• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co to jest ubezpieczenie inwestycyjne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
unforgettable

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2014 18:50
Niedawno obok mnie otwarto małą firmę ubezpieczeniową. Na szyldzie mają wypisane ubezpieczenia na życie, komunikacyjne, majątkowe, dla firm, no i inwestycyjne. Co to są te ostatnie? Podobno gwarantują jakieś ulgi podatkowe? Czego właściwie dotyczy takie ubezpieczenie inwestycyjne?
Cytuj
akwamaryna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 7:00
To jest zwykłe ubezpieczenie na życie ale dodatkowo możesz zainwestować wpłacane środki w jakiś fundusz. Jeśli chodzi o te ulgi podatkowe to nic nie wiem na ten temat, być może ta nowa ubezpieczalnia wprowadziła sobie taką możliwość do oferty po prostu, a na czym te ulgi podatkowe miałyby polegać? Większy zwrot podatku czy jak?
Cytuj
Pinkie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 12:31
A już myślałam, że można ubezpieczyć na przykład środki na giełdzie. To by było chyba zbyt piękne. A takie ubezpieczenie daje jakiś zysk dodatkowo, który można wypłacić czy po prostu w przypadku potrzeby wypłaty ubezpieczenia wypłacane jest to co poszło na fundusze?
Cytuj
Stanio0o

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 22:02
Widziałem takie ubezpieczenia chyba w ofercie Generali i zainteresowała mnie opcja takiego jakby ubezpieczenia połączonego z lokatą, ale koniec końców nie zagłębiałem się w temat bo stwierdziłem, że tych wszystkich ofert i produktów jest za dużo żeby to wszystko ogarnąć
Cytuj
viola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 9:00
Ale w tym przypadku chyba nie ma gwarancji zysku a jest tylko gwarancja wypłacenia pewnej sumy ubezpieczenia, tak? Nie ma zagwarantowanego zysku z tych inwestycji i można nie zyskać nic? A można coś stracić?
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 19:18
O, nie słyszałam jeszcze o ubezpieczeniu inwestycyjnym. Brzmi bardzo interesująco, pytanie tylko na ile zyski z tego ubezpieczenia są realne i jak to wygląda wszystko w praktyce. Ja bym pewnie poszła zapytać:)
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:42
A co się w ogóle dzieje z pieniędzmi które wpłacamy na ubezpieczenie jeśli umowa ubezpieczenia się skończy a środki nie będą wykorzystane? Jeszcze się nie ubezpieczałam, a zamierzam i zastanawiam się czy jeśli ubezpieczę się na jakiś czas czy środki zostaną mi zwrócone po tym czasie czy tak jest tylko w przypadku np. ubezpieczenia na studia dla dziecka, że środki są wypłacane w danym czasie czy może tak jak w przypadku OC, ochrona i tyle?
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:38
Mi to się kojarzy z tym, że Twoje pieniądze prócz tego, że mają Cię zabezpieczać są także jakoś inwestowana. Pytanie tylko czy to bezpieczne i jak to wygląda w praktyce i jak duża jest składa? Ma ktoś takie ubezpieczenie? Sprawdza się?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 9:55
Ubezpieczenie inwestycyjne to forma inwestycji "opakowana" w polisę ubezpieczeniową na życie i dożycie. Często taką formę mają plany oszczędnościowo-inwestycyjne. Warto dokładnie zapoznać się ze specyfiką takiego produktu, gdyż można napotkać na bardzo wysokie opłaty likwidacyjne (gdy chce się wycofać oszczędności), brak możliwości zawieszenia regularnych wpłat w przypadku problemów finansowych czy w końcu nie zarobić tyle ile by się chciało (albo w ogóle stracić). Przedstawiłam może ubezpieczenia inwestycyjne w niezbyt pozytywnym świetle, oczywiście można na nich całkiem dobrze wyjść, warto jednak dokładnie czytać warunki produktu i pamiętać, że nie jest to w 100 procentach bezpieczna inwestycja.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.9.2014 15:41
Marzena Kazbieruk napisał
Ubezpieczenie inwestycyjne to forma inwestycji "opakowana" w polisę ubezpieczeniową na życie i dożycie. Często taką formę mają plany oszczędnościowo-inwestycyjne. Warto dokładnie zapoznać się ze specyfiką takiego produktu, gdyż można napotkać na bardzo wysokie opłaty likwidacyjne (gdy chce się wycofać oszczędności), brak możliwości zawieszenia regularnych wpłat w przypadku problemów finansowych czy w końcu nie zarobić tyle ile by się chciało (albo w ogóle stracić). Przedstawiłam może ubezpieczenia inwestycyjne w niezbyt pozytywnym świetle, oczywiście można na nich całkiem dobrze wyjść, warto jednak dokładnie czytać warunki produktu i pamiętać, że nie jest to w 100 procentach bezpieczna inwestycja.


No właśnie fakt, że nie jest to bezpieczna inwestycja i druga sprawa, że nie można tak łatwo z niego zrezygnować skutecznie mnie zniechęca i ja na pewno nie wykupię takiej formy ubezpieczenia. Jak dla mnie zbyt ryzykowna i obciążająca.
Cytuj
Odpowiedź