• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dostaniemy głodowe emerytury?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

15.10.2015 10:14
Emerytury będą coraz niższe w stosunku do tego co zarabiamy, o ile młodzi ludzie będą jeszcze mogli z emerytur korzystać.

Matematyka nie da się tu oszukać i nie można liczyć na to, ktoś przesunie pieniądze których nie będzie.

ZUS pisze o indywidualnych kontach emerytalnych co jest bzdurą i fikcją bo nic takiego nie istnieje. Środki które wpłacasz są puszczane w obrót aby zaspokoić to co teraz jest wypłacana i nawet tego co roku brakuje.

Jedyna droga żeby jako tako się zabezpieczyć to inwestować. W Azji nie ma socjalu i każdy pracuje ile się da, robi drobne interesy, inwestuje w dzieci.

W Polsce mało osób ma ochotę cokolwiek zrobić bo jakoś to będzie.

Najprostsze było by odkładanie nawet niewielkich kwot, w końcu i tak zadziała procent składany i z tych małych kwot przez 20-30 lat naprawdę uzbierają się dużo większe.

Gdzie odkładać? Na konto oszczędnościowe lub IKE. Ja np. Korzystam z IKE w NN ( dawniej ING). Pisałem o nim tutaj: http://artursarnecki.eu/ike-plus-w-ing-opinia/

Dodatkowo warto pomyśleć o innych możliwościach inwestycyjnych z biegiem czasu.

Dopłacać do zus dodatkowo raczej nie można a nawet jeśli to idzie to i tak do wspólnego, które wydawane jest na bieżąco.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.10.2015 15:36
ZUS jest dobry dla cwaniaków, którzy nauczyli się wykorzystywać system. Obecnie najwyższe emerytury mają byli pracownicy służb mundurowych i znam wiele osób, które starają się o przyjęcie do policji czy straży granicznej, bo daje to niezłe profity.
Znam też mamy, które dowiadując się o ciąży zakładały DG i opłacały wyższe stawki, by po kilku miesiącach przejąć na zwolnienie lekarskie a potem macierzyński. Na szczęście ten proceder ukrócono.
Ja wciąż mam nadzieję, że system kiedyś ukarze cwaniaczków, a ludzie, którzy ciężko pracują na siebie otrzymają to, co im obiecano. Czy jest na to szansa?
Ostatnio coraz częściej wydaje mi się, że nie i że nie warto być uczciwym, tylko starać się naginać system do swoich celów.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

15.10.2015 21:02
Każdy system ma to do siebie że nie jest pro ludzki i w końcu staje się dobry dla wybranej grupy, niestety nasz system jest mocno nieefektywny a do tego szkodliwy;)


Mona-L napisał
ZUS jest dobry dla cwaniaków, którzy nauczyli się wykorzystywać system. Obecnie najwyższe emerytury mają byli pracownicy służb mundurowych i znam wiele osób, które starają się o przyjęcie do policji czy straży granicznej, bo daje to niezłe profity.
Znam też mamy, które dowiadując się o ciąży zakładały DG i opłacały wyższe stawki, by po kilku miesiącach przejąć na zwolnienie lekarskie a potem macierzyński. Na szczęście ten proceder ukrócono.
Ja wciąż mam nadzieję, że system kiedyś ukarze cwaniaczków, a ludzie, którzy ciężko pracują na siebie otrzymają to, co im obiecano. Czy jest na to szansa?
Ostatnio coraz częściej wydaje mi się, że nie i że nie warto być uczciwym, tylko starać się naginać system do swoich celów.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Ula34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 8:52
Artur Sarnecki napisał
Każdy system ma to do siebie że nie jest pro ludzki i w końcu staje się dobry dla wybranej grupy, niestety nasz system jest mocno nieefektywny a do tego szkodliwy;)


O tym pisał już jakiś filozof. Zdaje się, że Arystoteles. Że są różne ustroje i z biegiem czasu każdy przekształca się w swoją karykaturę. Monarchia w tyranię, arystokracja w oligarchię, no i demokracja w rządy motłochu.
Pytanie czy nasza demokracja jest już tak zdegenerowana, że możemy mówić o zmianie ustroju?
Zresztą według założeń filozofa zdegenerowana demokracja powinna zostać zamieniona w monarchię. A jest jeden polityk, o którym mówi się, że jest monarchistą. Nie napiszę który, ale każdy może sobie znaleźć. Może trzeba się zastanowić, czy chcielibyśmy monarchii?
Moim zdaniem to też nie byłoby dobre rozwiązanie.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 9:20
W Polsce sprawdza się tylko dyktatura ( pozytywna) albo demokracja ale nie parlamentarna ale prezydencka.

