• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karta zbliżeniowa ,czy jest bezpieczna.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:41
zbliżeniowo >50 zł się nie da, to odgórne ograniczenie

co najwyżej transakcja może przejść offline czyli bez sprawdzania czy jest pokrycie na koncie; sklepy same ustalają powyżej jakiej kwoty autoryzacja jest wymagana
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 14:59
Ja się zastanawiam dlaczego banki nam na siłę wciskają takie karty? Wiem, że nie wszystkie, ale na przykład w mBanku nie ma już normalnych kart, co najwyżej można sobie wyłączyć tę opcję, ale jest to żmudna procedura. Za to kiedyś na jakimś forum czytałem, jak ludzie próbują sobie przecinać karty, żeby w ten sposób mechanicznie odłączyć możliwość płacenia zbliżeniowego. To chyba nie jest zbyt mądre?
Rozumiem, że tak jest szybciej o te 10 sekund, w czasie których ja będę wpisywał pin, ale ludzie powinni mieć mimo wszystko wybór i dobrze, że prawo to zagwarantowało.
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 7:28
Widzę tutaj,że ktoś totalnie nie chce iść do przodu. Rozumiem,że można mieć pewne obawy na początku ale jest to jedynie postęp. Karty takie są bezpieczne.
To tak samo jak z wprowadzaniem internetowych kont bankowych. Wiele ludzi również wtedy się bało jak to będzie i co? I jest dobrze.
Osobiście bardzo nie lubię dawać komuś moją kartę do ręki. Wolę ją mieć przy sobie.
Nawet większe zakupy robię zbliżeniowo. Po prostu powyżej 50 zł wpisujesz pin.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 8:13
Robert Sierant napisał
zbliżeniowo >50 zł się nie da, to odgórne ograniczenie

co najwyżej transakcja może przejść offline czyli bez sprawdzania czy jest pokrycie na koncie; sklepy same ustalają powyżej jakiej kwoty autoryzacja jest wymagana
Czyli jednak była taka możliwość. To w sumie ciekawe, ze niby sa odgorne ustalenia a i tak to mozna obejsc. No ale tak jak napisałem, koniec konców transakcja zblizeniowo sie nie powiodła. Wpisałem pin i po sprawie.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 13:44
Zyjemy w przekonaniu, że jest limit i nic nie grozi naszym srodkom, a tu sie okazuje, ze jednak zlodziej swobonie moze zaplacic nasza karta za zakupy na wyzsza niz 50 zł kwotę. W takim razie banki powinny powtarzac, że taki limit obowiązuje. To jest kłamstwo.
Cytuj
Odpowiedź