• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ubezpieczenie od utraty pracy przy kredycie hipotecznym

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 13:47
czy warto brać takie ubezpieczenie, jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny? Decydować się na to, które proponuje bank, czy szukać czegoś na własną rękę? No i najważniejsze, czy to działa tak, że w momencie utraty pracy kredyt jest spłacany przez ubezpieczalnię?
Bo jest to dla mnie trochę niejasne.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 14:16
na własną rękę nie znajdziesz, bo nie są oferowane

a czy warto? poczytaj OWU i zobacz czy jesteś w stanie otrzymać odszkodowanie...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 14:00
Robert Sierant napisał
na własną rękę nie znajdziesz, bo nie są oferowane

a czy warto? poczytaj OWU i zobacz czy jesteś w stanie otrzymać odszkodowanie...

Mogę jeszcze dopowiedzieć:
1. Prawdopodobnie jest to warunek zawarcia umowy kredytowej od którego bank nie zechce odstąpić ale warto zapytać się co w zamian.
2. Proszę czytając ogólne warunki ubezpieczenia zwrócić uwagę na takie terminy jak np.: "zbiorowe/grupowe zwolnienie z pracy", "rozwiązanie z-du pracy", "upadłość", "choroba" (jaka), "wypadek". Innymi słowy ta umowa w jakich przypadkach Panią chroni. Dopiero w w drugim etapie poznawania zasad umowy proszę skupic się "co daje", czyli na czym polega ochrona ubezpieczeniowa.
3. Proszę to wszystko odnieść do siebie. Tu ważne jest na jakich zasadach jest Pani zatrudniona. Jeśli np. prowadzi Pani własną działalność, to które zapisy Pani dotyczą?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 14:19
1. nie ma banku, w którym ubezpieczenie od utraty pracy jest obligatoryjne
2. ostatnio moim klientom pracownik banku zaoferował takie ubezpieczenie, ale...oni są już na emeryturze, w jakiej sytuacji mogą uzyskać wypłatę?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 14:57
Robert Sierant napisał
1. nie ma banku, w którym ubezpieczenie od utraty pracy jest obligatoryjne
2. ostatnio moim klientom pracownik banku zaoferował takie ubezpieczenie, ale...oni są już na emeryturze, w jakiej sytuacji mogą uzyskać wypłatę?


Pełna zgoda. Takie ubezpieczenia są często dosyć drogie w stosunku do korzyści jakie oferują, dlatego moim zdaniem skierowane są do wąskiej grupy ludzi - takich którzy mają duże ryzyko utraty pracy a potem małą szansę na znalezienie szybko nowej.

Często składka ubezpieczenia jest równowartością 4-6 miesięcznych rat! Logicznie myśląc, zamiast oddawać to jako daninę do banku, można taką kwotę odłożyć na lokatę i w razie utraty pracy utrzymać się te kilka miesięcy ze swoich środków. Jeśli pracy się nie utraci to środki zostają.
Wypowiedź została zmieniona przez: Adrian Chrapek 15.9.2015 14:57
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
lincoln

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2015 7:40
To chyba nawet byłby lepszy pomysł, szczególnie,jeśli ubezpieczenie nie jest obligatoryjne. Ale czy nie jest tak, że z ubezpieczeniem łatwiej uzyskać kredyt?
Bo tak mi się zawsze podobało.
No i naprawdę nie można od tak ubezpieczyć się od utraty pracy?
Myślałem, że są tego typu ubezpieczenia, choć nigdy nie miałem potrzeby kupowania takiego. Rozumiem też, że zwykłego zwolnienia za porozumieniem stron ono nie obejmuje?
Cytuj
AdrianPielak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2015 9:27
Jeśli nie korzysta się z ubezpieczeń to kredyt jest na gorszych warunkach.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

16.9.2015 16:01
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Robert Sierant napisał
1. nie ma banku, w którym ubezpieczenie od utraty pracy jest obligatoryjne
2. ostatnio moim klientom pracownik banku zaoferował takie ubezpieczenie, ale...oni są już na emeryturze, w jakiej sytuacji mogą uzyskać wypłatę?


Pełna zgoda. Takie ubezpieczenia są często dosyć drogie w stosunku do korzyści jakie oferują, dlatego moim zdaniem skierowane są do wąskiej grupy ludzi - takich którzy mają duże ryzyko utraty pracy a potem małą szansę na znalezienie szybko nowej.

Często składka ubezpieczenia jest równowartością 4-6 miesięcznych rat! Logicznie myśląc, zamiast oddawać to jako daninę do banku, można taką kwotę odłożyć na lokatę i w razie utraty pracy utrzymać się te kilka miesięcy ze swoich środków. Jeśli pracy się nie utraci to środki zostają.

Szczerze mówiąc(pisząc) nigdy nikt nie potrafił mi konkretnie odpowiedzieć na proste niby pytanie;” Po co nakłaniacie wszystkich klientów na takie ubezpieczenie? Macie całe dossier klienta, więc macie wiedzę czy i w jakich przypadkach to ubezpieczenie, w konkretnym przypadku zadziała?” Nigdy nie uzyskałem sensownej odpowiedzi. Może źle zawsze trafiałem? Dlatego w poprzednim wpisie na ten temat zwróciłem Państwu uwagę na pewne konkrety.
Cytuj
yrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 7:42
To nie jest tak, że takie ubezpieczenie biorą przy kredytach ludzie starsi i chroni ono bank w przypadku śmierci kredytobiorcy?
Zawsze tak myślałem, że w takim wypadku dług nie jest dziedziczony, tylko tym ubezpieczeniem zostaje pokryty.
Czyżbym był w błędzie?
Sam jak brałem kredyt to bez ubezpieczenia, dało się taki wniosek wysłać i przeszedł, więc nawet nie wiem, co w nim mogło być, bo warunków nie czytałem.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 11:13
jesteś w błędzie

ps
wziąłeś kredyt na kilkadziesiąt lat i nawet się z warunkami nie zapoznałeś? nic tylko pogratulować...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź