• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pieniądze na emeryturę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 10:36
Jeśli chodzi o porównanie lokat, a kont oszczędnościowych to proszę pamiętać przede wszystkim o ich przeznaczeniu.Konta oszczędnościowe z pewnością mają tę przewagę, że zwykle mamy większą swobodę w dostępie do zgromadzonych oszczędności. Jednak oprocentowanie lokat jest standardowo wyższe. Oczywiście na tym nie kończą się różnice tych produktów.
Wypowiedź została zmieniona przez: Marzena Kazbieruk 25.7.2014 10:36
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Amerikanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 2:16
Ja wolałabym chyba zdecydować sie na odkładanie na lokate, mam wrażenie ze w ten sposób mamy większy zysk, tylko nie każdy myśli już teraz o tym zeby zacząć odkładając sobie jakieś pieniądze, które wykorzystamy na emeryturze.
Cytuj
Polarnia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 3:14
Masz racje, nie każdy teraz myśli o tym żeby w jakiś fajny sposób zadbać o to za co bedzie żył na emeryturze. Według mnie takie konto oszczędnościowe wcale nie jedy złym pomysłem, trzeba tylko zorientować sie gdzie najbardziej sie to opłaca.
Cytuj
Storczykowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 13:22
A bo ludzie przyzwyczaili sie do tego ze dostana pieniadze z ZUS-u a moim daniem nie ma co teraz na nich liczyć. Teraz to jak sami nie odłożymy gdzieś pieniędzy to nie bedziemy mieć za co żyć.
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 15:01
A moim zdaniem coraz czesciej zauważamy ze nie mamy co liczyć na pieniądze z Zus-u i sporo osób decyduje sie na to zeby już teraz zaczać cos odkładać na Swoja przyszłość.
Cytuj
warrior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 1:44
Ja wybrałem ten III filar. Jest puki co chyba najbardziej opłacalny. A jakieś Expander lub inne obiecanki. Cóż nie wierze w takie cuda że uzbieram 100 tysięcy przez coś takiego. Oprócz tego myśle czy nie inwestować w jakieś lokaty doatkowo.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:39
Ja bym wolała te 200zł odkładać na konto co miesiąc i powiedzmy po 5 latach włożyć na lokatę, chyba byłoby bardziej bezpieczne niż korzystanie z takie oferty o jakiej piszesz.
Masz przynajmniej wszystko pod kontrolą i nie obawiasz się o to co się dzieje z Twoimi pieniędzmi.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 13:22
Marzena Kazbieruk napisał
Jeśli chodzi o porównanie lokat, a kont oszczędnościowych to proszę pamiętać przede wszystkim o ich przeznaczeniu.Konta oszczędnościowe z pewnością mają tę przewagę, że zwykle mamy większą swobodę w dostępie do zgromadzonych oszczędności. Jednak oprocentowanie lokat jest standardowo wyższe. Oczywiście na tym nie kończą się różnice tych produktów.


No tak ale można odkładać aż do uzbierania konkretnej kwoty, którą później można inwestować a na konto dalej odkładać. To jest chyba lepsza propozycja niż wkładanie pieniędzy pod materac..
Cytuj
studentka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.11.2014 18:44
Ja nie myślę jeszcze o emeryturze, podejrzewam że państwo o mnie nie zadba ale sama za mało zarabiam żebym była w stanie odłożyć jeszcze z tego na emeryturę niestety. Może kiedyś?
Cytuj
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.11.2014 18:49
studentka napisał
Ja nie myślę jeszcze o emeryturze, podejrzewam że państwo o mnie nie zadba ale sama za mało zarabiam żebym była w stanie odłożyć jeszcze z tego na emeryturę niestety. Może kiedyś?


Niestety smutna rzeczywistość. Z jednej strony państwo tak dba o młodych tworząc programu MdM a z drugiej strony nikt nie pomyślał, że 90 % młodych nie stać na odłożenie na emeryturę a co dopiero na dom czy mieszkanie.
Cytuj
Odpowiedź