• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

komornik a pożyczka

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 11:57
Kilka słów o tym co i w jakiej kolejności może zająć komornik.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

28.1.2015 19:10
bik nie jest łatwo wyczyścić ale są firmy które nie sprawdzają bik u nich trzeba szukać na byłam kiedyś w podobnej sytuacji wtedy pomogli mi z szybkigrosz
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 22:50
Większość wpisów można wyczyścić. Są takie kancelarie które specjalizują się w tego typu przypadkach i pomagają max okres czekania ok 1-3 miesięcy.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Maciej BancarewiczMaciej Bancarewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 37 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 23:32
Grzegorz Klimczak napisał
Większość wpisów można wyczyścić. Są takie kancelarie które specjalizują się w tego typu przypadkach i pomagają max okres czekania ok 1-3 miesięcy.


Wiele wpisów można wyczyścić (choć należałoby raczej powiedzieć przerzucić do części statystycznej nie widocznej przy ubieganiu się o nowy kredyt) we własnym zakresie tj. wystarczy napisać odpowiednie pismo do instytucji, która nas tam wpisała (dokładniej do komórki/oddziału zajmującej się windykacją i restrukturyzacją)... niestety to czy pójdzie nam na rękę czy nie to tylko i wyłącznie dobra wola, gdyż może przetwarzać taki wpis, tak jak było tu już wspomniane, nawet 12 lat.

Jednak ta metoda, w przeciwieństwie do wspomnianych firm, nic nie kosztuje (może poza znaczkiem pocztowym), a w wielu wypadkach działa... w bankach też pracują ludzie :)
Cytuj
Maciej Bancarewicz
Doradca Finansowy
www.osobistydoradca.com.pl
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 6:15
Instytucja nie wyczyści wpisów w BIK. Może co najwyżej wziąć o nas pieniądze za coś co możemy zrobić sami. Na pewno jest to rozwiazanie dla tych, którzy zupełnie nie orientują się w sprawach bankowych.
Tak jak wspomniał Maciej Bancarewicz samodzielne działanie również może być skuteczne.
Moja koleżanka obecnie ma problem z komornikiem. Załapała się na pracę na umowę zlecenie, podała konto siostry, obecnie pracodawca przelewa tam pieniądze.
Boi się teraz czy komornik zajmie konto siostry .
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 10:28
Mela napisał
Instytucja nie wyczyści wpisów w BIK. Może co najwyżej wziąć o nas pieniądze za coś co możemy zrobić sami. Na pewno jest to rozwiazanie dla tych, którzy zupełnie nie orientują się w sprawach bankowych.
Tak jak wspomniał Maciej Bancarewicz samodzielne działanie również może być skuteczne.
Moja koleżanka obecnie ma problem z komornikiem. Załapała się na pracę na umowę zlecenie, podała konto siostry, obecnie pracodawca przelewa tam pieniądze.
Boi się teraz czy komornik zajmie konto siostry .


A ja wam mówię że banki ja dostaną pismo od dobrego prawnika i poprą to paragrafami to takie usunięcie jest w przeciągu tych 3 miesięcy. Wszystko zależy czy taki wpis jest tylko w BIK czy też BR -- bankowy rejestr. Najgorszym bankiem do negocjacji jest PKO BP.

A jeśli chodzi o koleżankę, jeśli komornik nie dowie się o takiej kombinacji to nic jej nie zrobi, bo to nie jest konto tej koleżanki tylko innej osoby.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Maciej BancarewiczMaciej Bancarewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 37 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 10:44
Najczęściej taki wpis jest i w BIK i w BR (mówimy o sytuacji gdzie sprawa doszła już do komornika), nie zmienia to jednak faktu, że warto spróbować zrobić coś z tym na własną rękę.

Co do PKO BP, wcale jakoś strasznie nie wyróżnia się tu od konkurencji, a w wielu wypadkach jest z nimi nawet lepiej... w tym banku przynajmniej są jakieś oddziały, a tzw CRW (centrum restrukturyzacji i windykacji) znajdziesz nie tylko w centrali banku zlokalizowanej czasem na drugim końcu Polski.
Cytuj
Maciej Bancarewicz
Doradca Finansowy
www.osobistydoradca.com.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 11:59
właśnie miałem akcję pt. "baza" w PKO BP, klientkę wpisali za jakieś opłaty za stare konto...

zadzwoniła do banku, przedstawiła sytuację i że nie może otrzymać kredytu hipotecznego, bank usunął wpis w 1 dzień; poszło gładko, ale to nie znaczy, że zawsze tak się udaje...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.1.2015 16:22
Trzeba sprawdzac bik co jakis czas czy wszystko jest ok. wtedy nie bedzie niespodzianek.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.1.2015 10:45
mój kumpel się wywinął komornikowi, bo dogadał się z bankiem w sprawie spłaty mini ratki. Wiec tak też można, trzeba tylko chcieć.
Cytuj
Odpowiedź