• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karta zbliżeniowa ,czy jest bezpieczna.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:03
Zastanawiam się nad kartą zbliżeniową .Proszę o informacje w jakim banku mogę taką kartę pozyskać .Czy korzystanie z takiej karty jest bezpieczne ? Na jakich zasadach ona działa .Coraz więcej ludzi spotykam jak płacą w sklepach za zakupy ,chciałabym ją posiadać ale nie chcę mieć później jakiś kłopotów .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 9:19
Istotne informacją jest to, że od kwietnia instytucje finansowe muszą się podporządkować nowej rekomendacji Rady do Spraw Systemu Płatniczego, tym samym obniżona została wysokość strat, jakie ponosi właściciel karty, którą dokonano nieuprawnionych transakcji, w tej sytuacji jeśli ktoś skorzysta z naszej karty bank zrekompensuje posiadaczowi karty straty przekraczające 50 euro, czyli nieco ponad 200 złotych. Banki mają też obowiązek wyłączenia możliwości płacenia zbliżeniowego lub wydania według życzenia klienta karty, która takiej funkcji nie ma. Warto również wybrać produkt w banku, który oferuje klientom dokonywanie transakcji zbliżeniowych tak, żeby na rachunku nie powstawał debet. Karty z tą funkcją proponują m.in. : PKO BP. Credit Agricole, ING Bank Śląski, BZ WBK.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Melania0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 19:31
A ja nie mam za bardzo przekonania do takiej karty .Być może z czasem kiedy stanie się to bardziej powszechna to mnie przekona .Na razie szczerze powiem że boję się taką kartę zbliżeniową posiadać nie wiem czy aby na pewno jest to bezpieczne ,czy używając takiej karty nie popadnę w tarapaty?
Cytuj
MeduZa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 0:08
A ja nie ufam tym kartom zbliżeniowym przecież teraz urządzenia na nabijania na lewo kart miejskich już stworzyli. Czy dużym problemem byłoby stworzenie urządzenia, które działałoby tak jak terminal zbliżeniowy z ustawioną transakcją na 60 zł. Wydaje mi sie że nie i w ten sposób można by nieźle oskubać wiele osób.
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 5:34
Nieźle mnie wystraszyłeś z tym terminalem do kart zbliżeniowych! Ja posiadam taką kartę ale jej nie używam zbbyt często, wolę tradycyjną kartę płatniczą. Wydaje mi się bezpieczniejsza. Chociaż nie do końca taka jest. Ostatnio dużo słychać o kradzieżach danych z kart bankomatowych co w eekcie prowadzi do kradzieży środków z kont.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:15
lola85 napisał
Nieźle mnie wystraszyłeś z tym terminalem do kart zbliżeniowych! Ja posiadam taką kartę ale jej nie używam zbbyt często, wolę tradycyjną kartę płatniczą. Wydaje mi się bezpieczniejsza. Chociaż nie do końca taka jest. Ostatnio dużo słychać o kradzieżach danych z kart bankomatowych co w eekcie prowadzi do kradzieży środków z kont.
Tak jak pisaliśmy, karty te mają zabezpieczenia, ale jeżeli czują Państwo że korzystanie z nich może powodować jakieś niebezpieczeństwo to maja Państwo prawo odmówić takiej karty i funkcji.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
mycha566

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 11:40
No tak a jak już miałam się zdecydować ,to czytając zaczęłam się zastanawiać czy ma to sens .Czy karty zbliżeniowe są na tyle bezpieczne aby mieć pewność że ktoś nie skorzysta z moich środków na koncie ?Może orjętujecie się czy posiadają pewne zabezpieczenia tak aby posiadacz tej karty czuł się bezpiecznie?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 12:47
Karty są zabezpieczane przez banki na kilka sposobów. Po pierwsze dla zwiększenia bezpieczeństwa, płatności o wyższej wartości wymagają kodu PIN lub podpisu na potwierdzeniu transakcji. Po drugie płacąc zbliżeniowo kartę klient ma w dłoni, niewielkie jest prawdopodobieństwo, aby ktoś użył czytnika np. gdy mamy kartę w torbie. Banki dają również możliwość zmiany limitów transakcji realizowanych kartą, żeby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:25
Ale to wychodzi na to że jak ktoś próbował by wyciągnać od nas niższe kwoty nie było by to problemem. Po za tym jak to ułatwia sytuacje złodziejom. Ukradną taka karte i po co komu pin jak będzie mógł płacić za niskie zakupy taka skradzioną kartą. A jeszcze jak trafi na tą co wyświetla ile jest na koncie to juz w ogóle.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:55
Właśnie miałam pytać czy jeśli taka karta zostanie skradziona to czy złodziej będzie mógł z niej skorzystać... Ja póki co nie mam zamiaru decydować się na taką kartę, może za jakiś czas gdy banki wymyślą co zrobić by złodziej nie mógł korzystać z karty. A wiecie w jakim banku można dostać taką kartę?
Cytuj
Odpowiedź