• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie rowerzysty.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kasia111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 16:52
janina m79 napisał
Witam.
Też korzystam z Rowerów Miejskich i przyznaję, że nie mam ubezpieczenia rowerzysty. Przejrzałam regulamin i jasno z niego wynika, że to ja jako użytkownik odpowiadam i za rower i za zaistniałe zdarzenia. Pomimo, że jeżdżę sporadycznie wolałabym się ubezpieczyć. Nie wiem tylko gdzie?


Czasami to wystarczy tylko zadzwonić na infolinię i wszystkiego się dowiedzieć. Przecież każdy użytkownik jest w bazie i jest pod ścisłym nadzorem. Tam w biurze doskonale wiedza kto i kiedy wypożycza rower. I najważniejsze, każdy użytkownik jest ubezpieczony w systemie wypożyczalni. Ubezpieczony jest i on i rower i w razie czego osoba trzecia. Proszę spokojnie korzystać z rowerów. Karty rowerowej tez nie trzeba. :) W razie zaistniałej szkody dostarcza się zaświadczenie od lekarza albo ze szpitala.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 18:21
Kasia111 napisał
janina m79 napisał
Witam.
Też korzystam z Rowerów Miejskich i przyznaję, że nie mam ubezpieczenia rowerzysty. Przejrzałam regulamin i jasno z niego wynika, że to ja jako użytkownik odpowiadam i za rower i za zaistniałe zdarzenia. Pomimo, że jeżdżę sporadycznie wolałabym się ubezpieczyć. Nie wiem tylko gdzie?


Czasami to wystarczy tylko zadzwonić na infolinię i wszystkiego się dowiedzieć. Przecież każdy użytkownik jest w bazie i jest pod ścisłym nadzorem. Tam w biurze doskonale wiedza kto i kiedy wypożycza rower. I najważniejsze, każdy użytkownik jest ubezpieczony w systemie wypożyczalni. Ubezpieczony jest i on i rower i w razie czego osoba trzecia. Proszę spokojnie korzystać z rowerów. Karty rowerowej tez nie trzeba. :) W razie zaistniałej szkody dostarcza się zaświadczenie od lekarza albo ze szpitala.


No to mamy dwie różne informacje.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 16.5.2016 18:22
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 18:34
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Kasia111 napisał
janina m79 napisał
Witam.
Też korzystam z Rowerów Miejskich i przyznaję, że nie mam ubezpieczenia rowerzysty. Przejrzałam regulamin i jasno z niego wynika, że to ja jako użytkownik odpowiadam i za rower i za zaistniałe zdarzenia. Pomimo, że jeżdżę sporadycznie wolałabym się ubezpieczyć. Nie wiem tylko gdzie?



Czasami to wystarczy tylko zadzwonić na infolinię i wszystkiego się dowiedzieć. Przecież każdy użytkownik jest w bazie i jest pod ścisłym nadzorem. Tam w biurze doskonale wiedza kto i kiedy wypożycza rower. I najważniejsze, każdy użytkownik jest ubezpieczony w systemie wypożyczalni. Ubezpieczony jest i on i rower i w razie czego osoba trzecia. Proszę spokojnie korzystać z rowerów. Karty rowerowej tez nie trzeba. :) W razie zaistniałej szkody dostarcza się zaświadczenie od lekarza albo ze szpitala.


No to mamy dwie różne informacje.


