• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kiedy komornik może zając konto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

17.10.2014 15:15
Mają Państwo problemy finansowe i obawiają się Państwo komornika. Postaraliśmy się przybliżyć Państwu sytuacje, w których należy sie zajęcia obawiać. Zapraszam tutaj
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

18.10.2014 19:40
Dla mnie ciekawe jest to, ze w Polsce ludzie wciąż mylą windykacje z zajęciami komorniczymi. Nie wiedza często, że komornik nie może zająć wszystkich środków. Ajjj wiele jeszcze mamy do nadrobienia.
Cytuj
jerzyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.10.2014 8:58
Z pensji moze zabrać z tego co wiem 70 proc. Jakos tam jest jeszcze z alimentami.
Cytuj
otojestkasia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.10.2014 15:40
Jezlei chodzi o wynagrodzenie to jesli jestesmy zatrudnieni na umowę o pracę, zajęciu podlega połowa zarobków. Wolne od zajęcia jest jednak wynagrodzenie za pracę w wysokości brutto. Czyli teraz 1600 zł.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.10.2014 10:07
W przypadku alimentów można zając 60 proc. wynagrodzenia, ale resztę mozn zając w postaci innych źródeł, czyli może wynieść przysłowiowy telewizor.
Cytuj
Jeremii

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 18:18
Ja mam nadzieje, ze nie bede miał nigdy do czynienia z komornikiem. Wiem, że czasem są takie przypadki że komornik zajmuje większą kwote i pozostawia ludzi bez środków do życia.
Cytuj
Stepien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 18:49
Ale chyba nie ma takiej mozliwości by komornik zostawił nas bez środków do życia. Musi zostawić tyle byśmy mogli spokojnie przeżyc miesiac
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

31.10.2014 10:08
Osobie zatrudnionej na podstawie umowy o pracę komornik może zająć maksymalnie 50 proc. pensji brutto. Zwolniona od zajęcia jest kwota będąca równowartością najniższego krajowego wynagrodzenia.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
moneymaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.10.2014 11:09
Gość napisał
Dla mnie ciekawe jest to, ze w Polsce ludzie wciąż mylą windykacje z zajęciami komorniczymi. Nie wiedza często, że komornik nie może zająć wszystkich środków. Ajjj wiele jeszcze mamy do nadrobienia.

A to ciekawe. Z chęcią dowiem się jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma czynnościami. Wydaje się, że zajęcia komorniczego dokonuje komornik sądowy a windykacją zajmuje się firma windykacyjna, która nie ma takich uprawnień jak komornik tak?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

3.11.2014 9:23
moneymaker napisał
Gość napisał
Dla mnie ciekawe jest to, ze w Polsce ludzie wciąż mylą windykacje z zajęciami komorniczymi. Nie wiedza często, że komornik nie może zająć wszystkich środków. Ajjj wiele jeszcze mamy do nadrobienia.

A to ciekawe. Z chęcią dowiem się jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma czynnościami. Wydaje się, że zajęcia komorniczego dokonuje komornik sądowy a windykacją zajmuje się firma windykacyjna, która nie ma takich uprawnień jak komornik tak?
Windykacja jest postępowaniem pozasądowym. Jest działaniem zmierzającym do odzyskania należności wynikających z umowy. Komornikowi ma o wiele szersze kompetencje i uprawnienia, których nie posiada windykator. Zwykle jeżeli windykacja nie przyniesie rezultatów, ostatnim etapem jest egzekucja komornicza prowadzona przez komornika sądowego. Przede wszystkim komornik to funkcjonariusz publiczny przy sądzie rejonowym,. Nie jest więc jak windykator pracownikiem firmy prywatnej. Komornik zajmuje się wykonywaniem czynności egzekucyjnych w sprawach cywilnych, ale wykonuje także inne czynności przekazane na podstawie odrębnych przepisów. Ponadto np. komornik ma prawo przymusowego otwarcia drzwi mieszkania lub firmy, przeszukania pomieszczeń. Może zasięgać informacji niezbędnych do prowadzenia egzekucji od m.in. : organów administracji publicznej itd.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź