• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy można ubezpieczyć w pakiecie trzy mieszkania?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
klaudyyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2016 13:31
Witam .Mam trzy mieszkania - dwa w tej samej miejscowości i trzecie w innej.Teraz jest tyle nowinek na rynku ubezpieczeniowym i jestem ciekawa ,czy przypadkiem nie można ubezpieczyć razem w pakiecie tych mieszkań ? Jak do tej pory ubezpieczam wszystkie trzy mieszkania odrębnie.I jeszcze jedno pytanie.Jedno z tych mieszkań chcę zacząć wynajmować studentom .Czy istnieje jakas opcja ubezpieczenia ,jeżeli mieszkanie jest pod wynajem ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.3.2016 17:58
klaudyyna napisał
Witam .Mam trzy mieszkania - dwa w tej samej miejscowości i trzecie w innej.Teraz jest tyle nowinek na rynku ubezpieczeniowym i jestem ciekawa ,czy przypadkiem nie można ubezpieczyć razem w pakiecie tych mieszkań ? Jak do tej pory ubezpieczam wszystkie trzy mieszkania odrębnie.I jeszcze jedno pytanie.Jedno z tych mieszkań chcę zacząć wynajmować studentom .Czy istnieje jakas opcja ubezpieczenia ,jeżeli mieszkanie jest pod wynajem ?

1.Zacznę od ostatniego pytania; tak, ubezpieczyciele uwzględniają w ocenie ryzyka fakt wynajmu mieszkania. Należy to zgłosić albo przed zawarciem umowy albo w trakcie jej trwania, jeśli zachodzi taka okoliczność. Ważne byle by przed ew. szkodą.
2.Odnośnie polisy zbiorczej.Nie słyszałem o takim rozwiązaniu, nie wykluczam jednak takiej możliwości. Proszę takie pytanie postawić swojemu ubezpieczycielowi. Proszę jednak rozważyć czy rzeczywiście jest to dla Pani korzystne. Czy np. gotowa jest Pani zaakceptować fakt, że w przypadku wystąpienia szkody tylko w jednym z tych mieszkań, przy wznowieniu umowy składka może wzrosnąć "na całości"?
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 7.3.2016 18:00
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
jakson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 12:14
Mam pytanie odnosnie tej kwestii ubezpieczenia mieszkania w związku z wynajmem .Mieszkanie mam ubezpieczone od listopada.Z racji mojej wyprowadzki chcę wynająć to mieszkanie znajomym .Czy mam zgłosić to swojemu ubezpieczycielowi i on przygotuje mi aneks w zwiazku z wynajęciem ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 12:30
jakson napisał
Mam pytanie odnosnie tej kwestii ubezpieczenia mieszkania w związku z wynajmem .Mieszkanie mam ubezpieczone od listopada.Z racji mojej wyprowadzki chcę wynająć to mieszkanie znajomym .Czy mam zgłosić to swojemu ubezpieczycielowi i on przygotuje mi aneks w zwiazku z wynajęciem ?

Koniecznie.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 15:55
klaudyyna napisał
Witam .Mam trzy mieszkania - dwa w tej samej miejscowości i trzecie w innej.Teraz jest tyle nowinek na rynku ubezpieczeniowym i jestem ciekawa ,czy przypadkiem nie można ubezpieczyć razem w pakiecie tych mieszkań ? Jak do tej pory ubezpieczam wszystkie trzy mieszkania odrębnie.I jeszcze jedno pytanie.Jedno z tych mieszkań chcę zacząć wynajmować studentom .Czy istnieje jakas opcja ubezpieczenia ,jeżeli mieszkanie jest pod wynajem ?


