• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Multi Inicjatywa - parabank dla firm?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2015 16:07
Rozumiem, że ta firma pośredniczy niejako w udzielaniu kredytów, czy tak? I kredyt jest z banku, ale firma ułatwia jego otrzymanie młodym firmom, na podstawie zabezpieczenia?
Ile kosztuje to pośrednictwo? czy jest to jakaś kwota procentowa od udzielonego kredytu czy może zryczałtowana?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

10.7.2015 19:54
Zgadza się, jest to firma zajmująca się fachowym doradztwem i pośrednictwem ukierunkowanym na rynek funduszy pożyczkowych. Klient, u którego wszystkie parametry pasują do oferty bankowej bez problemu poradzi sobie sam, niestety jednak takich klientów jest coraz mniej. Coraz więcej za to klientów, którzy potrzebują pomocy w znalezieniu finansowania dla swojej firmy. Pożyczki, które pozyskuja dla swoich klientów są bezpieczne, z zaufanych instytucji. Koszty są porównywalne do oferty bankowej np. Idea banku. Firma podpisuje z klientem umowę na pośrednictwo finansowe i pobiera opłatę uzależniona od otrzymanej kwoty pożyczki. Po otrzymaniu pożyczki klient dostaje fakturę na prowizję. Wszystko jest jasne i bezpieczne.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 13:49
Na rynku finansów dla firm działa kilka kategorii podmiotów finansujących:

1. Banki - tam większość klientów poszukuje wsparcia finansowego, i temat który bank wybrać najczęściej pojawia się na forach internetowych.

2. Fundacje pozarządowe - o tych klienci wiedzą znacznie mniej, mimo, że ich oferta jest dużo tańsza niż bankowa. Należą one do tzw. KSU czyli Krajowego Sektora Usług i działają na podstawie Umów z PARP. Punkty konsultacyjne znajdują się w każdym województwie. Przykład: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Mazowiecka Agencja Rozwoju Regionalnego. Oprócz nich działają inne Agencje zrzeszone w KSU np. Krajowe Stowarzyszenie Rozwoju Przedsiębiorczości w Końskich /działa na terenie kilku województw/, Fundacja Rozwoju Gminy Zelów w łódzkiem, itp. Mimo,że Fundacje żądają zabezpieczeń, naprawdę warto, bo oprocentowania pożyczek udzielanych z wykorzystaniem Funduszu Jeremii są naprawdę niskie - około 1%.

3. Kolejną grupę stanowią fundusze komercyjne, działają one na rynku i mają różne oferty. Często też posiadają w swojej ofercie pożyczki ze wsparciem rządowym. One są trochę droższe od Fundacji pozarządowych i Banków, bowiem oprócz oprocentowania doliczają dodatkowy koszt. Może on się nazywać różnie, np. koszt obsługi prawnej.
Przykład: Inicjatywa Mikro z Warszawy, Fundusz Mikro z Krakowa

Ostatnią grupę stanowią tzw. pośrednicy czy brokerzy nazwijmy to Centralni. Przykład: Fines S.A., Dom Finansowy QS, Górnośląskie Towarzystwo Finansowe itp., które są tzw. operatorami. Na podstawie pełnomocnictw Banków czy innych istytucji finansowych /Fundusz Mikro, Inicjatywa Mikro/, udzielają dalszych pełnomocnictw Biurom, które działają na terenie kraju.
Tak więc lista instytucji wspomagających firmy jest długa. Należy tylko właściwie wybierać w/g swoich potrzeb.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
pracownik miesiaca

Niezarejestrowani

27.10.2015 12:48
Pracowałem w tej " ala" firmie.. Żenujące. Czysty wyzysk pracowników. Mobing w szczególności przez ta blondynę wielka dyrektor. Działają nie do końca legalnie biorąc brokerki od klientów.. Zdecydowanie nie polecam. Raczej sa już na skraju bankructwa. Proponuja umowe 3 miesiace i pozniej nie przedluzaja. Szukają bzdurnych powodów i tak sie to powtarza systematycznie co 3 miesiace. Zarobić sie nie da. Zwykła minimalna krajowa, o prowizji mozesz zapomnieć.. mimo ze zrobisz plan nie dostaniesz. Zawssze jakies wymowki. Jesli sie rzucasz lecisz za bzdurny powod.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2015 15:48
Stanisław Bińkiewicz napisał
Na rynku finansów dla firm działa kilka kategorii podmiotów finansujących:

1. Banki - tam większość klientów poszukuje wsparcia finansowego, i temat który bank wybrać najczęściej pojawia się na forach internetowych.

2. Fundacje pozarządowe - o tych klienci wiedzą znacznie mniej, mimo, że ich oferta jest dużo tańsza niż bankowa. Należą one do tzw. KSU czyli Krajowego Sektora Usług i działają na podstawie Umów z PARP. Punkty konsultacyjne znajdują się w każdym województwie. Przykład: Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Mazowiecka Agencja Rozwoju Regionalnego. Oprócz nich działają inne Agencje zrzeszone w KSU np. Krajowe Stowarzyszenie Rozwoju Przedsiębiorczości w Końskich /działa na terenie kilku województw/, Fundacja Rozwoju Gminy Zelów w łódzkiem, itp. Mimo,że Fundacje żądają zabezpieczeń, naprawdę warto, bo oprocentowania pożyczek udzielanych z wykorzystaniem Funduszu Jeremii są naprawdę niskie - około 1%.

3. Kolejną grupę stanowią fundusze komercyjne, działają one na rynku i mają różne oferty. Często też posiadają w swojej ofercie pożyczki ze wsparciem rządowym. One są trochę droższe od Fundacji pozarządowych i Banków, bowiem oprócz oprocentowania doliczają dodatkowy koszt. Może on się nazywać różnie, np. koszt obsługi prawnej.
Przykład: Inicjatywa Mikro z Warszawy, Fundusz Mikro z Krakowa

Ostatnią grupę stanowią tzw. pośrednicy czy brokerzy nazwijmy to Centralni. Przykład: Fines S.A., Dom Finansowy QS, Górnośląskie Towarzystwo Finansowe itp., które są tzw. operatorami. Na podstawie pełnomocnictw Banków czy innych istytucji finansowych /Fundusz Mikro, Inicjatywa Mikro/, udzielają dalszych pełnomocnictw Biurom, które działają na terenie kraju.
Tak więc lista instytucji wspomagających firmy jest długa. Należy tylko właściwie wybierać w/g swoich potrzeb.


Ciekawi mnie ta druga grupa, czyli fundacje pozarządowe. czy udzielają tam wszelkich kredytów? Głównie interesują mnie hipoteczne.
Gdzie w ogóle tego szukać, w miastach wojewódzkich?
Ma Pan rację pisząc, że ludzi nic o tym nie wiedzą, ja po raz pierwszy usłyszałem coś więcej na ich temat.
Cytuj
Karolina

Niezarejestrowani

29.10.2015 14:02
Witam,
Zastanawia mnie fakt dlaczego zawsze "hejterami" wśród pracowników danych firm są osoby, które zostały zwolnione z powodów np. braku realizacji planów lub bycia nieuczciwym i później w zemście zamieszczają negatywne posty...
Multi Inicjatywa zatrudnia swoich pracowników jako jedna z niewielu firm na rynku finansowym w Polsce na umowę o pracę i gwarantuje im pensję podstawową. Śmieszy mnie kiedy niedoświadczony pracownik myśli, że w innych firmach z branży otrzymuje się umowę i wysoką podstawę a w rzeczywistości zatrudnienie w pośrednictwach finansowych opiera się na umowie o współpracy i samej prowizji.
Niestety - ktoś, kto nie sprzedaje i nie przestrzega regulaminu firmy zostaje zwolniony lub nie ma przedłużonej umowy próbnej. Zasady są proste. Tak samo, jak wymagania wobec pracowników - realizacja planów, minimum kultury osobistej i uczciwość wobec firmy. Za brak przestrzegania tych zasad wobec każdego pracownika wyciągamy konsekwencje, czasem nawet prawne.
Cytuj
pracownik MI - jeszcze nie miesiąca

Niezarejestrowani

29.10.2015 14:13
Drogi Pracowniku Miesiąca domyślam się kim jesteś i dlatego dziwi mnie że nie masz odwagi podpisać się imieniem - kto jak kto ale TY !!! Jedynym wytłumaczeniem takiego braku odwagi jest strach przed tym że ktoś z pracowników napisze dlaczego już Cię nie ma z nami. Prawda jest taka że za to co zrobiłeś pracowniku miesiąca wylatuje się dyscyplinarnie, a my dowiadujemy się o Tobie coraz ciekawszych rzeczy! Życzymy Ci abyś szybko znalazł pracę i abyś u nowego pracodawcy też miał czas na zamawianie sobie pizzy. A ja osobiście odradzam Ci finanse bo tutaj obowiązują pewne zasady chociażby przestrzeganie tajemnicy służbowej a u Ciebie z tym bardzo krucho. powodzenia
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.6.2016 21:13
Multi Inicjatywa to pośrednik kredytowy. Jak szukasz kredytu dla firmy to można tam próbować. Próbują w bankach, jakiś funduszach - generalnie tam, gdzie się da. Tak, żeby załatwić klientowi kredyt. W sumie nie są źli.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.5.2017 21:09
To pośrednik kredytowy. Są skuteczni. Prowizja jest normalna. No i wygodne jest to, że praktycznie wszystko załatwiją za klienta. Jesli samemu nie ma się czasu chodzić po bankach lub się na tym nie zna to polecam. Ja miałem problem z BIK - kiedyś miałem opóźnienia i pomogli mi załatwić kredyt.
Cytuj
Max

Niezarejestrowani

30.5.2017 21:12
Aktualne zajmują się moją sprawą. Uczciwie podchodzą do tematu - mówią co i jak i informują o wszyskich kosztach. No i najważniejsze że potrafią pomóc klientowi. Bardzo mili i konkretni ludzie.
Cytuj
Odpowiedź