• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OFE czy ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 16:27
Nie wiem czy przypadkiem termin już nie minął. Ja zostaję w ZUS i nie zamierzam przechodzić do OFE. Co prawda nie jestem zadowolona z ZUSU ale lepiej w OFE i tak mi nie będzie więc nie widzę sensu zmiany.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 11:00
I jednak wiecej osób wybrało ofe niż przewidywano. I bardzo dobrze, ludzie pokazali, że im nie jest wszystko jedno.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 15:37
Ja wybrałem to OFE, nie wiem czy dobrze, ale nie będę miał pretensji do siebie. A jak bedzie zle to moze w koncu bede mógł odkładać na 3 filar niebawem. Kurcze to jest tak wszystko pokręcone.
Cytuj
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 12:54
Radek napisał
Ja wybrałem to OFE, nie wiem czy dobrze, ale nie będę miał pretensji do siebie. A jak bedzie zle to moze w koncu bede mógł odkładać na 3 filar niebawem. Kurcze to jest tak wszystko pokręcone.


No żebyś wiedział. Prawda jest taka, że obojętnie co wybierzesz i tak na tobie zarobią a ty za te 50 lat emeryturę dostaniesz jakąś śmiesznie niską, także nie wiem czy ma to sens gdzie będziesz.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 14:10
Przypomnijmy, że ostatecznie ZUS zarejestrował 2 mln 564 tys. 72 deklaracje osób, które chcą, by część ich składki emerytalnej nadal trafiała do otwartych funduszy emerytalnych. Jest to dużo więcej niż szacowano.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 15:41
koniec konców zostałam w zus bo szczerze ani z tego ani z tego nie bedzie pieniędzy i trzeba się z tym pogodzić :( mam natomiast pomysł na inwestycje, chce kupić ze dwie kawalerki w krakowie pod wynajem i wtedy bede miała juz w sumie 5 nieruchomosci z kazdej zrednio 2000 na reke -czyli jakies 10 000 to powinno starczyc miesiecznie jako emerytura :)
Cytuj
be free like a child
Gość

Niezarejestrowani

11.9.2014 9:02
Właśnie młodzi ludzie tacy jak Ty moga coś tam uzbierać, media podawały, ze nie opłaca sie starszym osobom. Bo jest więcej czasu, zeby te pieniadze mogly pracowac na siebie.
Cytuj
Marcel09

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 10:21
gość ma racje jak masz po 50 to wiele nie zdobędziesz, bo ci sie nie chce - nie dlatego ze nie mozesz tylko dlatego że jestes juz zastanym ramolem ! taka prawda.. znam osoby ktore wiekszej kasy dorobiły sie po 50 i przy mądrym inwestowaniu obracają teraz miesiecznie 60 tysiacami, ale to trzeba myśleć a nie narzekać na rząd i wszystkich obwiniać ...
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2014 10:43
gość a ty tak ślepo wierzysz mediom? no prosze cie.. to co mowia media to tylko jeden głos - poza tym trzeba miec jeszcze swoje zdanie na ten temat a nie isc jak slepa owca na ubój.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.9.2014 10:03
Chyba nie chodziło o media a o to co mówią eksperci w mediach, do mnie także ten argument przemawia, jeśli przez dłuższy okres będziesz odkładać składki do ofe to będą miały kiedy pracować, wtedy jest szansa na wyższą emeryturę.
Cytuj
Odpowiedź