• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Odkładanie 500 zł miesięcznie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 7:38
Moja siostra pracuje obecnie w UK i potwierdzam ,że taki program obecnie istnieje. Wiem,że jak nieregularnie się odkłada to właśnie trzeba oddać państwu 100 funtów. Nie jest to jednak żaden problem ponieważ mają tam różne benefity dla dzieci tak więc można zabrać chociażby część benefitów.
Myślę,ze w Polsce również coś takiego mogłoby się sprawdzić. Zawsze dziecko miałoby w wieku 18 lat pewnego rodzaju wyprawkę na przyszłość.
Cytuj
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 16:18
Ludzie w Polsce nie odkładają ale raczej się zadłużają. Czy widzieliście ostatnie statystyki?
Było w nich napisane,że większość z nas nie ma żadnych oszczędności. Nie z powodu niskich dochodów ale z tego względu,że wolimy raczej wydawać a nie oszczędzać.
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 17:30
Tez mi sie podoba taki pomysł. Można by i u nas cos takiego wprowadzić... A nie jakies dofinansowania, z których nikt prawie nie korzysta.
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 8:05
Dofinansowanie zostaje praktycznie przejedzone. Ludzie nie umieją odkładać. Gdyby choćby robili jeden przelew na 100 czy 500 zł miesięcznie to po wielu latach uskładałaby sie bardzo ładna suma.
Niestety ale nie jest to zbyt powszechne. Obserwując moich znajomych widzę,że niewielu z nich oszczędza mimo że mieliby takie możliwośći.
Nie wiem z czego to wynika.
Swoją drogą to Wy oszczędzacie?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.2.2015 12:38
Tak. Wlasnie niewielkie kwoty, ale to niezla metoda, bo jak mam jakis wiekszy zastrzyk gotowki to tez przelewam od razu na konto.
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 12:46
Tylko że przelewanie na konto które nie jest oprocentowane to jest to samo co odkładanie do skarpety
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 13:06
Doradca Lubuskie napisał
Tylko że przelewanie na konto które nie jest oprocentowane to jest to samo co odkładanie do skarpety

Można z czasem założyć sobie jakieś lepiej oprocentowane konto oszczędnościowe czy też odłożyć pieniądze na lokatę. Wszystko po to aby odłożone pieniądze nie traciły na wartości wraz z inflacją.
Moi rodzice swego czasu tak robili. Odkładali dla mnie pieniądze. Głównie na lokatach. Dzięki temu z czasem byli w stanie kupić mi moje własne mieszkanie ! Za co jestem im oczywiście bardzo wdzięczna ponieważ jest mi dzięki temu o wiele lżej.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2015 14:05
No zwykle konto slabo, ale jakieś oszczędnościowe to juz zawsze pare groszy do przodu.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.3.2015 11:57
Ludzie teraz dosc czesto zakładaja ko, bo maja wiadomosc, ze to jakis tam juz zysk, no a przynajmniej nie strata. Jak maja niewiele to nie beda sie bawic w lokaty, które teraz i tak niewiele dają.
Cytuj
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.3.2015 9:05
Niewiele ale mówi się,ze ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka.
Mając na przykład niewielkie oszczędności w wysokości 10 tys. złotych odkładając je na lokatę w wysokości 4 % na 3 miesiace zarobisz 100 zł.
Założenie lokaty przez internet zajmie Ci max 15 minut.
Moim zdaniem te 100 zł w 15 minut to jednak nie jest tak źle ! Prawda?
Cytuj
Odpowiedź