• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt a debet ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Marek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 9:41
Witam. Mam ciągle wykorzystywany debet na swoim koncie. Czy to prawda, że nie można dostać kredytu, jeżeli ma się taką sytuację? Wczoraj znajomy mi powiedział, że jak miał wykorzystany debet, to w kilku bankach nie mógl wziąć pożyczki na kwotę 2000 zł.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.5.2016 10:34
Marek napisał
Witam. Mam ciągle wykorzystywany debet na swoim koncie. Czy to prawda, że nie można dostać kredytu, jeżeli ma się taką sytuację? Wczoraj znajomy mi powiedział, że jak miał wykorzystany debet, to w kilku bankach nie mógl wziąć pożyczki na kwotę 2000 zł.
widocznie nie miał zdolności, ale banki miesięczne obciążenie z debetu/limity/karty biorą jako ok 2-5 % wysokości limitu więc to zależy od ogólnej zdolności jaką dana osoba ma
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Jula

Niezarejestrowani

6.5.2016 10:39
Artur Sarnecki napisał
Marek napisał
Witam. Mam ciągle wykorzystywany debet na swoim koncie. Czy to prawda, że nie można dostać kredytu, jeżeli ma się taką sytuację? Wczoraj znajomy mi powiedział, że jak miał wykorzystany debet, to w kilku bankach nie mógl wziąć pożyczki na kwotę 2000 zł.
widocznie nie miał zdolności, ale banki miesięczne obciążenie z debetu/limity/karty biorą jako ok 2-5 % wysokości limitu więc to zależy od ogólnej zdolności jaką dana osoba ma
Hmm ja tez korzystamz debetu, w PKO BP dali mi 1000 zł, wykorzystuje tak po 200 zł miesięcznie, ale zaraz przychodzi pensja i sie spłaca. To moze mieć wpływ na moją zdolność?
Cytuj
Beata

Niezarejestrowani

9.5.2016 11:19
Jula napisał
Artur Sarnecki napisał
Marek napisał
Witam. Mam ciągle wykorzystywany debet na swoim koncie. Czy to prawda, że nie można dostać kredytu, jeżeli ma się taką sytuację? Wczoraj znajomy mi powiedział, że jak miał wykorzystany debet, to w kilku bankach nie mógl wziąć pożyczki na kwotę 2000 zł.
widocznie nie miał zdolności, ale banki miesięczne obciążenie z debetu/limity/karty biorą jako ok 2-5 % wysokości limitu więc to zależy od ogólnej zdolności jaką dana osoba ma
Hmm ja tez korzystamz debetu, w PKO BP dali mi 1000 zł, wykorzystuje tak po 200 zł miesięcznie, ale zaraz przychodzi pensja i sie spłaca. To moze mieć wpływ na moją zdolność?
Jesli nie spłacasz terminowo to może. Ale tak to nie sądze.
Cytuj
trelka

Niezarejestrowani

9.5.2016 16:26
ja miałąm debet i sygma banku bez problemu dostałam kredyt, najwidoczniej dla mojego banku nie kolidowało to z moją zdolnością kredytową.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 20:01
Jak masz pisać jakieś głupoty z tym bankiem to lepiej w ogóle nic nie pisz. Co wspólnego ma debet ze zdolnością kredytową? Przecież jest odnawialny. A może się mylę i jednak jest jakieś powiązanie? Sam mam ciągle debet.
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 21:55
Z kredytem odnawialnym może być problem wtedy jeśli jest na maksa wykorzystywany. Wyobrażmy sobie że wypłacamy kasę dopóki ściana pozwala. Osiągamy granicę debetu. A póżniej nalicza nam sie kila złotych jakiejś opłaty za konto lub kartę i ujemne punkty w BIK lecą. Czasami jakaś operacja kartą - zbliżeniowa, zdarza się, że przejdzie nawet jak limit wyczerpany. Wpływają pobory, bywa że niższe od limitu i na koncie nie pojawia się saldo powyżej zera przez kilka miesięcy. Analityk jak obejrzy historię widzi brak płynności i odmawia kredytu.
Wtedy jedyne wyjście to kredyt w swoim banku na splatę debetu, może przy okazji bank pozwoli dobrać parę groszy.
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 22:09
Trafiłem w temat dla mnie. Ciągle mam ostatnio debet. Na dodatek spłacam z niego dwa kredyty w moim banku. Dostałem ten debet przy okazji brania drugiego kredytu, w zamian za ubezpieczenie. Moja pensja to prawie 3/4 debetu. Mogę mieć problemy w przyszłości z zaciągnięciem kredytu? Nawet w moim banku?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 0:45
vasyl napisał
Trafiłem w temat dla mnie. Ciągle mam ostatnio debet. Na dodatek spłacam z niego dwa kredyty w moim banku. Dostałem ten debet przy okazji brania drugiego kredytu, w zamian za ubezpieczenie. Moja pensja to prawie 3/4 debetu. Mogę mieć problemy w przyszłości z zaciągnięciem kredytu? Nawet w moim banku?


debet obciąża zdolność, w większości nie ma znaczenia czy jest wykorzystany czy nie, podobnie limity czy karty
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 9:25
Też mam debet. Ale przecież to jakby nie patrząc to jest taki kredyt odnawialny? Przecież jak go spłacę to niby dlaczego mam nie dostać kredytu? To po co banki wymyśliły i dają produkt kredytowy i w dodatku na takich warunkach? Sądziłem, że co jak co, ale debet obciąża zdolność?
Cytuj
Odpowiedź