• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OFE czy ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:37
zastanawiam się kiedy musimy się zdecydować na ofe lub zus i co lepiej wybrac? pewnie pamiętacie przejęzyczenie sikorskiego który tak zachwala zus a potem mówi że przeszedł do ofe :) i ja zaczełam się zastanawiać na co warto postawić ? bo tak naprawdę mając własną firmę nie licze na zadne emerytury z zusu - płacę tylko tyle zeby mieć opieke w szpitalu, do lekarzy chodzę i tak prywatnie.. czy może lepiej odpuścić i tak swoją drogą np odkładać po 1500 zł na emeryture samemu?
Cytuj
be free like a child
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 12:03
Zgodnie z nowelizacją ustawy o funduszach emerytalnych z grudnia 2014 roku, od 1 kwietnia do 31 lipca br. Polacy moga podjąć decyzję czy chcą, aby część ich składki emerytalnej trafiała do OFE, czy na indywidualne subkonto w ZUS. Jezeli zdecyduje się pani wyłącznie na ZUS to 12,22 proc. wynagrodzenia będzie zapisywane na koncie w I filarze, 7,3 proc. na subkoncie w ZUS. Wybierając OFE, 12,22 proc. wynagrodzenia będzie trafiało do I filaru, natomiast 4,38 proc. na subkonto w ZUS, zaledwie 2,92 proc. do OFE. Za dwa, a pote co 4 lata będzie można także zmienić swoją decyzję.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 17:38
Powiem Ci że na Twoim miejscy chyba zdecydowałabym sie na odkładane pieniędzy do OFE. Nie od dziś wiadomo jak możemy liczyć na Zus i co tak naprawdę może nam zaoferować. Społeczeństwo sie starzeje, młodzi ludzie wyjeżdżają i jak tak dalej pójdzie to nie będzie kto miał zarobić na te nasze emerytury z zusu.
Cytuj
Fiołek58

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 22:07
Koleżanka wyżej raczej ma racje. Lepiej wyjdziesz na tym jak zaczniesz samodzielnie odkładać pieniążki na OFE. Czasy są coraz cięższe i jak byśmy tak całkowicie zawierzyli w to co mówi ZUS to sądzę że źle byśmy na tym wyszli. Tak na wszelki wypadek lepiej sobie pare groszy w inne miejsce odkładać.
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 11:57
Ja już przestałam wierzyć w OFE i ZUS .Tyle było już tych funduszy emerytalnych .Większość z nich już nie ma a teraz stoimy znowu przed wyborem gdzie przenieść nasze oszczędności pozostać w OFE czy do ZUS .Powiem szczerze pogubiłam się i nie wiem czy nie lepiej samemu odkładać pieniążki ,bo przecież jak poważnie się rozchorujemy to i tak musimy korzystać z lekarzy prywatnie ,bo albo nie mają już terminów albo punkty im się skończyły .
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 22:04
Dokładnie. Ja również się w tym wszystkim pogubiłam. Nie wierzę w ZUS ale OFE też mnie nie przekonuje. Skąd mam mieć pewność że dostanę te pieniądze po przejściu na emeryturę? Już chyba lepiej odkładać samemu na książeczkę oszczędnościową chociaż to też nie zbyt dobre wyjście. Na temat miejsc u lekarza to nawet się nie wypowiadam. U Nas nawet na prywatną wizytę się czeka:/
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 10:30
Z tego co się orjętuje decyzje o pozostaniu w OFE musimy podjąć do lipca ,później automatycznie przeniosą nas do ZUS .Ja na tą chwile już się pogubiłam co jest bardziej dla mnie opłacalne .Myślę tak jak inni najlepszym wyjściem jest odkładanie na własną rękę pieniędzy .Przecież jak coś nam wypadnie to i tak musimy korzystać z prywatnych usług lekarzy ,bo na kasę chorych nie ma co liczyć .
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 16:42
No odkładanie pieniędzy na własną ręke to bardzo dobry pomysł, tylko nie każdy potrafi odłożyć pieniądze i nie ruszyć ich bez względu na wszystko. To że musimy sobie płacić za większość rzeczy jest według mnie chore. Bo po co te składki i wszystkie opłaty jak później płacimy i tak z własnej kieszeni. Zuz jest według mnie nie opłacalny.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 17:35
Własnie nie każdy potrafi odłożyć pieniążki ,ale ja już przestałam się martwic czy OFE czy ZUS.Pozostawiłam tą sprawę własnemu tokowi bo już w tym wszystkim się pogubiłam .Każdy oferuje że tu lepiej a nie do końca jestem do wszystkiego przekonana ,bo jak człowiek zachoruje to i tak za wizytę i badania trzeba płacić.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 22:09
Ja przypuszczam, że jakiej decyzji byśmy nie podjęli to i tak będzie źle. Nie wierzę, że OFE zapewni nam godną przyszłość. Podobnie z resztą jak ZUS. Najlepiej jest odkładać pieniądze na własną rękę ale to jest trudne. Zawsze zdarzy się coś co zmusi nas do ruszenia oszczędności. Ja też już się w tym wszystkim pogubiłam.
Cytuj
Odpowiedź