Ale to nie na temat.

Ula34 napisał
Artur Sarnecki napisał
Każdy system ma to do siebie że nie jest pro ludzki i w końcu staje się dobry dla wybranej grupy, niestety nasz system jest mocno nieefektywny a do tego szkodliwy;)


O tym pisał już jakiś filozof. Zdaje się, że Arystoteles. Że są różne ustroje i z biegiem czasu każdy przekształca się w swoją karykaturę. Monarchia w tyranię, arystokracja w oligarchię, no i demokracja w rządy motłochu.
Pytanie czy nasza demokracja jest już tak zdegenerowana, że możemy mówić o zmianie ustroju?
Zresztą według założeń filozofa zdegenerowana demokracja powinna zostać zamieniona w monarchię. A jest jeden polityk, o którym mówi się, że jest monarchistą. Nie napiszę który, ale każdy może sobie znaleźć. Może trzeba się zastanowić, czy chcielibyśmy monarchii?
Moim zdaniem to też nie byłoby dobre rozwiązanie.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Kokos

Niezarejestrowani

16.10.2015 9:38
To chyba nie tylko w Polsce, w ogole ludizom nie mozna dac zbyt wiele luzu.
Cytuj
MikolajPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 11:11
Artur Sarnecki napisał
Każdy system ma to do siebie że nie jest pro ludzki i w końcu staje się dobry dla wybranej grupy, niestety nasz system jest mocno nieefektywny a do tego szkodliwy;)


Mona-L napisał
ZUS jest dobry dla cwaniaków, którzy nauczyli się wykorzystywać system. Obecnie najwyższe emerytury mają byli pracownicy służb mundurowych i znam wiele osób, które starają się o przyjęcie do policji czy straży granicznej, bo daje to niezłe profity.
Znam też mamy, które dowiadując się o ciąży zakładały DG i opłacały wyższe stawki, by po kilku miesiącach przejąć na zwolnienie lekarskie a potem macierzyński. Na szczęście ten proceder ukrócono.
Ja wciąż mam nadzieję, że system kiedyś ukarze cwaniaczków, a ludzie, którzy ciężko pracują na siebie otrzymają to, co im obiecano. Czy jest na to szansa?
Ostatnio coraz częściej wydaje mi się, że nie i że nie warto być uczciwym, tylko starać się naginać system do swoich celów.
Jest taki jaki chcemy zeby był? To co Pan proponuje, monarchie jak Korwin?
Cytuj
JolkaKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 11:54
Monarchia moze i by się przyjela, ale tez szybko zostałaby obalona przez te same osoby, które teraz za nia postulują .
Cytuj
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 15:40
Co też Panowie, jaka monarchia?
Demokracja to dobry ustrój, tylko społeczeństwo musi do niego dojrzeć. A nie tak, jak obecnie, że mamy postawę roszczeniową i każdy ciągnie w swoją stronę. Wszystko jest złe i tylko każdy wyciąga łapę, żeby mu dać.
Zachodnie społeczeństwa jakoś tak nie mają.
Może kiedyś dorośniemy do takiego ustroju, bo na razie chyba dużo nam w tej kwestii zabrała komuna, a może po prostu nasz naród zawsze taki był? Ciężko mi to stwierdzić, tu trzeba socjologa i historyka.
Cytuj
Kika

Niezarejestrowani

21.10.2015 11:19
Zachodnie spoleczenstwa? Wszedzie ta jest, ze kazdy chce jak najwiecej, jak najmniejszym kosztem. Niech sobie Pani popatrzy na Grecje np. Tez uwazam, że demokracja to dobry ustrój, a przynajmniej "leszego do tej pory nie wymyslono" (kto zgdanie czyje to słowa?:))
Cytuj
Odpowiedź