• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie rowerzysty.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
grzeg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 21:39
Witam.
Jestem studentem. Razem z bratem bardzo często jeździmy rowerami po ścieżkach rowerowych. Brat jest uczniem 2 klasy LO. Zastanawiam się czy wystarczy nam w razie jakiegoś wypadku podczas jazdy ubezpieczenie, które mamy ja ze studiów a brat ze szkoły? Rodzice twierdzą, ze trzeba nas koniecznie ubezpieczyć. A jak się ubezpieczyć np. na wypadek zrobienia komuś jakiejś niezamierzanej szkody podczas jazdy? Gdzie ewentualnie szukać takich polis?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

12.5.2016 14:30
grzeg napisał
Witam.
Jestem studentem. Razem z bratem bardzo często jeździmy rowerami po ścieżkach rowerowych. Brat jest uczniem 2 klasy LO. Zastanawiam się czy wystarczy nam w razie jakiegoś wypadku podczas jazdy ubezpieczenie, które mamy ja ze studiów a brat ze szkoły? Rodzice twierdzą, ze trzeba nas koniecznie ubezpieczyć. A jak się ubezpieczyć np. na wypadek zrobienia komuś jakiejś niezamierzanej szkody podczas jazdy? Gdzie ewentualnie szukać takich polis?

Z Pana wpisu nie wynika jednoznacznie o jaki typ ubezpieczenia chodzi. Wspomina Pan o posiadanych jakiś ubezpieczeniach - jakich? Domyślam sie że może chodzić o ubezpieczenie roweru (jest tu osobny wątek na tym forum), o ubezpieczenie NNW - też tu o tym ubezpieczeniu pisano, OC w życiu prywatnym - także znajdzie tu Pan informacje.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2016 16:26
Ja jestem ubezpieczony w Proamie, jest tam dostępny taki Pakiet Rowerzysty. Składka dla mnie jest sensowna na tak szeroki zakres ubezpieczenia /OC, NNW, asistance/ Nie wiem gdzie jeszcze są takie ubezpieczenia. Teraz jestem spokojny i spokojnie wybieram się na przejażdżki rowerem nie tylko po ścieżkach.
Cytuj
Nick

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 10:18
Ja korzystam z rowerów wypożyczanych. Czy jeżeli nie jestem właścicielem roweru to tez mogę wykupić sobie takie ubezpieczenie? Znajomy twierdzi, że w takiej sytuacji nie mogę się ubezpieczyć. Według mnie logicznym jest, że jako użytkownik jednak mogę? Gdzie ewentualnie zgłosić się w tym celu?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 11:44
Nick napisał
Ja korzystam z rowerów wypożyczanych. Czy jeżeli nie jestem właścicielem roweru to tez mogę wykupić sobie takie ubezpieczenie? Znajomy twierdzi, że w takiej sytuacji nie mogę się ubezpieczyć. Według mnie logicznym jest, że jako użytkownik jednak mogę? Gdzie ewentualnie zgłosić się w tym celu?


Proponuję zacząć od początku, a nie od końca. Wypożyczenie roweru ( nie jestem prawnikiem)to też rodzaj umowy cywilno-prawnej, w tym przypadku opartej na jakimś regulaminie ( nie mam wiedzy na ten temat, bo nie korzystam z tych rowerów). Proszę się z nim zapoznać i ustalić za co Pan odpowiada wobec wypożyczającego, co wypożyczający Panu zapewnia (ochrona ubezpieczeniowa - za co na pewno nie odpowiada) w ramach umowy użytkownikowi(wypożyczającemu) tego roweru, a co powinien Pan załatwić we własnym zakresie. Dopiero wtedy zaczniemy się zastanawiać nad ochroną ubezpieczeniową. Obiecuję wrócić do tematu, zwrócę się o konkrety do paru ZU (to potrwa, bo sprawa tak do końca oczywista i prosta nie jest) i spróbujemy coś zaradzić.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
grzeg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 16:17
Właśnie ja z bratem korzystamy z rowerów z takiego programu Rower Miejski. W naszym mieście są punkty, gdzie wpięte są rowery i po rejestracji na stronie programu i zrobieniu opłaty, można taki rower wypożyczyć. Jest regulamin, ale nic nie ma napisanego na temat ewentualnego ubezpieczenia osoby korzystającej z rowerów.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 13:11
grzeg napisał
Właśnie ja z bratem korzystamy z rowerów z takiego programu Rower Miejski. W naszym mieście są punkty, gdzie wpięte są rowery i po rejestracji na stronie programu i zrobieniu opłaty, można taki rower wypożyczyć. Jest regulamin, ale nic nie ma napisanego na temat ewentualnego ubezpieczenia osoby korzystającej z rowerów.

Czy w tym regulaminie jest coś nt. Pana odpowiedzialności za wypożyczone mienie i ew. negatywne skutki jego używania, np. kolizje, etc.?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 18:16
Ja mam ubezpieczenie wykupione w TU Europa. Dlatego,że mieszkam zaraz przy granicy , to często ze znajomymi robimy takie wyjazdy poza granice naszego kraju. Mam OC i nnw. Co ważne można takie ubezpieczenie wykupić nawet tylko na miesiąc. Mam wykupiony wariant rozszerzony. I co ważne można się ubezpieczyć , jeżeli nie jest się właścicielem roweru. Kolega ma zawsze wypożyczony rower.
Cytuj
janina m79

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 11:22
Witam.
Też korzystam z Rowerów Miejskich i przyznaję, że nie mam ubezpieczenia rowerzysty. Przejrzałam regulamin i jasno z niego wynika, że to ja jako użytkownik odpowiadam i za rower i za zaistniałe zdarzenia. Pomimo, że jeżdżę sporadycznie wolałabym się ubezpieczyć. Nie wiem tylko gdzie?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 11:58
janina m79 napisał
Witam.
Też korzystam z Rowerów Miejskich i przyznaję, że nie mam ubezpieczenia rowerzysty. Przejrzałam regulamin i jasno z niego wynika, że to ja jako użytkownik odpowiadam i za rower i za zaistniałe zdarzenia. Pomimo, że jeżdżę sporadycznie wolałabym się ubezpieczyć. Nie wiem tylko gdzie?

Cierpliwości, niebawem coś na ten temat napiszę, czekam jeszcze na odpowiedzi na moje pytania od 3 ZU.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź