• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

E-lokata w Getin banku.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jamie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 13:31
Na 18 dostałem 2000 od rodziny ,chciałabym te pieniądze odłożyć na przyszłość.Nie mam pojęcia o lokatach ani bankach ,nie mam nawet konta w banku.Czy to jest dobra lokata ,o która pytam ? A może polecicie mi jakąś na lepszych warunkach? Jak mam założyć lokatę przez internet ,jeżeli nie mam konta w banku? Jak wtedy przesyła się pieniądze?
Cytuj
IwonaBe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 14:03
Zobacz te polecane w Idea Banku
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 14:39
jamie napisał
Na 18 dostałem 2000 od rodziny ,chciałabym te pieniądze odłożyć na przyszłość.
w tak młodym wieku postawiłbym na edukację, żeby nie zamykać się w obrębie lokat, jak robi to znaczna większość Polaków. Powinny być one traktowane zwykle jako inwestycja krótkoterminowa. Myśląc w horyzoncie minimum 5-10 lat jedynym rozsądnym rozwiązaniem są obligacje skarbowe Polski lub wybrane obligacje korporacyjne (być może dojdą również listy zastawne, których płynność wzrośnie, jeśli rząd uwzględni postulat uproszczenia prawa podnoszony przez banki w trakcie ich "zeznań" w Sejmie ws. podwyżek po wprowadzeniu podatku bankowego).

W poprzednich postach wspominałem, że nawet obligacje Skarbu Państwa można kupić na rynku wtórnym (ten sam rachunek jak do zakupu akcji) i cieszyć się rentownością 3,5 - 3,8% w skali roku. Obecnie żadna lokata nie pozwala na wpłatę dowolnej kwoty i gwarantującą oprocentowanie proponowane w tej chwili.

Obligacje korporacyjne przybliżę, jak pojawią się pytania.
Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 17.2.2016 14:41
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
jamie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 16:26
No dobrze ,być może nie będą potrzebne mi pieniądze w przeciągu kilku lat.A czy te obligacje opłaca się nabyć za taka sumę pieniędzy? I czy jest pewne ,że coś przez tych parę lat zyskam z tych obligacji?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

21.2.2016 16:15
jamie napisał
No dobrze ,być może nie będą potrzebne mi pieniądze w przeciągu kilku lat.A czy te obligacje opłaca się nabyć za taka sumę pieniędzy? I czy jest pewne ,że coś przez tych parę lat zyskam z tych obligacji?


Obligacje zwykle mają cenę nominalną 1000zł i mniej więcej krotność tej kwoty można zainwestować. Czy opłaca się za taką kwote? Dla procentów jest to bez różnicy;)

Czy jest pewne odzyskanie pieniędzy? W przypadku obligacji Skarbu Państwa pewność jest na 100%, tak jak na lokacie bankowej. Obligacje korporacyjne np. Alior Banku są pewne na 99,99%. Niestety obecnie nie ma zbyt wielu podmiotów wypłacalnych na 100%.

Pewność uzyskania zakładanego zysku mamy w dniu zakupu obligacji. Odsetki są ustalone i niezmienne (w odróżnieniu od lokat).
Pozostaje pytanie - obigacje są jedyną możliwością przy Twojej awersji do ryzyka?

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Dariusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2016 11:45
Przy obligacjach zysk wydaje mi się nikły, wiec co za roznica lokata czy obligacje...
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

25.2.2016 9:36
Witam serdecznie,
Dariusz napisał
Przy obligacjach zysk wydaje mi się nikły, wiec co za roznica lokata czy obligacje...

Obligacje skarbowe w tym momencie dają przynajmniej gwarancję, że znany jest zysk do końca zapadalności. Lokaty mają mocno zmienne oprocentowanie i może ono hipotetycznie jeszcze spadnąć, gdyż obecnie system bankowy w Polsce ma nadpłynność w okolicach 90 mld zł, więc nie musi walczyć o kapitał kientów.

Na ten moment bardzo dobrą ofertą są obligacje Alior Banku. Za kilka dni będzie rozliczenie odsetek, a do wygaśnięcia zostanie równo 5 lat. Oznaczenie to ALR0321 i zakup obligacji po dzisiejszej cenie przyniesie 4,7% dochodu w skali roku.

Dodatkowo nikt nie liczy przerw między kolejnymi lokatami, a często w ciągu roku minimum miesiąc pieniądze czekają na kolejną ofertę, więc można oszczacować efektywny dochód z lokat w okolicach 2,5%.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 25.2.2016 9:38
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
Wioleta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2016 11:14
Tomasz Jarocki napisał
Witam serdecznie,
Dariusz napisał
Przy obligacjach zysk wydaje mi się nikły, wiec co za roznica lokata czy obligacje...

Obligacje skarbowe w tym momencie dają przynajmniej gwarancję, że znany jest zysk do końca zapadalności. Lokaty mają mocno zmienne oprocentowanie i może ono hipotetycznie jeszcze spadnąć, gdyż obecnie system bankowy w Polsce ma nadpłynność w okolicach 90 mld zł, więc nie musi walczyć o kapitał kientów.

Na ten moment bardzo dobrą ofertą są obligacje Alior Banku. Za kilka dni będzie rozliczenie odsetek, a do wygaśnięcia zostanie równo 5 lat. Oznaczenie to ALR0321 i zakup obligacji po dzisiejszej cenie przyniesie 4,7% dochodu w skali roku.

Dodatkowo nikt nie liczy przerw między kolejnymi lokatami, a często w ciągu roku minimum miesiąc pieniądze czekają na kolejną ofertę, więc można oszczacować efektywny dochód z lokat w okolicach 2,5%.

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Mysli Pan, ze faktycznie te 4 proc. można dostać?
Cytuj
Tomasz JarockiNiezależny Doradca

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 258 razy

Wyślij wiadomość

25.2.2016 13:36
Wioleta napisał
Mysli Pan, ze faktycznie te 4 proc. można dostać?

Staram opierać się na faktach, a nie wyobrażeniach, więc ja to wiem, a nie mam opinię na ten temat. Na stronie warszawskiej giełdy dotyczącej obrotu m.in. obligacjami jest kalkulator, który wskazuje w tym momencie rentowność 4,97% (wg. ostatniej transakcji). Końcowa dochodowość wymaga jeszcze uwzględnienia prowizji i jeszcze jednej rzeczy, ale o szczegółach napiszę później.
http://www.gpwcatalyst.pl/skaner-rentownosci-obligacji

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Jarocki 25.2.2016 13:40
Cytuj
NIEZALEŻNY DORADCA FINANSOWY
doradca@dywidenda.com.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2016 14:58
Tomasz Jarocki napisał
Wioleta napisał
Mysli Pan, ze faktycznie te 4 proc. można dostać?

Staram opierać się na faktach, a nie wyobrażeniach, więc ja to wiem, a nie mam opinię na ten temat. Na stronie warszawskiej giełdy dotyczącej obrotu m.in. obligacjami jest kalkulator, który wskazuje w tym momencie rentowność 4,97% (wg. ostatniej transakcji). Końcowa dochodowość wymaga jeszcze uwzględnienia prowizji i jeszcze jednej rzeczy, ale o szczegółach napiszę później.
http://www.gpwcatalyst.pl/skaner-rentownosci-obligacji

Pozdrawiam
Tomasz Jarocki
Ekspert Comperia.pl
Ciekawe dlaczego ta opcja nie jest zbyt promowana.
Cytuj
Odpowiedź