• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zakup mieszkania z licytacji komorniczej a kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
shereda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 15:39
Na licytacjach komorniczych bardzo często jest tak, że można kupić fajne mieszkanie za 2/3 jego rynkowej wartości. Zastanawiam się czy banki są w stanie udzielić kredytu na tego typu mieszkania? Szczególnie, że bardzo często jest tak, że są zamieszkałe przez lokatorów. No i nie wiadomo, jaka będzie tak naprawdę jego ostateczna cena.
Wypowiedź została zmieniona przez: shereda 22.3.2016 15:40
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 15:43
W takiej sytuacji problem polega na tym, że na rynku wtórnym banki wypłacają kredyt PO akcie notarialnym. Natomiast przy licytacji trzeba zapłacić przed aktem.

1. masz gotówkę, aby wyłożyć na zakup?
2. może dysponujesz inną nieruchomością pod zabezpieczenie?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 17:35
Robert Sierant napisał
W takiej sytuacji problem polega na tym, że na rynku wtórnym banki wypłacają kredyt PO akcie notarialnym.

Na pewno? Według mnie da się to zrobić i ja to robiłem:)
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 17:35
Robert Sierant napisał
W takiej sytuacji problem polega na tym, że na rynku wtórnym banki wypłacają kredyt PO akcie notarialnym.

Na pewno? Według mnie da się to zrobić i ja to robiłem:) Wypłata przed aktem notarialnym na podstawie przybicia.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
pezo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 19:52
Temat rzeka i nie zawsze opłaca sie w ten sposób nabyć mieszkanie .Zazwyczaj takie okazje sa śledzone przez potencjalnych klientów takich okazji.Trzeba mieć doświadczenia i odpowiednia wiedzę na temat faktycznego stanu nieruchomości bo inaczej osoba wygrywająca licytację może więcej stracić niż zyskać .Problemem sa lokatorzy ,nie jest ich łatwo się pozbyć .W większości licytacji trzeba mieć gotówkę ,ale można też wspomagać się kredytem hipotecznym .Trzeba miec wcześniej od banku ostateczną decyzję kredytową lub promese .Nie każdy bank się zgodzi na to - to pewne.I zapomniałem ,ale jakoś krótki jest czas na ostateczna spłatę wygranej licytacji.Cyba około miesiąca .Troche wiem na ten temat ,bo moj brat swego czasu w ten sposob nabywal nieruchomości.
Cytuj
krzysztof

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 11:15
pezo napisał
Temat rzeka i nie zawsze opłaca sie w ten sposób nabyć mieszkanie .Zazwyczaj takie okazje sa śledzone przez potencjalnych klientów takich okazji.Trzeba mieć doświadczenia i odpowiednia wiedzę na temat faktycznego stanu nieruchomości bo inaczej osoba wygrywająca licytację może więcej stracić niż zyskać .Problemem sa lokatorzy ,nie jest ich łatwo się pozbyć .W większości licytacji trzeba mieć gotówkę ,ale można też wspomagać się kredytem hipotecznym .Trzeba miec wcześniej od banku ostateczną decyzję kredytową lub promese .Nie każdy bank się zgodzi na to - to pewne.I zapomniałem ,ale jakoś krótki jest czas na ostateczna spłatę wygranej licytacji.Cyba około miesiąca .Troche wiem na ten temat ,bo moj brat swego czasu w ten sposob nabywal nieruchomości.
I jak na tym wyszedł? Dużo taniej?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.3.2016 15:30
lzalewski napisał

Na pewno? Według mnie da się to zrobić i ja to robiłem:) Wypłata przed aktem notarialnym na podstawie przybicia.


Nie twierdzę, że się nie da, bo sam takie kiedyś wypłaciłem. Generalnie w większości banków to nie przejdzie, ale przynajmniej dwa to robiły...czy nadal do zrobienia? Nie wiem...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Zrywka

Niezarejestrowani

30.3.2016 14:59
Zastanów się nad bezpieczeństwem całej transakcji, ostatnio widziałam w tv, ze małżeństwo kupiło sobie takie mieszkanie, umówili się z byłym właścicielem ze się wyprowadzi, ale przyszli bez komornika, a z policją. Zrobił się z tego niezły bajzel i ten ich jeszcze pozwał. Paranoja.
Cytuj
Rzepkowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 10:31
Zrywka napisał
Zastanów się nad bezpieczeństwem całej transakcji, ostatnio widziałam w tv, ze małżeństwo kupiło sobie takie mieszkanie, umówili się z byłym właścicielem ze się wyprowadzi, ale przyszli bez komornika, a z policją. Zrobił się z tego niezły bajzel i ten ich jeszcze pozwał. Paranoja.
Tez słyszałam o takich problemach. Ale jednak dużo taniej, wiec generalnie może się opłacić, ale trzeba się liczyć z tym, że trochę to może potrwać i prawnik się przyda.
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2016 14:31
Kupowałem mieszkanie z licytacji komorniczej. Finansowanie uzyskałem z banku spółdzielczego, ale musiałem zastawić dom w którym mieszkam. Dali mi limit do określonej kwoty. Pierwsza rata po 1 roku od zaciągnięcia kredytu - co było korzystną opcją. Sporo biegania i załatwiania - na pewno więcej niż przy standardowym kredycie.
Cytuj
Odpowiedź