• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Napiwek przy płatności kartą

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
sonia-l

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 10:16
Ciekawe, czy ten obligatoryjny napiwek idzie do obsługi czy do właściciela? Ja nawet rozumiem, że wszystkie napiwki są wspólne, do podziału dla całej obsługi, bo w końcu równie dobrze należą się one kucharzom, a nie tylko kelnerom, ale niestety bardzo często właściciele zabierają je sobie.
Ja zwykle daję jakieś napiwki, szczególnie jeśli gdzieś przychodzę częściej po prostu w obawie o to, żeby nic się nie działo dziwnego z moim zamówieniem. Bo i takie historie słyszałam.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 12:27
Nie zgodzę się. Pracowałem kiedyś w branży. Napiwki powinny się należeć tylko kelnerom. Kucharze zarabiają nieźle, na pewno lepiej niż kelner. Kelner jesli jest miły, pomocny, uczynny powinien (jesli ktos ma taką wolę) zostac wynagrodzony. To nabijanie na kase napiwków jest ze szkodą dla obsługi, bo sporadycznie sie zdarzy, że to na prawdę trafi do niego.
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 13:48
Piotr napisał
Nie zgodzę się. Pracowałem kiedyś w branży. Napiwki powinny się należeć tylko kelnerom. Kucharze zarabiają nieźle, na pewno lepiej niż kelner. Kelner jesli jest miły, pomocny, uczynny powinien (jesli ktos ma taką wolę) zostac wynagrodzony. To nabijanie na kase napiwków jest ze szkodą dla obsługi, bo sporadycznie sie zdarzy, że to na prawdę trafi do niego.


Również jestem tego samego zdania.Poza tym w przypadku zostawiania napiwku przy płatności kartą jestem pewien,że w większości przypadków pieniądze te zabrałby sobie po prostu właściciel danego lokalu niczego nie oddając obsłudze.

Z drugiej strony bardzo popularne jest obecnie naliczanie sobie do rachunku napiwku już obowiązkowo. Robią tak w tych droższych restauracjach. Na przykład w Atelier Amaro czy w restauracji Magdy Gessler. Myślicie,ze jest to ok ?
Cytuj
jerzyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 15:11
Nie jest ok. Nie powinno tak byc. Napiwek powinno sie wrecza w dowod wdziecznosci, a nie zawsze. Jesli kelner nie jest w porządku to za co mam go nagradzać?
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 9:07
No ale przeciez nie powiesz, prosze mi to odliczyc od rachunku. Takie maja "zasady". GLupie to glupie, ale maja.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 9:55
W menu masz cenę za potrawy a obsługa liczona jest osobno. Takie mają zasady. Nie ma obowiązku, aby się z tym zgadzać...

Zdecydowanie wolę dobrowolne napiwki.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
grotkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 11:27
Ja również wolę dobrowolne napiwki. Płacąc kelnerowi za miłą obsługę to przynajmniej mam pewność,że ten kelner wziął pieniądze. A co jest w przypadku płatności kartą ?
Czy nie ma w tym przypadku ryzyka,że to włąściciel a nie obsługa weźmie te pieniądze z napiwków?
Sam kiedyś sobie kelnerowałem w jednej restauracji i właścicielka zabierała napiwki. Potem niby rozdawała je wszystkim ale to były jakieś grosze w porównaniu do tego co dawali ludzie.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 14:20
quote author=grotkowski]Ja również wolę dobrowolne napiwki. Płacąc kelnerowi za miłą obsługę to przynajmniej mam pewność,że ten kelner wziął pieniądze. A co jest w przypadku płatności kartą ?
Czy nie ma w tym przypadku ryzyka,że to włąściciel a nie obsługa weźmie te pieniądze z napiwków?
Sam kiedyś sobie kelnerowałem w jednej restauracji i właścicielka zabierała napiwki. Potem niby rozdawała je wszystkim ale to były jakieś grosze w porównaniu do tego co dawali ludzie.[/quote]

Jest 90 proc. szans ze wlasciciel zgarnie te pieniadze.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr 19.6.2015 14:20
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.6.2015 14:13
Jesli knajpa dolicza napiwek do rachunku to jest na prawdę słabe posunięcie. Napiwek to wynagrodzenie za dobra obsługę. To nie jest konieczna, obowiazkowa opłata.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 15:20
To tak jakby hydraulik doliczał sobie napiwek za robotę. Zupełnie bez sensu.
Cytuj
Odpowiedź