Mieszkania proponuje ubezpieczyć oddzielnie na najodpowiedniejszej dla swoich potrzeb polisie, a sam fakt ubezpieczenia ich trzech naraz proszę wykorzystać jako element negocjacji ceny polis - może pomóc.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
lucy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 10:36
Adrian Chrapek TRU Story napisał
klaudyyna napisał
Witam .Mam trzy mieszkania - dwa w tej samej miejscowości i trzecie w innej.Teraz jest tyle nowinek na rynku ubezpieczeniowym i jestem ciekawa ,czy przypadkiem nie można ubezpieczyć razem w pakiecie tych mieszkań ? Jak do tej pory ubezpieczam wszystkie trzy mieszkania odrębnie.I jeszcze jedno pytanie.Jedno z tych mieszkań chcę zacząć wynajmować studentom .Czy istnieje jakas opcja ubezpieczenia ,jeżeli mieszkanie jest pod wynajem ?


Mieszkania proponuje ubezpieczyć oddzielnie na najodpowiedniejszej dla swoich potrzeb polisie, a sam fakt ubezpieczenia ich trzech naraz proszę wykorzystać jako element negocjacji ceny polis - może pomóc.
To mozna negocjowac biorąc pod uwagę ilość ubezpieczanych produktów u tego samego ubezpieczyciela> Od la ubezpieczam u tej samej pani dwa mieszkania ,domek letniskowy i samochód.Kiedyś napomknęłam ,czy mi sie od takiego pakietu jakaś zniżka nie nalezy .Dostałam odpowiedź ,że oczywiście - bo mi dała zniżkę dyrektorską .A mogłby pan coś bliżej podpowiedzieć w jaki sposób negocjować ? Jakich argumentów mam uzyć? Ze znajde sobie sama tańszego ubezpieczyciela?
Cytuj
Bros77

Niezarejestrowani

16.3.2016 12:17
Adrian Chrapek TRU Story napisał
klaudyyna napisał
Witam .Mam trzy mieszkania - dwa w tej samej miejscowości i trzecie w innej.Teraz jest tyle nowinek na rynku ubezpieczeniowym i jestem ciekawa ,czy przypadkiem nie można ubezpieczyć razem w pakiecie tych mieszkań ? Jak do tej pory ubezpieczam wszystkie trzy mieszkania odrębnie.I jeszcze jedno pytanie.Jedno z tych mieszkań chcę zacząć wynajmować studentom .Czy istnieje jakas opcja ubezpieczenia ,jeżeli mieszkanie jest pod wynajem ?


