• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

ubezpieczenie sprzętu rtv/agd

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Paula Kidrycka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 18:33
Witam, zastanawiam się nad wykupem ubezpieczenia dla kilku sprzętów domowych, zawsze mamy takiego pecha że jak się kończy gwarancja to nagle wszystko nam się psuje... co byście polecili?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

4.12.2015 10:06
Paula Kidrycka napisał
Witam, zastanawiam się nad wykupem ubezpieczenia dla kilku sprzętów domowych, zawsze mamy takiego pecha że jak się kończy gwarancja to nagle wszystko nam się psuje... co byście polecili?


ja nie jestem do tego przekonany, podobnie do przedłużania gwarancji, ostatnio kupowałem kilka sprzętów z gwarnacją na 2 lata, a ubezpieczenie albo przedłużenie gwarancji kosztowało 1/3 danego sprzętu... powiem tak, jeśli sprzęt jest nowy to ma zwykłą gwarnację, a po 2 latach to ten sprzęt jest mniej wart od składki tego ubezpieczenia...

co kto lubi ale ja nie lubie płacić za coś co jest niepewne ani pod kątem przydatności ani tego czy cena jest adekwatna do korzyści...

jeśli kupuje sprzęt za 10 000 to musiałbym zapłacić ponad 3 za ten pakiet w media expert, szczerze za te 3000 zł to wolałbym sam się ubezpieczyć i dom, i jeszcze na lokatę z 1000 zł by zostało...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.12.2015 18:03
Myślę, że wszystko się tak psuje, bo ma się popsuć to tzw. planowane postarzanie produktu. Sam się parę razy skusiłem na przedłużoną gwarancję i wie pani co? Wszystko się psuło w momencie, gdy ta dłuższa gwarancja się kończyła. Także sam już nie wiem, co o tym sądzić.
Zresztą, jaki ma pani ten sprzęt, który chce ubezpieczyć?
Ja już dawno doszedłem do wniosku, że często, jak coś się popsuje to lepiej kupić nowe niż wozić do naprawy. Nawet z gwarancją nie wyobrażam sobie odesłać do serwisu np. lodówki czy pralki. taka naprawa trwa długo, a jak tu wytrzymać tyle czasu bez sprzętu?
Cytuj
Paula Kidrycka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.12.2015 19:21
właśnie nie miałam na myśli przedłużonej gwarancji, tylko takie odrębne ubezpieczenie sprzętu, kilku na raz :) przede wszystkim pralka, zmywarka, lodówka, tv, kuchenka elektryczna. Może i na pierwszy rzut oka cena ubezpieczenia odstraszać, ale moja siostra za naprawy pralki zapłaciła już prawie tyle ile za nową pralkę, dlatego też wpadłam na ten pomysł
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.12.2015 12:23
Generalnie to pomysł może i nie jest zły. Też bym się chętnie dowiedział, ile takie ubezpieczenie kosztuje i od czego cena zależy. Tzn. od tego, jakie mamy sprzęty, ich wartości czy jeszcze czegoś innego?
Wiem, że w mbanku było coś w stylu ubezpieczenia, zapewniającego wizyty fachowców. Wiem, że to nie jest dokładnie to, czego pani szuka, ale też nigdy nie słyszałem o ubezpieczeniu samego sprzętu.
Może to jakiś dodatek do ubezpieczenia za dom?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 12:37
Alex napisał
Generalnie to pomysł może i nie jest zły. Też bym się chętnie dowiedział, ile takie ubezpieczenie kosztuje i od czego cena zależy. Tzn. od tego, jakie mamy sprzęty, ich wartości czy jeszcze czegoś innego?
Wiem, że w mbanku było coś w stylu ubezpieczenia, zapewniającego wizyty fachowców. Wiem, że to nie jest dokładnie to, czego pani szuka, ale też nigdy nie słyszałem o ubezpieczeniu samego sprzętu.
Może to jakiś dodatek do ubezpieczenia za dom?


Trudno nie zgodzić się z obiekcjami które Państwo sygnalizujecie tutaj. Proponuję rozważyć zakup ubezpieczenia mieszkania/ domu z rozszerzoną wersją assistance. Ta rozszerzona wersja assistance uwzglednia m. in. naprawę sprzętu AGD, RTV, elektronicznego, itp. o ile nie jest starszy niż.... i tu bywają różne określenia, najczęściej 5 lat. Nie da się powiedzieć ile w danym ubezpieczeniu kosztuje to assistance, bo jest ono najczęściej immamentną częścią umowy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Jędrula

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.12.2015 15:57
To by chyba było dobre rozwiązanie, o ile oczywiście gwarancja danego sprzętu nie trwa dłużej lub tyle samo, co ten wiek sprzętu.
Ciekaw też jestem, jak to w praktyce funkcjonuje: czy trzeba robić jakiś spis sprzętów do takiej umowy ubezpieczeniowej, czy po prostu jak coś się popsuje to zgłosić się z paragonem?
W każdym razie niegłupie rozwiązanie jeśli komuś tak bardzo zależy zależy, aczkolwiek ja bym pewnie nie kupił. Bo tak naprawdę to jaki sprzęt psuje się tak szybko? 5 lat to raczej niewiele.
Cytuj
Paula Kidrycka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.12.2015 18:44
znalazłam takie gdzie maksymalny wiek ubezpieczanego sprzętu to 7, a w rozszerzonym wariancie 10 lat, to chyba już bardziej opłacalne?
Cytuj
nowak-marian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.12.2015 11:02
Paula Kidrycka napisał
znalazłam takie gdzie maksymalny wiek ubezpieczanego sprzętu to 7, a w rozszerzonym wariancie 10 lat, to chyba już bardziej opłacalne?


10 lat to już coś, sam bym takim nie pogardził. A jaki to koszt?
Można sobie tym objąć dowolną ilość sprzętów, czy tylko jakieś konkretne?
Sam mam komputer, któremu niedawno skończyła się gwarancja, a jest mi niezbędny do pracy. Wiem, że w razie awarii zostałbym bez możliwości wykonania swojej pracy, a raczej nie stać mnie na to, żebym ot tak sobie poszedł do sklepu i kupił nowy.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.12.2015 17:51
"...czy trzeba robić jakiś spis sprzętów do takiej umowy ubezpieczeniowej, czy po prostu jak coś się popsuje to zgłosić się z paragonem?"
Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w konkretnych o.w.u. Standardem jest tu przedstawienie jakiegokolwiek dokumentu, na podstawie którego można ustalić datę nabycia. Można sie też spotkać z zapisem, że w razie wątpliwości, wiek sprzętu może być także zweryfikowany przez mechanika w oparciu o prawdopodobieństwo wyprodukowania danego modelu urządzenia w odpowiednim roku. Co do spisu sprzętu; zazwyczaj jest to wymagane w przypadku b. drogiego sprzętu, nietypowego, itd., ale wiąże się to z ubezpieczaniem tego mienia w ogóle, a nie z assistance. Assistance dot. mienia ubezpieczanego, więc nie ma potrzeby określać którego sprzętu dotyczy. Rozstrzygające są tu zapisy w konkretnych o.w.u.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź