• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt a debet ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Radomysł

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 20:31
Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy na temat zależności debetu i obciążania nim zdolności kredytowej. Pamiętam, że kiedyś moi rodzice ciągle mieli debet do końca wykorzystany i dostali kredyt pod hipotekę w innym banku, niż ten ich z debetem.
Cytuj
Artur PawlakDinero-Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 9:38
Witajcie, debet nie ważne w jakim stopniu wykorzystany jest brany pod uwagę przez bank jako całość. Przykład: mamy do dyspozycji kwotę 2000 zł z czego wykorzystaliśmy 200 zł, bank do obliczenia naszej zdolności weźmie pod uwagę kwotę 2000 zł bo cały czas mamy ją do dyspozycji, w każdej chwili możemy z niej skorzystać. W każdej chwili możemy spłacić wykorzystane 200 zł ale też w każdej chwili możemy wykorzystać pozostałem 1800 zł. Przy kartach kredytowych i limitach w kontach banki, aby obliczyć w przybliżeniu naszą miesięczną ratę z tytułu posiadanego limitu biorą od 2% do 5% posiadanego limitu. Tak to działa. Co bank to inny obyczaj i inny procent od kwoty limitu brany pod uwagę.
Cytuj
Artur Pawlak

Szukasz kredytu?
tel. 601855592
biuro@dinero-finanse.pl
www.dinero-finanse.pl
patricia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 9:53
Artur Pawlak napisał
Witajcie, debet nie ważne w jakim stopniu wykorzystany jest brany pod uwagę przez bank jako całość. Przykład: mamy do dyspozycji kwotę 2000 zł z czego wykorzystaliśmy 200 zł, bank do obliczenia naszej zdolności weźmie pod uwagę kwotę 2000 zł bo cały czas mamy ją do dyspozycji, w każdej chwili możemy z niej skorzystać. W każdej chwili możemy spłacić wykorzystane 200 zł ale też w każdej chwili możemy wykorzystać pozostałem 1800 zł. Przy kartach kredytowych i limitach w kontach banki, aby obliczyć w przybliżeniu naszą miesięczną ratę z tytułu posiadanego limitu biorą od 2% do 5% posiadanego limitu. Tak to działa. Co bank to inny obyczaj i inny procent od kwoty limitu brany pod uwagę.
A co jesli nie spłacamy?
Cytuj
posejdon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 11:03
Przecież jest to kredyt odnawialny, więc możesz z niego korzystać przez cały czas. Bank zarabia , bo pobiera odsetki od wykorzystanej sumy.Nie wiem jak jest w przypadku innych debetów, czasowych. Ja miałem zawsze odnawialny
Cytuj
mateuszeks

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2022 1:11
Polecam skorzystać z pomocy firmy Motty, która zajmuje się dostarczeniem ci dodatkowej gotówki, zwłaszcza jeżeli mieszkasz w Norwegii. Moim zdaniem, warto.
Cytuj
Odpowiedź