• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

ubezpieczenie sprzętu rtv/agd

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Paula Kidrycka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.12.2015 18:13
nowak-marian napisał


10 lat to już coś, sam bym takim nie pogardził. A jaki to koszt?
Można sobie tym objąć dowolną ilość sprzętów, czy tylko jakieś konkretne?
Sam mam komputer, któremu niedawno skończyła się gwarancja, a jest mi niezbędny do pracy. Wiem, że w razie awarii zostałbym bez możliwości wykonania swojej pracy, a raczej nie stać mnie na to, żebym ot tak sobie poszedł do sklepu i kupił nowy.

W tym wariancie 10 letniego sprzętu można maksymalnie 9 urządzeń, ale nie mam pojęcia czy laptop też by mógł zostać objęty tą gwarancją, bo czy kwalifikuje się do sprzętu rtv/agd? nie wiem jak dokładnie z kosztami, dotarłam do informacji 'od 22zł/miesięcznie'
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 19:15
Paula Kidrycka napisał
nowak-marian napisał


10 lat to już coś, sam bym takim nie pogardził. A jaki to koszt?
Można sobie tym objąć dowolną ilość sprzętów, czy tylko jakieś konkretne?
Sam mam komputer, któremu niedawno skończyła się gwarancja, a jest mi niezbędny do pracy. Wiem, że w razie awarii zostałbym bez możliwości wykonania swojej pracy, a raczej nie stać mnie na to, żebym ot tak sobie poszedł do sklepu i kupił nowy.

W tym wariancie 10 letniego sprzętu można maksymalnie 9 urządzeń, ale nie mam pojęcia czy laptop też by mógł zostać objęty tą gwarancją, bo czy kwalifikuje się do sprzętu rtv/agd? nie wiem jak dokładnie z kosztami, dotarłam do informacji 'od 22zł/miesięcznie'

Nie znam takiej oferty, więc trudno mi się do niej odnieść i ją zweryfikować, chociażby dlatego że nie wiem od czego ta cena zależy. Proponuję jednak rozważyć następujące determinanty:
- czas gwarancji fabrycznej sprzętu elektronicznego to 12 – 24 miesiące, rzadziej 36,
- wartość 9-10 letniego laptopa, PC, smartfona, TV – o ile wytrzyma 9-10 lat, to ułamek ceny którą zapłaciliśmy przy zakupie nowego sprzętu, np. wg. tabeli zużycia technicznego, roczny stopień zużycia (użytek domowy) dla telewizorów LCD, LED, plazmowych – 8%, tel. kom., komputery, monitory, drukarki, notebooki, etc. – 15%, kuchenki gazowe, pralki automatyczne, zmywarki elektr. -8%, roboty kuchenne – 12%, miksery elektr., sokowirówki – 11%, chłodziarki, zamrażarki – 7%, itd.
- koszty naprawy tak wiekowego sprzętu jak mogą się mieć do jego wartości, zwłaszcza że może się okazać że pojawią się kłopoty z zdobyciem części, z serwisem? Raczej trudno jest ZU gwarantować naprawę czegoś, skoro z góry wiadomo, że będzie trudno tej gwarancji dotrzymać.
- na pewno są wyłączenia, ograniczenia i limity w tej części umowy ubezpieczenia.
Na koniec policzmy, 22,00 zł x 12 m-cy = 264,00 zł rocznie – co najmniej. To koszt pewny, awaria objęta ochroną nie. Jak się ta kwota ma do wartości rynkowej 8-10 letniego sprzętu? Ile trzeba w tej Pani ofercie zapłacić jeśli się nie weźmie wersji rozszerzonej o ochronę starszego sprzętu? Jaki typ sprzętu starszego niż 5-6 lat nie naprawiają? Za ok. 270,00 zł rocznie lub mniej, można sobie ubezpieczyć całkiem sensownie standardowe mieszkanie, w tym ów sprzęt.
Do czego zmierzam? Otóż większość ubezpieczycieli zakłada, że naprawa tak starego sprzętu może być nieopłacalna, a w części przypadków może nawet być wyższa niż rynkowa wartość tych urządzeń, więc ryzyko wysokich kosztów w tej części assistance podwyższa koszty tego ubezpieczenia, a to powoduje spadek jego atrakcyjności. Nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie, ale „wkład assistance naprawczego” w cenę oferty ubezpieczenia z ograniczeniem wiekowym do max. 6 lat wydaje się być mniejszy niż przytaczana przez Panią składka. Proszę sprawdzić, ile razy może Pani naprawiać ten sprzęt w skali roku i jaki jest za te pieniądze limit na 1 naprawę i sumy ubezpieczenia. Reasumując, moim zdaniem, ten rodzaj assistance opłaca się dla względnie nowego sprzętu, ale nie upieram się że mam rację.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 10.12.2015 19:24
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Paula Kidrycka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.12.2015 17:53
Tzn. przecież sprzęt nie musi być 10letni, chodzi o sprzęt DO lat 10. Zgodnie z sugestiami zapoznałam się dokładniej ze szczegółami tej oferty, zasady są takie że koszt napraw w ciągu roku to kwota do 4500zł, moim zdaniem to aż nadto. 22 zł - cena przy 4 urządzeniach, 36 zł - przy 11 ubezpieczonych urządzeniach. Z mojego punktu widzenia wygląda to raczej na korzyść
Cytuj
Odpowiedź