• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Niebezpieczne polisy inwestycyjne?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
gozdzikowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 13:14
Czytałam niedawno, że jest coś takiego jak polisy inwestycyjne, których celem jest oszczędzanie, ale podobno są one dość skomplikowane i przez to wcale nie są bezpieczne do oszczędzania. Na czym to w ogóle polega?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 14:14
Polisy inwestycyjne maja coraz większą rzesze przeciwników. Przedstawiane są jako złożone, kosztowne. A ponadto trudno z nich zrezygnować. Polisy inwestycyjne to inaczej mówiąc ubezpieczeniem na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, często nazywane także regularami, programami regularnego oszczędzania. Jest to jednak nic innego jak produkt inwestycyjny oferowany w formie ubezpieczenia na życie i dożycie. Ubezpieczenie na życie najczęściej jest tu maksymalnie ograniczone np. do 1 zł. Postać ubezpieczenia pozwala po prostu uniknąć płacenia podatku belki. Podatek zapłacimy na koniec inwestycji od rzeczywiście wypracowanego zysku. Minusem produktu jest to, ze zazwyczaj zawieramy go na 10-15 lat. Z góry ustalmy także jaka składkę przez te wszystkie lata będziemy płacić.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
malinkowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 14:23
Ja czytałam, że przedstawiciele firm oferujących takie polisy często oferują je osobom starszym i takim, które nie powinny z niego korzystać, żeby stworzyć dla siebie większy zysk. Po prostu wykorzystują nieświadomych ludzi.
Cytuj
MeduZa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 17:35
To chyba nie od dziś ludzie wykorzystywali innych. Ja osobiscie jestem jakoś specyficznie nastawiona do funduszy inwestycyjnych i chyba lepiej że w to nie inwestuje.
Cytuj
studentka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 15:06
malinkowa napisał
Ja czytałam, że przedstawiciele firm oferujących takie polisy często oferują je osobom starszym i takim, które nie powinny z niego korzystać, żeby stworzyć dla siebie większy zysk. Po prostu wykorzystują nieświadomych ludzi.

Normalka takie "biznesy" zawsze są nakierowane na ludzi, którzy są nieświadomi i nie mają gdzie tego sprawdzić czyli albo ludzie bardzo młodzi albo starsi:)
Cytuj
Karolyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 16:08
Mi się wydaje, ze każda inwestycja powinna być przeznaczona dla ludzi, którzy mają do tego żyłkę, a osoby oferujące takie produkty powinny mieć na tyle moralności, żeby informować klientów o ryzyku, a nie wciskać żeby tylko zarobić. Wydaje mi się, że w tym przypadku winne są prowizyjne wypłaty od klienta, to chyba jest główna motywacja naciągaczy, bo to łatwy łup.
Cytuj
Eliza2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 21:05
Bo teraz bardzo mało osób decyduje się na policy inwestycyjne. Od zawsze wiadome było że nie są to jakieś bardzo pewne inwestycje. Ludzie po prostu bardziej boja sie ryzyka.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

10.11.2014 13:34
Swego czasu było glosno o takich produktach, ze sa nieoplacalne, a wrecz sie na nich traci. niestety ludzie jak widac nic sie nie nauczyli i nadal wykupuja te pseudo polisy.
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.11.2014 11:58
z tego co mówił pan ekspert średnio się teraz opłaca iwnestować w polisy itd tylko lepiej brac kredyt bo oprocentowanie jest znacznie tańsze. ja bym sie wstrzymała z tymi polisami
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.11.2014 15:07
Te polisy tak na prawdę tylko nazywają sie polisami. A tak na prawdę, to są produkty inwestycyjne, a nazywaja sie tak, zeby mozna bylo skorzystac ze znizek na podatkach.
Cytuj
Odpowiedź