• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ubezpieczenie od utraty pracy przy kredycie hipotecznym

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gracjal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 7:40
A czy warunki takiego ubezpieczenia w banku możemy przy kredycie negocjować? Bo o warunkach kredytu, to wiem, że tak, wiem nawet jak, ale ubezpieczenie?
Osobno go nie dostaniemy, jak ktoś napisał na początku, więc wypadałoby, żeby bank zaproponował nam coś pod nas stworzone.
Więc jeśli ja na przykład pracuję na umowie zlecenie, to czy zerwanie jej też podpada pod zwolnienie z pracy?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 9:10
Gracjal napisał
A czy warunki takiego ubezpieczenia w banku możemy przy kredycie negocjować? Bo o warunkach kredytu, to wiem, że tak, wiem nawet jak, ale ubezpieczenie?
Osobno go nie dostaniemy, jak ktoś napisał na początku, więc wypadałoby, żeby bank zaproponował nam coś pod nas stworzone.
Więc jeśli ja na przykład pracuję na umowie zlecenie, to czy zerwanie jej też podpada pod zwolnienie z pracy?
Co znaczy negocjować warunki umowy ?
Warunki umów ubezpieczenia oferowane dla konsumentów są standardowe, więc zdarza się sporadycznie, aby można byłoby je indywidualnie negocjować – częściej stosuje się dodatkowe klauzule zawężające lub rozszerzające zakres ubezpieczenia, które są także standardowe.
Negocjacje w przypadku umów konsumenckich najczęściej dotyczą jedynie płatności w tym wysokości opłat – składek.
Podejrzewam że powyższe dotyczy także innych umów konsumenckich.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 9:10
Gracjal napisał
A czy warunki takiego ubezpieczenia w banku możemy przy kredycie negocjować? Bo o warunkach kredytu, to wiem, że tak, wiem nawet jak, ale ubezpieczenie?
Osobno go nie dostaniemy, jak ktoś napisał na początku, więc wypadałoby, żeby bank zaproponował nam coś pod nas stworzone.
Więc jeśli ja na przykład pracuję na umowie zlecenie, to czy zerwanie jej też podpada pod zwolnienie z pracy?
Co znaczy negocjować warunki umowy ?
Warunki umów ubezpieczenia oferowane dla konsumentów są standardowe, więc zdarza się sporadycznie, aby można byłoby je indywidualnie negocjować – częściej stosuje się dodatkowe klauzule zawężające lub rozszerzające zakres ubezpieczenia, które są także standardowe.
Negocjacje w przypadku umów konsumenckich najczęściej dotyczą jedynie płatności w tym wysokości opłat – składek.
Podejrzewam że powyższe dotyczy także innych umów konsumenckich.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
KonradCze

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 11:21
Krzysztof Wilczyński napisał
Gracjal napisał
A czy warunki takiego ubezpieczenia w banku możemy przy kredycie negocjować? Bo o warunkach kredytu, to wiem, że tak, wiem nawet jak, ale ubezpieczenie?
Osobno go nie dostaniemy, jak ktoś napisał na początku, więc wypadałoby, żeby bank zaproponował nam coś pod nas stworzone.
Więc jeśli ja na przykład pracuję na umowie zlecenie, to czy zerwanie jej też podpada pod zwolnienie z pracy?
Co znaczy negocjować warunki umowy ?
Warunki umów ubezpieczenia oferowane dla konsumentów są standardowe, więc zdarza się sporadycznie, aby można byłoby je indywidualnie negocjować – częściej stosuje się dodatkowe klauzule zawężające lub rozszerzające zakres ubezpieczenia, które są także standardowe.
Negocjacje w przypadku umów konsumenckich najczęściej dotyczą jedynie płatności w tym wysokości opłat – składek.
Podejrzewam że powyższe dotyczy także innych umów konsumenckich.
Tzn. że albo sie bierze dana oferte albo nie? Nie ma możliwości konstruowania ich tak, aby najbardziej pasowały danemu klientowi?
Cytuj
KonradCze

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 11:22
Robert Sierant napisał
1. nie ma banku, w którym ubezpieczenie od utraty pracy jest obligatoryjne
2. ostatnio moim klientom pracownik banku zaoferował takie ubezpieczenie, ale...oni są już na emeryturze, w jakiej sytuacji mogą uzyskać wypłatę?
I to sa własnie te absurdy...
Cytuj
tamrys

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 11:41
Z tego, co się orientuję, to takie ubezpieczenie może często decydować o tym, czy dostaniemy oprocentowanie promocyjne czy nie.
Jak dla mnie, to warto wziąć na przykład ubezpieczenie na życie, bo to się przydaje, ale już takie od utraty pracy?
To chyba zależy, jak pracujemy, jeśli na umowę o pracę, to pewnie, bo ubezpieczenie wtedy nas chroni (tylko czy przed każdą formą zwolnienia?), ale w przypadku pracy na umowę cywilnoprawną chyba niekoniecznie. Bo czy możemy wtedy mówić o utracie pracy?
Tu chyba jakieś inne nazewnictwo wchodzi.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 16:33
ale jak sobie policzysz promocyjną ratę + składkę ubezpieczeniową to się może okazać, że bez promocji jest taniej
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
MelaniaKot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 9:30
Robert Sierant napisał
ale jak sobie policzysz promocyjną ratę + składkę ubezpieczeniową to się może okazać, że bez promocji jest taniej
Może i taniej, ale zawsze ma sie juz ubezpieczenie...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 12:48
tylko na co ubezpieczenie, z którego praktycznie nie da się skorzystać?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
MelaniaKot

Niezarejestrowani

29.9.2015 12:56
Robert Sierant napisał
tylko na co ubezpieczenie, z którego praktycznie nie da się skorzystać?
A to już zależy czy faktycznie jest, aż tak słabe
Cytuj
Odpowiedź