• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kiedy komornik może zając konto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 8:34
Kolejne pytanie jakie często stawiają Państwo w przypadku zajęć komorniczych, to to ile taki komornik może zając. Odpowiadamy. Co państwo sądzą na ten temat? Czy prawo chroni faktyczni w ten sposób dłużników?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 9:33
Komornik może zająć konto, ale może również i mieszkanie. CO wtedy robić? O tym tutaj.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 6:09
Ilona Maciejuk napisał
Komornik może zająć konto, ale może również i mieszkanie. CO wtedy robić? O tym tutaj.

Sam również mam nadzieję,ze nigdy nie będę miał do czynienia z tą sytuacją ! Szczególnie,że słyszy się,że niektórzy mają swoje konta zajmowane bezpodstawnie.
Czy komornik ponosi z tego powodu jakieś konsekwencje? Bo z tego co słyszałem to ponoć żadnych...
Wypowiedź została zmieniona przez: Plozek 13.1.2015 6:09
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 15:46
Plozek napisał
Ilona Maciejuk napisał
Komornik może zająć konto, ale może również i mieszkanie. CO wtedy robić? O tym tutaj.

Sam również mam nadzieję,ze nigdy nie będę miał do czynienia z tą sytuacją ! Szczególnie,że słyszy się,że niektórzy mają swoje konta zajmowane bezpodstawnie.
Czy komornik ponosi z tego powodu jakieś konsekwencje? Bo z tego co słyszałem to ponoć żadnych...
Przecież jeśli zajmie bezpodstawnie to możesz złożyć sprawę do sądu. Wtedy sprawa zostanie rozstrzygnięta.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 11:08
Będzie rozstrzygnięta ale po pewnym czasie... A często pieniądze są potrzebne.
Czy w przypadku zadłużenia się danej osoby komornik może również wejść na konto współmałżonka?
Czy aby tego uniknąć konieczna jest rozdzielczość majątkowa?
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 17:02
Jesli nie maja rozdzielnosci to moze zajac konto malzonka.
Cytuj
ekunin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 17:13
A wiecie co mnie najbardziej uwiera? Fakt, że komornicy są bezkarni. Było już wiele przypadków, że komornik zajmował konto - a później okazywało się, że się pomylił, że nie o tą osobę chodziło. Ostatnio była głośna akcja w mediach z tym ciągnikiem który został bezprawnie zajęty. Gdyby mieli odpowiedzialność majątkową - to z pewnością 3 razy by się zastanowili przed podjęciem egzekucji.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 8:35
Nie sa bezkarni, mozesz ich pozwac do sadu. Co prawda moze to troche potrwa, ale zawsze mozna dochodzic swoich praw.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 10:35
Kilka słów o tym jak działa komornik i windykator (proszę nie mylić tych pojęć:))
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź