaokrąglając/ miesiąc naszego wspólnego wyjazdu? Odnośnie Słowacji, być może pojedziemy i kilka razy - klasyczne turystyczne? Z KLZ?

Tak, w takim zakresie jak napisałem wcześniej. Natomiast na czas wypadu na Słowację można wykupic typową polisę turystyczna z kosztami leczenia. Polisę taką można wykupić nawet na 1 dzień.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Zielony-Adam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2016 18:47
Bardzo dziękuję i w imieniu moich znajomych. Czy mógłby Pan mi jeszcze powiedzieć, czy istnieje możliwość ubezpieczenia nas grupowo? Ja uważam, że nie ,ale moi znajomi proszą o odpowiedź kompetentnej osoby. I jeszcze jedno, jeżeli jest taka możliwość to w jakim towarzystwie?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2016 9:08
Zielony-Adam napisał
Bardzo dziękuję i w imieniu moich znajomych. Czy mógłby Pan mi jeszcze powiedzieć, czy istnieje możliwość ubezpieczenia nas grupowo? Ja uważam, że nie ,ale moi znajomi proszą o odpowiedź kompetentnej osoby. I jeszcze jedno, jeżeli jest taka możliwość to w jakim towarzystwie?


Tak można grupowo ubezpieczyć się zarówno w zakresie NNW, jak i kosztów leczenia za granicą. W zasadzie we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Niektóre ZU np. Warta, sprzedaje ubezpieczenia NNW w tzw. pakietach, np. "pakiet podróżnik" w NNW to ubezpieczenie dedykowane wycieczkom, dla pielgrzymek, obozów i koloni. To relatywnie tania forma ubezpieczenia.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 28.5.2016 9:13
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
jagna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2016 9:33
Witam.
Zajrzałam, bo wątek na czasie jest. Czy grupa niezorganizowana też może się grupowo ubezpieczyć? I jeszcze jedno pytanie. Jakie ubezpieczenie dla studentów wyjeżdżających do pracy sezonowej do Holandii na okres 2 miesięcy? Praca polegać będzie na pracy w gospodarstwie.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2016 10:06
jagna napisał
Witam.
Zajrzałam, bo wątek na czasie jest. Czy grupa niezorganizowana też może się grupowo ubezpieczyć? I jeszcze jedno pytanie. Jakie ubezpieczenie dla studentów wyjeżdżających do pracy sezonowej do Holandii na okres 2 miesięcy? Praca polegać będzie na pracy w gospodarstwie.

W przypadku ubezpieczeń turystycznych (koszty leczenia, NNW, OC w życiu pryw., etc.) nie ma znaczenia czy to grupa formalna czy nie.Taka polisa zbiorowa różni się tylko tym od polisy indywidualnej, że miast jednej osoby ubezpieczonej widnieje tam wiele osób. W przypadku polisy zbiorowej należy się jednak zastanowić, czy wszyscy członkowie grupy jadą do tego samego miejsca i czy ktoś nie ma zamiaru się odłączyć od grupy, bo to komplikuje potem kwestie związane ze zgłoszeniem szkody. Miałem takie przypadki gdy ubezpieczałem kilkanaście osób i wystawiłem bodajże dwie polisy zbiorowe i kilka indywidualnych, właśnie z takiego powodu. Jeszcze jedna kwestia; wielokrotnie tu o tym pisałem. Z Pani wpisu wynika że będzie to praca zarobkowa. To podraża koszty ubezpieczenia ale należy to zgłosić pośrednikowi, nie radzę tego zatajać. Ważne jest też zgłoszenie ew. chorób przewlekłych.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Tomasz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 10:00
A co zrobić w wypadku, kiedy wyjeżdża się do pracy sezonowej na czarno? Nie ma wtedy chyba opcji zgłaszania tego faktu pośrednikowi. Wiem,że może pytanie nie na miejscu, ale niestety szara strefa kwitnie w najlepsze.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 13:07
W takim przypadku problem pojawi się w sytuacji wypadku "przy pracy". Legalnie lub nie, nadal jest to praca, a nie pobyt turystyczny...
TU raczej odmówi wypłaty odszkodowania. Lepiej podać, że to wyjazd w celach zarobkowych, nikt o umowę o pracę nie będzie pytał.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
mikolajR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2016 18:45
Robert Sierant napisał
W takim przypadku problem pojawi się w sytuacji wypadku "przy pracy". Legalnie lub nie, nadal jest to praca, a nie pobyt turystyczny...
TU raczej odmówi wypłaty odszkodowania. Lepiej podać, że to wyjazd w celach zarobkowych, nikt o umowę o pracę nie będzie pytał.

A ja byłem przekonany, moi znajomi zresztą też, że niestety nie da się rady ubezpieczyć, jeżeli się jedzie do pracy na czarno. A w razie jakiegoś zdarzenia towarzystwo nie chce poświadczenia, że się tam pracowało i opisu zdarzenia?
Cytuj
wiktor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2016 9:07
No właśnie przy zakładaniu polisy nikt nie będzie pytał o pracę. Tylko ciekawe jak w w przypadku zaistniałego zdarzenia TU zacznie jednak drążyć temat? Co wtedy robić? Postąpić zgodnie z prawdą czy przekłamać? Coś mi się wydaje,że to może być uznane przez próbę wyłudzenia odszkodowania i co wtedy?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

31.5.2016 9:49
wiktor napisał
No właśnie przy zakładaniu polisy nikt nie będzie pytał o pracę. Tylko ciekawe jak w w przypadku zaistniałego zdarzenia TU zacznie jednak drążyć temat? Co wtedy robić? Postąpić zgodnie z prawdą czy przekłamać? Coś mi się wydaje,że to może być uznane przez próbę wyłudzenia odszkodowania i co wtedy?


Pośrednik rozmawiając z klientem powinien zadawać pytania na podstawie których musi określić ryzyko ubezpieczeniowe. Pierwszym takim pytaniem jest pytanie o charakter wyjazdu, kolejne to gdzie (strefa świata, kraj), czasokres, dalej pytanie o choroby przewlekłe, w przypadku tropików, zaproponowanie ew. rozszerzeń ochrony, itd. Co do pracy zarobkowej; niektóre ZU rozróżniają pracę zarobkową od nie zarobkowej, czyli takiej za którą klient nie pobiera wynagrodzenia (np. ktoś wyjeżdża na jakiś czas do znajomego, któremu bawi dzieci ale wykonuje pracę bez wynagrodzenia.) Kluczem tu są definicje w o.w.u., w tym definicja pracy zarobkowej jako ryzyka ubezpieczeniowego. W niektórych ofertach można spotkać też rozróżnienie na pracę w sensie ryzyka standardową i pracę z większym ryzykiem (np. praca na budowie, na wysokościach). Oczywiście poszczególne ZU różnie podchodzą do tego problemu, więc należy o to dokładnie wypytać pośrednika. Nie spotkałem się z taką regulacją, w myśl której ubezpieczyciel rozróżniał pracę na etacie, kontrakcie, umowie-zleceniu, czy bez formalnej umowy. Dla ZU ważna jest deklaracja klienta; będzie pracował zarobkowo, czy nie? Jeśli zdeklaruje że nie, a okaże się że uległ wypadkowi w związku z wykonywaną pracą - problemy z odszkodowaniem murowane.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź