• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy wiek jest przeszkodą w zaciągnięciu kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pozyczkasa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 21:13
krystin napisał
Witam. Pół roku temu skończyłem 18 lat. Obecnie uczę się zaocznie i pracuję na umowę na czas nieokreślony w warsztacie wujka. Na umowie mam, że zarabiam najniższą krajową. Czy jakiś bank mógłby dać mi kredyt na samochód, czyli te 7-8 tysięcy? Czy mój młody wiek mógłby być tu jakąś przeszkodą? Umowę mam od listopada, nigdy też nie miałem żadnego kredytu, nawet karty kredytowej, więc niestety nie mam żadnej historii w biku.

bzwbk i mbank lubią mlodych ludzi jednak w takim wieku może być cieżko. Ja bym sie skierował do banku gdzie wpływa wynagrodzenie a jeśli się nie uda to bzwbk lub mbank.
Cytuj
http://kredyt-portal.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 9:14
w bzwbk polegnie na scoringu, a w mBanku za brak historii w BIK ;-/
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 9:58
Robert Sierant napisał
w bzwbk polegnie na scoringu, a w mBanku za brak historii w BIK ;-/


Ja swój pierwszy kredyt wzięłam właśnie w mbanku, choć byłam nieco starsza (22 lata). Oczywiście miałam u nich konto i tak naprawdę to oni mi zaproponowali ten kredyt w ofercie dla mnie. Taki bez formalności. Czyżby teraz coś się u nich zmieniło?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:58
tak, to było co innego; bank zaproponował Tobie (na podstawie historii konta) a nie Ty wnioskowałaś
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

14.4.2015 12:13
A nie mozesz poprosic, zeby np. ktos z rodzicow wzial za Ciebie kredyt, a ty splacisz im wraz z odsetkami. Szybko prosto i po klopocie.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 14:28
Gość napisał
A nie mozesz poprosic, zeby np. ktos z rodzicow wzial za Ciebie kredyt, a ty splacisz im wraz z odsetkami. Szybko prosto i po klopocie.

Zależy kto ma jakich rodziców i rodzinę. U mnie przykładowo nie ma z tym problemu, ale np. rodzice kumpla nie chcą mu pożyczyć nawet drobnej kasy "bo nie"...
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 14:31
No tak sobie myślę, że pożyczyć na konto jeszcze nastolatka (mam nadzieje, że sie Pan nie obrazi:D) kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych, to jednak ryzykowna kwestia i trzeba to dobrze przemyśleć. Oczywiście nie twierdzę, że absolutnie nie można, ale jednak zastanowiłabym sie dwa razy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.4.2015 8:28
Nie dziwie się, że banki nie chcą pożyczać tak młodym osobom. Zwyczajnie taka osoba nie ma historii kredytowej, nawet jeśli ma zdolność. Trudno przewidziec jak będzie wyglądała spłata.
Cytuj
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 9:05
Gość napisał
Nie dziwie się, że banki nie chcą pożyczać tak młodym osobom. Zwyczajnie taka osoba nie ma historii kredytowej, nawet jeśli ma zdolność. Trudno przewidziec jak będzie wyglądała spłata.


No ok, ja się nie obrażam, ale tak na dobrą sprawę, to skoro mam tę zdolność, no to chyba logiczne, że będę mógł spłacać. Dają osobom na umowach śmieciowych, a ja mam przecież normalną. Skąd mam wziąć tę historię kredytową, jeśli nikt mi nie chce dać kredytu?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.4.2015 9:09
krystin napisał
Gość napisał
Nie dziwie się, że banki nie chcą pożyczać tak młodym osobom. Zwyczajnie taka osoba nie ma historii kredytowej, nawet jeśli ma zdolność. Trudno przewidziec jak będzie wyglądała spłata.


No ok, ja się nie obrażam, ale tak na dobrą sprawę, to skoro mam tę zdolność, no to chyba logiczne, że będę mógł spłacać. Dają osobom na umowach śmieciowych, a ja mam przecież normalną. Skąd mam wziąć tę historię kredytową, jeśli nikt mi nie chce dać kredytu?
Powoli, jakas kk, jakies raty i bedzie się kształtowała.
Cytuj
Odpowiedź