Zmusiłyście mnie Panie do zainteresowania się regulaminem wypożyczania rowerów miejskich. Ponieważ mieszkam w Toruniu, więc posłużę się regulaminem z Torunia. Podejrzewam, że w innych miastach regulaminy sa podobne, więc nie wiem na jakiej podstawie Kasia111 publikuje to co publikuje.
Oto fragmenty, są ogólnodostępne w internecie, wiec chyba wolno mi je zacytować:
"1) Wypożyczający jest w pełni odpowiedzialny za rower od momentu wypięcia go ze Stacji Postojowej Toruński Rower Miejski do momentu wpięcia do Stacji przy zwrocie. W szczególności Wypożyczający odpowiada za wszelkie uszkodzenia, w tym kradzież wypożyczonego roweru, zaistniałe od chwili odbioru roweru z dowolnej Stacji Postojowej oznaczonej Programem Toruński Rower Miejski do momentu zwrotu roweru, na dowolnej Stacji Postojowej oznaczonej Programem Toruński Rower Miejski.
2) Wypożyczający ponosi odpowiedzialność za kradzież roweru w przypadku jego zaginięcia lub zagarnięcia przez osoby trzecie , wskutek pozostawienia roweru przez wypożyczającego poza stacją bez opieki i bez zabezpieczenia go przed nieuprawnionym użyciem przez osoby trzecie tj. bez zabezpieczenia zamkiem , przypięciem do stojaka na rowery lub inne elementy konstrukcji trwale przytwierdzone do gruntu lub budynku, uniemożliwiające kradzież roweru.
W przypadku kradzieży roweru dokonanej podczas wypożyczenia Wypożyczający ma obowiązek powiadomić o tym BOK Toruński Rower Miejski oraz niezwłocznie zgłosić fakt kradzieży (rozboju) w najbliższym Komisariacie Policji.
Osoby poniżej 18-go roku życia (zwane dalej małoletnimi), muszą przed zawarciem Umowy, przekazać Operatorowi Toruński Rower Miejski pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na zawarcie Umowy oraz oświadczenie o przejęciu przez nich odpowiedzialności, z tytułu ewentualnych szkód powstałych, w szczególności w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Umowy. Ponadto, oświadczenie będzie zawierało zgodę na korzystanie przez małoletniego z kart płatniczych w celu uzupełniania konta w systemie Toruński Rower Miejski. Zgoda musi być wysłana pocztą lub przekazana na adres Biura Obsługi Klientów Toruński Rower Miejski.
Warunkiem koniecznym korzystania z wypożyczonego roweru jest posiadanie ważnej karty rowerowej lub motorowerowej. Powyższy warunek dotyczy osób małoletnich.
Wypożyczający jest odpowiedzialny za użytkowanie roweru zgodnie z warunkami Regulaminu.
Operator Toruński Rower Miejski nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki wszystkich zdarzeń wynikających z naruszenia przez Wypożyczającego obowiązującego prawa przy korzystaniu z usług Programu Toruński Rower Miejski, zaś skutki te obciążają wyłącznie Wypożyczającego.
Wypożyczający zobowiązuje się oddać rower sprawny technicznie, w takim samym stanie jak w momencie wypożyczenia.
Wypożyczający zobowiązuje się do zapewnienia w czasie wypożyczenia należytego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą i wszelkimi uszkodzeniami.
Wypożyczający zgadza się pokryć wszystkie szkody i kary związane z użytkowaniem roweru wynikające z nieprzestrzegania przepisów prawa obowiązujących w Polsce.
Wypożyczający zgadza się pokryć wszelkie koszty naprawy i odtworzenia roweru do stanu pierwotnego sprzed wypożyczenia, poza wynikającymi z normalnego użycia., spowodowane nieodpowiednim korzystaniem z niego przez Wypożyczającego. Za wykonanie niezbędnych napraw Operator Toruńskiego Roweru Miejskiego wystawi Wypożyczającemu rachunek.
Z chwilą wypożyczenia roweru aż do momentu jego poprawnego zwrotu Wypożyczający odpowiada za udostępnione mu mienie. W przypadku niepoprawnego zwrotu roweru Wypożyczający ponosi koszty jego dalszego wypożyczenia oraz odpowiada za ew. kradzież.
Jakiekolwiek celowe zniszczenia własności będącej w administracji Operatora Toruńskiego Roweru Miejskiego skutkują postępowaniem sądowym. Operator Toruńskiego Roweru Miejskiego będzie domagał się pokrycia wszelkich kosztów, w tym i administracyjnych na sprawcy uszkodzeń i zniszczeń.
Wypożyczający odpowiada za ewentualne szkody powstałe w następstwie nienależytego wykonania umowy w pełnej wysokości, przy czym jednym z elementów szkody może być tzw. koszt odtworzenia roweru określony w Tabeli Opłat, który w razie zniszczenia roweru zostanie pokryty przez Wypożyczającego. Przez zniszczenie roweru należy rozumieć , stan techniczny uniemożliwiający jego użytkowanie z uwagi na zniszczenie zasadniczych elementów konstrukcyjnych."
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Kasia111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 20:38
To co napisałam publikuje po rozmowie z panem z infolinii. Przeczytałam regulamin dokładnie, sama zastanawiałam się jak to wszystko zrozumieć i dlatego zadzwoniłam. Pan mi powiedział, ze jestem ubezpieczona tak jak pisalam wyżej. Jeżeli ktoś celowo dopuszcza się uszkodzenia pożyczonego roweru albo jego kradzieży, wtedy za to płaci. Tłumaczył mi też, ze były przypadki zniszczenia, uszkodzenia albo kradzieży i żaden klient nie był na podstawie opisu zdarzenia zobligowany do opłaty za zaistniałą szkodę. Wszystko było pokryte w ramach ubezpieczenia z systemu rower miejski.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 20:34
Czy istnieje opcja doubezpieczenia się rowerzysty przy OC samochodowym albo polisie na mieszkanie? Wiem, że rower jest ubezpieczony z mieszkaniem jako element ruchomy. A co z samym użytkownikiem roweru? Nie wyobrażam sobie jeździć ulicami w tym tłoku bez ubezpieczenia. Właśnie zamierzam częściej teraz korzystać z roweru niż samochodu.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 9:25
hubertus napisał
Czy istnieje opcja doubezpieczenia się rowerzysty przy OC samochodowym albo polisie na mieszkanie? Wiem, że rower jest ubezpieczony z mieszkaniem jako element ruchomy. A co z samym użytkownikiem roweru? Nie wyobrażam sobie jeździć ulicami w tym tłoku bez ubezpieczenia. Właśnie zamierzam częściej teraz korzystać z roweru niż samochodu.


Nadal oczekuję na wyjaśnienia od ZU - nie śpieszą się. Jak to już wcześniej napisałem, sprawa nie jest tak prosta i oczywista. Kasia111 napisała - jak się okazuje w dobrej wierze, o swoich ustaleniach. Na tym przykadzie widać jak można być wprowadzonym w błąd. Jeśli mam wybierać między informacją z jakiejkolwiek infolinii i zapisami regulaminów, o.w.u., to zawsze wybieram zapisy. Jest na czym się oprzeć. Regulamin nie został zamieszczony ot tak sobie. Pracownicy jakiejkolwiek infolinii nie są kompetentni aby wyjaśniać zawiłości regulaminów, czy innych przepisów. Nie do tego służy ten kanał komunikacji z klientem. Operator infolinni ma służyć podstawową informacją, przekierowywać do kompetentnych osób lub przekazywać dalej informację klienta,pomagać zgłaszać szkodę lub przyjąć takie zgłoszenie, poinformować klienta o tym co ma dalej robić, itd. Zapewne firma zajmująca się wynajmem rowerów ma swoje mienie jakoś ubezpieczone ale nie chce mi się wierzyć by ubezpieczyła wynajmujących te rowery od wszelkiej odpowiedzialności za zdarzenia związane z ich użytkowaniem. Mam swoje powody by tak sądzić. Obecnie ścieram się z pewnym znanym ZU w związku z odmową holowania uszkodzonego pojazdu. Formalnie ZU ma prawo odmówić holowania w tym przypadku, ale ponieważ sytuacja była nietypowa, więc w imieniu klienta zadzwoniłem tam, opisałem przypadek i zapytałem czy jednak podejmą się holowania. Operator odpowiedział twierdząco, stwierdził że musi tylko klient zadzwonić. Jeszcze raz zapytałem czy na pewno? Tak. Zadzwoniłem do klienta i powiedziałem ze jest ok. niech dzwoni. Po ok. 10 min. klient oddzwonił i oznajmił mi cyt. "wysłali mnie do wszystkich diabłów". Zadzwoniłem jeszcze raz na różne znane mi nr tel., nikt nie przyznawał się do niczego, firma utwardziła swe stanowisko. Jesteśmy na etapie odwołania.Zobaczymy co dalej. Jest o co walczyć bo za holowanie lawetą spod Warszawy do Bydgoszczy klient zapłacił grubo pow. 2 tys. zł.
Wracając do tematu; należy miec OC w zyciu prywatnym - co najmniej ale tu uwaga; zależy jakie. Ponieważ temat jest dość zawiły, tu na forum go nie opiszę. Zaraz po uzyskaniu oficjalnego stanowiska 3 ZU, na ich przykładzie postaram się opisać problem na moim blogu.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 18.5.2016 9:27
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
olgaDa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 10:53
A ja bardzo proszę o informację, czy mogę się ubezpieczyć jako rowerzystka tylko na okres miesięcy od wiosny do jesieni? Tylko wtedy korzystam z roweru. Chodzi mi o ubezpieczenie nnw OC i nie wiem jeszcze jak mogę się ubezpieczyć i od czego? Rower jest mój własny i mam ubezpieczone mieszkanie.
Cytuj
Odpowiedź