• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dostaniemy głodowe emerytury?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

25.10.2015 17:30
Państwowe emerytury to polityka - Panie Marianie :)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.10.2015 21:19
Artur Sarnecki napisał
Polacy jako naród to krzykacze i ludzie którzy lubią mieć swoje zdanie, nawet jeśli nie słuszne.

Nasza demokracja jest młoda? Polska stworzyła drugą konstytucję na świecie.

To sejmy i sejmiki doprowadziły do rozbiorów Polski, podobnie przez sejmiki Polska nie osiągnęła pełni możliwości po 1 wojnie a teraz gnijemy w poddańczym maraźmie - politycy myślą tylko o swoich pensjach, a my jesteśmy zdani na siebie i łaskę silniejszych Państw.

W Polsce władze sprawują partie. Partie nie są potrzebne ludziom, Partie są potrzebne politykom.

Polska najlepiej funkcjonowała kiedy władza była w 1 ręku - kiedy przed zaborami byliśmy europejską potęgą i po 1 wojnie światowej kiedy Piłsudski stał się swoistym dyktatorem, ale pozytywnym.

To rozproszenie władzy w Polsce powoduje tą słabość, partie koncentrują się na tym żeby dostać się do sejmu, więc rzucają hasła ale nie mogą zrobić znaczących ruchów z obawy o swoje diety.

Tak więc mamy prawo które ma przepisy wykluczające się lub kuriozalne, mamy służbę zdrowia która jest chora, mamy system emerytalny który musi być ratowany oskładkowaniem każdej możliwej umowy.Mamy w końcu sytuację w której wykonujemy przykazy ze strony niemiec lub usa aby się im przypodobać.

Znamienne jest to że USA ma mniej więcej tyle samo kongresmenów co POLSKA, kraj dużo większy i o wiele bardziej bogatszy, co świadczy o paranoji tego co tu się dzieje. Porównując to w Polsce powinien być prezydent i sejm lub senat z setką wybranych i to wszystko.

Polacy właśnie dlatego że nie są przygotowani do demokracji powinni zmienić ustrój, na prezydencki.

Ale to tylko moja teoria

JankaNowak napisał
Hmmm demokracja prezydencka, jak w USA. Nie wiem czy Polacy są gotowi na takie zmiany, nasza demokracja jest młoda. Poczekajmy, zobaczymy co czas przyniesie. I co przyniosą najbliższe wybory...


Z całym szacunkiem, ale albo nie nazywa się Pan tak jak podaje, albo nie jest to Pana teoria. Niemal identyczne słowa słyszałam od jakiegoś czasu w wypowiedziach pana Mariusza Maxa Kolonko. Wygłasza je na swoim kanale na YouTube. Więc czy to Pańska teoria czy powtarza Pan jego zdanie?
Oczywiście co do istoty wypowiedzi, to się z Panami (Panem?) absolutnie zgadzam i też mam takie wrażenie.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 0:01
;) Rozumiem że nie mogę mieć z nim wspólnych poglądów:) taki kraj ... jasne że znam te materiały i się z nimi zgadzam więc nie widzę w tym nic złego...

z całym szacunkiem oczywiście
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Aron

Niezarejestrowani

26.10.2015 12:53
No na miliony raczej nie ma co liczyć. Trzeba jak najszybciej samemu zacząć odkładac, ale jak sobie pomyślę, że już tyle odkładam do ZUSu i jeszcze mam dodatkową kasę pchac to trochę mi się to nie widzi.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 13:35
Aron napisał
No na miliony raczej nie ma co liczyć. Trzeba jak najszybciej samemu zacząć odkładac, ale jak sobie pomyślę, że już tyle odkładam do ZUSu i jeszcze mam dodatkową kasę pchac to trochę mi się to nie widzi.


dokładnie, masz racje
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Wonder

Niezarejestrowani

26.10.2015 14:33
Pieniadze, które teraz odkładmay do ZUS-u tylko wirtualnie sa na naszych subkontach,a tak na prawdę, sa na bieżąco wydawane. Więc w sumie ich tam nie ma:(
Cytuj
Noemi22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 15:56
Po prostu płacimy naszym dziadkom. Może nie jest to nie wiadomo jak złe i wiele osób nie miałoby nic przeciwko temu, ale po co tak zakłamywać rzeczywistość i nie powiedzieć tego prosto z mostu?
Akurat składka emerytalna nie jest też aż taka wysoka, bo wynosi obecnie 9,76%. Reszta, którą oddajemy do ZUS to inne składki z których się przecież na bieżąco korzysta, czyli rentowa, chorobowa i zdrowotna.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 16:16
Wszystko co wpłacamy do ZUS jest na bieżąco wykorzystywane
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 20:58
Noemi22 napisał
Po prostu płacimy naszym dziadkom. Może nie jest to nie wiadomo jak złe i wiele osób nie miałoby nic przeciwko temu, ale po co tak zakłamywać rzeczywistość i nie powiedzieć tego prosto z mostu?
Akurat składka emerytalna nie jest też aż taka wysoka, bo wynosi obecnie 9,76%. Reszta, którą oddajemy do ZUS to inne składki z których się przecież na bieżąco korzysta, czyli rentowa, chorobowa i zdrowotna.


Wysokość składek jest znacznie wyższa, dlatego że ich część płaci pracownik, drugą część pracodawca. Składka emerytalna jest więc dwa razy taka, czyli 19,52%.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
witwit

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2015 11:25
1/5 płacy? No ładnie, o tym nie wiedziałem.
Ale ogólnie uważam, że nie będzie tak źle. Już w swoim życiu za dużo się nasłuchałem narzekaczy, robiłem, co radzili i źle na tym wyszedłem.
Słuchałem na przykład, jak źle mają nauczyciele - nie poszedłem na specjalizację nauczycielską, a dziś się dowiaduję, że mają naprawdę fajnie - stosunkowo wysokie płace i dużo wolnego. Tak samo narzekali kiedyś na pracę w budżetówce - dziś każdy chciałby tam pracować.
Cytuj
Odpowiedź