Mieszkania proponuje ubezpieczyć oddzielnie na najodpowiedniejszej dla swoich potrzeb polisie, a sam fakt ubezpieczenia ich trzech naraz proszę wykorzystać jako element negocjacji ceny polis - może pomóc.
Pan jako doradca jaką polisę by mi doradził jestem posiadaczem czterech mieszkań na wynajem i właśnie kończy mi się ubezpieczenie ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 14:36
W odpowiedzi na wpis p. Lucy:
Każdy argument jest dobry, jeśli jest skuteczny – tak twierdzą niektórzy spece od negocjacji. Poruszyła Pani przy okazji trudny i złożony problem, którego nie da się uczciwie i krótko opisać. Argumenty można z grubsza podzielić na merytoryczne i takie które zawierają jakiś ładunek emocji. Nie chcę tu używać przymiotników konkretnych, by kogoś nie urazić. Klient ma pełne prawo używać wszelkich argumentów, a pośrednik….? Też może ale nie musi. To kwestia zasad, kompetencji, etc. ale także umiejętności przewidywania skutków używania tychże. Pośrednik „gra” używając argumentów które są w jego zasięgu i tu do pewnego stopnia jest ograniczony zakresem kompetencji przyznanych mu przez ZU. ZU stosują różne strategie sprzedażowe, zmieniają je. Każdy z nas graczy (klient, pośrednik, firma ubezpieczeniowa) dąży do optymalizacji korzyści. Czy to jest coś złego? Nie, pod warunkiem że przestrzega się pewnych zasad i nie przekracza pewnych granic i oczekuje rzeczy realnych. Czy tak się dzieje? Nie. To temat na duży tekst, a nie na krótką wypowiedź na forum. Zadając takie pytanie zapewne oczekuje Pani bym „odsłonił kulisy kuchni ubezpieczeniowej” w zakresie pośrednictwa. Są pewne elementy tej kuchni które można i trzeba odsłaniać ale czy wszystkie? Czy Pani na naszym miejscu by tak postąpiła? W tej mocno skomplikowanej rzeczywistości w naszej branży bardzo trudno jest optymalizować nam korzyści, godząc zasady etyki, korzyści klienta, swoje własne i jednocześnie przestrzegając reguł narzuconych przez ZU, zwłaszcza że to wszystko nie jest constans. W powszechnym odbiorze jest tak, że to my pośrednicy i ZU stosujemy chwyty, sztuczki wobec klienta. Realia nie do końca pasują do tego wzoru. Klienci też prowadzą „swoją grę”, ZU zawsze swoją, a my musimy swoją, uważając na jednych i drugich. To o czym Pani pisze to mały fragmencik tego obrazu rzeczywistości. Niestety jest tak, że klienci i my poruszamy się w tej rzeczywistości wg. zasad które ktoś inny określił. Jestem przekonany, że b. dużo zależy tu od klientów właśnie. Jeśli klient głównie zwraca uwagę na cenę, mniej na „zawartość”, cena tu przeważa i słyszę taki argument, to mam dwa wyjścia. Pierwsze; stosuję wszystkie dostępne mi możliwości aby obniżyć składkę, czasem kosztem jakości ochrony i zawsze kosztem mojej prowizji brutto, ryzykując że klient i tak pójdzie do innego pośrednika, który np. mając większą dynamikę sprzedaży, może mieć większe możliwości „zniżkowania” lub potrafi tylko sprzedawać ceną – pracę wykonałem, koszty jakieś poniosłem i nie zarobiłem. Zdarzy się u takiego klienta (oby nie) szkoda i pojawiają się problemy. Czasem okazuje się że klient tak naciskał na cenę, a pośrednik tak chciał sprzedać, że we wniosku „okroił zakres i warunki ochrony lub wrzucił dane, które pozwoliły mu jeszcze zbić składkę i pojawiły się problemy po szkodzie. Drugie wyjście; poszukać u innego ubezpieczyciela porównywalnej oferty ale tańszej, nie zawsze lepszej i bywa że … mniej płatnej dla mnie. Jest trzecie rozwiązanie ale warunkiem jego zastosowania jest posiadanie dużej wiedzy, umiejętności, że o rzetelności nie wspomnę. Polega na dopasowaniu oferty do potrzeb ubezpieczeniowych klienta i przedstawianie mu kilku sposobów rozwiązania problemu do wyboru. W tym trzecim podejściu trzeba się napracować, to wymaga czasu, a klient może przecież zareagować tak: no to dziękuję za rozmowę i wykupi polisę u innego pośrednika – tańszą, a o mnie pomyśli sobie że próbowałem go naciągać. Problem w tym, że tego profesjonalizmu mało kto od nas oczekuje, a ZU nie nagradzają za profesjonalizm tylko za wyniki sprzedażowe. Reasumując, może Pani grać takim argumentem, jeśli Pani zależy na cenie. Proszę pamiętać że pakiet ubezpieczeniowy to nie jest zestaw kilku oddzielnych polis. Jeśli ZU nie stosuje systemu zniżek który uwzględnia ilość wykupionych umów, to z tego tytułu nic Pani nie uzyska. Agentka zastosowała zniżkę dyrektorską, więc zrobiła wszystko co w jej mocy – tak zakładam. I jeszcze jedno, jakoś pisząc o ubezpieczeniu nie wspominacie Państwo o standardach polis, obsługi – tej ze strony ZU i tej oferowanej przez pośredników, a to też ma swą wartość, oczywiście nie dla każdego.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź