• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt na mieszkanie komornicze

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 11:47
Moja znajoma chce kupić mieszkanie z licytacji komorniczej. Nie dysponuje gotówką więc nie mogłaby go kupić na gotówkę. Myśli o kredycie, jak myślicie czy na takie mieszkanie normalnie otrzyma kredyt?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.8.2014 13:43
Pewnie, ze mozna. Dla banku to bez roznicy przeciez.
Cytuj
iktor7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:02
no niby bez różnicy ale w sumie nie wiadomo za jaką cenę go wylicytuje. niech przejdzie się do banku i zapyta o swoją zdolność kredytową - do jakiej kwoty może licytować żeby na pewno dostać taki kredyt.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 15:29
koralowamaja napisał
Moja znajoma chce kupić mieszkanie z licytacji komorniczej. Nie dysponuje gotówką więc nie mogłaby go kupić na gotówkę. Myśli o kredycie, jak myślicie czy na takie mieszkanie normalnie otrzyma kredyt?

Taka sytuacja wbrew pozorom nie jest prosta. Nie każdy bank podejdzie do takiego tematu. Znajoma powinna udać się do banku lub doradcy kredytowego, aby ocenić swoją zdolność kredytową. Powinna w tym celu podać wszystkie wymagane przez doradcę dane, aby kalkulacja była wiarygodna. Po wylicytowaniu nieruchomości można przystąpić do wnioskowania o kredyt.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 18:29
lzalewski napisał
koralowamaja napisał
Moja znajoma chce kupić mieszkanie z licytacji komorniczej. Nie dysponuje gotówką więc nie mogłaby go kupić na gotówkę. Myśli o kredycie, jak myślicie czy na takie mieszkanie normalnie otrzyma kredyt?

Taka sytuacja wbrew pozorom nie jest prosta. Nie każdy bank podejdzie do takiego tematu. Znajoma powinna udać się do banku lub doradcy kredytowego, aby ocenić swoją zdolność kredytową. Powinna w tym celu podać wszystkie wymagane przez doradcę dane, aby kalkulacja była wiarygodna. Po wylicytowaniu nieruchomości można przystąpić do wnioskowania o kredyt.

Ach to tak wygląda, to lepiej brać kredy przed licytacją czy po? Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości i kiedy się płaci za to mieszkanie, bo chyba nie od razu po licytacji?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 21:20
Przed licytacją kredytu wziąć się nie da. Chyba, że będzie to kredyt gotówkowy. Wynika to z tego, że kredyt hipoteczny dotyczy konkretnej nieruchomości, a więc nie można go uzyskać, jeśli nie ma pewności, że nieruchomość stanie się Waszą własnością.
Po licytacji zawsze jest określony czas na przelanie środków. Nie jest on zwykle krótszy niż 2 tygodnie. Z reguły można rozmawiać z komornikiem na temat wydłużenia terminu, aby móc uzyskać w tym czasie finansowanie.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 12:34
lzalewski napisał
Przed licytacją kredytu wziąć się nie da. Chyba, że będzie to kredyt gotówkowy. Wynika to z tego, że kredyt hipoteczny dotyczy konkretnej nieruchomości, a więc nie można go uzyskać, jeśli nie ma pewności, że nieruchomość stanie się Waszą własnością.
Po licytacji zawsze jest określony czas na przelanie środków. Nie jest on zwykle krótszy niż 2 tygodnie. Z reguły można rozmawiać z komornikiem na temat wydłużenia terminu, aby móc uzyskać w tym czasie finansowanie.


Czyli teoretycznie dwa tygodnie by wystarczyło żeby kredyt dostała? Wcześniej pewnie powinna sprawdzić swoją zdolność kredytową?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 13:00
Teoretycznie. Niewiele banków jest w stanie w tak krótkim czasie udzielić kredytu, dlatego też należy starać się ten termin wydłużyć. Na dzień dzisiejszy w 2 tygodnie zmieścić się można chyba tylko w Millennium. Ten bank (jeśli nic się nie zmieniło) ma niestety problem z kredytowaniem nieruchomości z licytacji komorniczych. Pytałem o taką możliwość dla swojego klienta w zeszłym roku i otrzymałem odpowiedź, że ze względu na obawę przed skargą pauliańską bank nie kredytuje nieruchomości nabywanych tą drogą.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 10:26
lzalewski napisał
Teoretycznie. Niewiele banków jest w stanie w tak krótkim czasie udzielić kredytu, dlatego też należy starać się ten termin wydłużyć. Na dzień dzisiejszy w 2 tygodnie zmieścić się można chyba tylko w Millennium. Ten bank (jeśli nic się nie zmieniło) ma niestety problem z kredytowaniem nieruchomości z licytacji komorniczych. Pytałem o taką możliwość dla swojego klienta w zeszłym roku i otrzymałem odpowiedź, że ze względu na obawę przed skargą pauliańską bank nie kredytuje nieruchomości nabywanych tą drogą.


A jaki jest standardowy czas oczekiwania na kredyt hipoteczny? Jestem ciekawa czy rzeczywiście jest się w stanie wydłużyć ten termin zapłaty za mieszkanie.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 11:21
Nie ma takiego standardu. Zależy to od konkretnego banku i jego procedur, aktualnego obłożenia banku wnioskami kredytowymi i innych czynników. Średni czas to miesiąc od momentu złożenia kompletu dokumentów do zakończenia procedury.
Przeprocesowałem kilka kredytów na zakup nieruchomości z licytacji komorniczej. Z reguły nie było problemów z wydłużeniem terminu zapłaty.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź