• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Multi Inicjatywa - parabank dla firm?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

8.10.2014 12:15
To nie bank wiec z bikiem nie maja za duzo wspólnego. Nie jest tez to para bank. Tylko jakas inna "inicjatywa: :) warunki maja dobre - jak na rozwiazania pozabankowe. A jesli chodzi o sam proces to tak jak w bankach, wniosek, analiza i weryfikacja. sprawdzaja big. i maja oferty z dofinansowan z funduszy. I na pewno nie są to oferty typu chwilowek. :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.10.2014 22:39
Witam wszystkich zainteresowanych tematem.
Jako przedstawiciel tej firmy pragnę kilka rzeczy sprostować.
1/ Nie jesteśmy para bankiem ale firmą, która sprzedaje pożyczki dla firm ze środków pochodzących m.in. z Banku Gospodarstwa Krajowego, Alior Banku, BNP Paribas, funduszy inwestycyjnych o globalnym zasięgu jak np. Blue Orchard, OikoCredit oraz funduszy unijnych, jak np. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Nasze środki są zatem pożyczone z bezpiecznych instytucji.
2/ Oprocentowanie jest na tyle atrakcyjne, aby każdy klient mógł skorzystać z naszej oferty. Pożyczki poręczone BKG są oprocentowane już od 2%. Pożyczki udzielane w trybie zwykłym są oprocentowane 12-16%. Żeby bardziej zobrazować nasze koszty przedstawie je na cyfrach:
pożyczka zwykła udzielona na 25 tyś netto to 30600 brutto. Okres kredytowania 60 miesięcy. Rata to ok. 750 zł.
Pożyczka poręczona BGK : 30 tyś netto/ 60 mcy - rata ok 660 zł
3/ Nie pobieramy przedpłat - nikt nie może poczuć zagrożenia "wyłudzenia" pieniędzy
4/ Nie chcemy być wyborem klientów mających problematyczną historię w BIK, chcących przeznaczyć środki z naszej pożyczki na spłatę zaległości, ale wypełniać lukę w polskiej bankowości - klienci z tzw. szarej strefy, klienci z "nielubianą" przez banki formą opodatkowania, startery, klienci, którzy nie chcą ujawniać kredytu w BIK, klienci, którzy z wielu przyczyn nie mogą skorzystać z oferty bankowej ale pragną przeznaczyć środki z pożyczki na rozwój swojej firmy.

Każdy, kto nie jest przekonany do skorzystania z naszej oferty najlepiej jeśli bezpośrednio się z nami skontaktuje - wyjaśnimy wszystkie szczegóły i odpowiemy na wszystkie pytania.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia naszej strony lub do kontaktu telefonicznego.
Pozdrawiam,
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.10.2014 10:58
Witam wszystkich i jednocześnie odsyłam na naszą stronę internetową www.multiinicjatywa.pl, gdzie w sposób jasny jest napisane kim jesteśmy, czym się zajmujemy oraz jakie są tego koszty. Zapraszam również na stronę funduszu z nami współpracującego www.inicjatywamikro.pl.
Mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości osób, które na tym forum określają nas jako parabank, firmę oferującą lichwiarskie oprocentowanie oraz instytucję, do której zwracają się osoby "nie mające co do garnka włożyć"...
Pozdrawiam,
Karolina
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.12.2014 22:26
Na stonie nie ma info o niczym, dokładnych adresów brak - nie wspomnę o danych firmy - choć by NIP.... Co to nie wiadomo - ale oferta z Inicjatywy Mikro jak widzę
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

16.1.2015 1:26
Uzupełniają trochę lukę w rynku,zdecydowanie bardziej patrzą oczami przedsiębiorcy oceniając firmę niż statystyczny analityk bankowy. Wszyscy, którzy boją się, że to parabank niech odpowiedzą sobie najpierw, kto tu komu kasę pożycza i ponosi największe ryzyko? Ja swoich klientów wysyłam do nich, choć ostatnio są bardziej rygorystyczni. No i długo procesują wnioski.
Dla wielu liczy się przede wszystkim to, że nie raportują do BIK, że nie wciskają ubezpieczeń, rexów i innych nikomu nie potrzebnych dodatków.
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2015 7:55
Sama jestem obecnie właścicielką firmy i nie wiem czy szukałabym wsparcia wśród pozabankowych instytucji...
Z tego co ostatnio przeglądałam na ofercie trzeba mieść zabezpieczenie kredytu w postaci żyranta ale i oprocentowanie nie jest takie niskie...
Nie ma się co oszukiwać. Oprocentowanie do ok 20% ale niektóre banki maja niższe.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.4.2015 16:05
Witam wszystkich,
Rynek kredytów i pożyczek dla firm staje się coraz bardziej rygorystyczny. Powód? Koniunktura w sektorze mikro i małych firm jest coraz gorsza. Firmy mają problemy - zaległości w podatkach, nieewidencjonowane dochody, krótki staż, brak zdolności..o opóźnieniach w płatnościach rat kredytów już nie wspomnę. Tacy klienci mogą zapomnieć o finansowaniu w banku.
Multi Inicjatywa nie jest dla każdego. Klient, który bez najmniejszego problemu uzyska kredy w swoim banku, gdzie prowadzi obroty nie szuka pomocy w Multi Inicjatywie.
Niemniej jednak bardzo duża ilość właścicieli firm ma kłopoty aby bez najmniejszego problemu znaleźć kredyt wśród ofert bankowych.
Należy pamiętać o tym, że instytucja pozabankowa nie jest równa instytucji pozabankowej. To mniej więcej tak jak nie każdy mężczyzna z widłami to Posejdon.
Są firmy niepewne, z prywatnymi środkami, nieregulowane żadnymi przepisami i fakt - bardzo drogie.
Są też takie jak Multi Inicjatywa, która zajmuje się fachowym doradztwem i pośrednictwem między regulowanymi KNF Funduszami Pożyczkowymi a firmami, które potrzebują pomocy w znalezieniu finansowania.
Czy oprocentowanie 9% (zawsze zmienne - dostosowane do RPP) to dużo? Proszę pamiętać (tak, jak z resztą napisał jeden przedmówca) kto bierze na siebie ryzyko niespłaconego kredytu. Mówiąc kolokwialnie - bank klienta nie chce bo zbyt ryzykowny...Fundusz zgadza się mu pomóc, ale pod pewnymi warunkami. Uważam, że to uczciwy układ.
Poruszmy kwestię zabezpieczenia. Dlaczego jest wymagane i czy zawsze? A więc klient NIE ZAWSZE musi przedstawić zabezpieczenie. Jeśli jest "wiarygodny" wg norm firmy to nie musi. Jeśli natomiast jest bardzo ryzykowny to musi obowiązkowo. Proszę pamiętać, że może to być klient, który miał w przeszłości duże problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań lub według jego dokumentów finansowych nie ma zdolności. Jaką więc Fundusz ma pewność, że odzyska swoje pieniądze. A poza tym, przedstawienia zabezpieczenia w formie poręczenia współmałżonka (co w bankach jest zawsze wymagane - nie ma praktycznie kredytu bez zgody współmałżonka)lub poręczenia rodziców nie jest czymś nadzwyczajnym. Przy kwocie ponad 100 000 zł przedstawienie hipoteki, gdzie Fundusz wpisuje się w dział IV KW też nie jest czymś niespotykanym.
Tylko klient, który nie wierzy w to, że odda pożyczkę nie chce przedstawić zabezpieczenia.
Multi Inicjatywa ma za zadanie pomagać firmom, które same nie umieją pokierować procesem znalezienia oferty finansowania dla siebie.
Co najważniejsze - nie ma za to żadnych przedpłat, prowizji ani ukrytych opłat.
Zachęcam wszystkich do wejścia na stronę www.multiinicjatywa.pl i poczytania na temat firmy i produktów, które sprzedaje (w ofercie pojawiło się kilka nowych, unikalnych rozwiązań)
Cytuj
justyna pizzeria

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.4.2015 16:31
witam,
z firmą Multi Inicjatywa zaczęłam współpracę jakieś 2 lata temu kiedy to po staraniach o kredyt bankowy okazało się że dla firmy z 5 miesięcznym stażem bank ma niewiele do zaproponowania. Szczerze mówiąc byłam pełna obaw czy to nie jakaś lichwa, ale spotkanie z ich doradcą mnie uspokoiło wyjaśnił mi wszystko na spokojnie, przedstawił harmonogram rat, bez większych problemów dostałam kredyt 20.000.
Naprawdę polecam firma godna zaufania, zamierzam dalej korzystać z ich usług.
Cytuj
Kamil

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.4.2015 8:57
Ale czy firma udziela kredytów wyłącznie firmom działającym na rynku już jakiś czas? Czy jednak jest możliwość dostania kredytu jeśli otwieramy firmę?

Pytam się ponieważ chciałbym załozyć własną działalność. Wiem,ze załapię się na dofinansowanie z Urzędy Pracy ale te pieniądze nie wystarczą tak więc szukam obecnie innego sposobu finansowania.
Cytuj
ania71

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2015 17:20
Witam, udzielają kredytów dla firm od 1 dnia - ale musisz dać zabezpieczenie, to i tak lepiej niż w banku bo w banku nikt nie będzie z tobą nawet rozmawiał. O przepraszam idea Bank będzie cię kusić - ale najpierw musisz założyć u nich księgowość która z czasem okażę się jedną wielką fikcją - sam zobacz na ich stronę i sprawdź - zawsze możesz do nich zadzwonić i ich sprawdzić !!! na szczęście teraz można sprawdzić każdego :)
Cytuj
Odpowiedź