• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Problem ze spłatą kredytu na firmę.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Rupi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 10:32
Wzięłam rok temu kredyt na działalność gospodarczą, którą właśnie zakładałam. W tym momencie firma upadła z braku klientów. Do spłaty zostało mi 15000. Nie mam w tym momencie pracy, działalność zamknęłam w ubiegłym tygodniu i nie wiem, z czego mam spłacić ten kredyt. Czy ktoś mi może coś doradzić?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 11:17
nie masz dochodu więc może jakiś majątek, który możesz sprzedać i przeznaczyć na spłatę długu?

umowa kredytu zostanie wypowiedziana, bank pewnie sprzeda dług firmie windykacyjnej, która będzie próbowała odzyskać dług
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Rupi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 13:52
Mam tylko wyposażenie salonu, który prowadziłam, ale szczerze wątpię, czy wystarczy on na spłatę tego kredytu. Wystawiłam to wszystko na sprzedaż, ale łącznie mogłabym zarobić na tym jakieś 8 tysięcy, w końcu to używany sprzęt i meble. O ile ktoś kupi.
A jeśli bym poczekała na tę firmę windykacyjną, niech sobie zabiera te graty w poczet długu to byłoby bardzo złe posunięcie? Przynajmniej nie musiałabym się męczyć ze sprzedażą.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.5.2015 15:41
Zalezy jaka jest wartośc wyposazenia. Moze akurat jest wiecej warta niz te 15000 zł.
Cytuj
Rupi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2015 9:13
Gość napisał
Zalezy jaka jest wartośc wyposazenia. Moze akurat jest wiecej warta niz te 15000 zł.


No niestety nie jest warta więcej, jak już wcześniej napisałam, wyceniam ją na jakieś 8 tysięcy, no przy dobrych wiatrach 10, bo w sumie nie jest zużyta. Ale na ile wyceni ją komornik? Pewnie jeszcze połowę tej wartości.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.5.2015 12:09
jak możesz to sama sprzedaj, przy egzekucji dostaniesz może połowę wartości rynkowej i zadłużenie pozostanie do spłaty, tak naprawdę niewiele się zmieni, wystarczy może na koszty komornika i jakieś odsetki
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
mikusiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2015 0:57
Rupi, a gdzie dostałaś taki kredyt? Szukam właśnie kredytu na działalność, ale nie wiem, gdzie uderzyć...
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Rupi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2015 14:52
mikusiek napisał
Rupi, a gdzie dostałaś taki kredyt? Szukam właśnie kredytu na działalność, ale nie wiem, gdzie uderzyć...


Kredyt brałam w Getinbanku, ale to było rok temu. Nie wiem, czy teraz ci ta informacja coś da, tym bardziej, że chyba nie opisalam nigdzie warunków ani nawet kwoty kredytowania, więc skąd możesz wiedzieć, że będzie ci odpowiadał? Ja w sumie nawet nie wiem, czy w tym momencie wciąż oni dają kredyty na rozpoczęcie działalności. Najlepiej, jeśli opiszesz swoją sytuację tu, na forum i na pewno doradcy ci coś zaproponują.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

1.6.2015 10:05
proponuję aby Pani sama sprzedała ten sprzęt, ponieważ komornik sprzeda (jeśli sprzeda) po niższej wartości, a dodatkowo dojdą koszty egzekucji.
Najlepiej od razu skontaktować się z bankiem i poinformować o swojej sytuacji, jeśli będzie trzeba to pisać odwołania od decyzji banku. Może bank pozwoli na wakacje kredytowe, zawarcie ugody itp.
Siedzenie i czekanie na komornika to najgorsze z rozwiązań.
Cytuj
Odpowiedź