• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

otworzenie działalnosci

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 8:06
Ile trzeba +/- mieć na początek działalności? Ja mam odłożone 5000 zł. Chciałam otworzyć salon kosmetyczny i coś czuję, że te pieniądze wystarczą mi jedynie na zakup kosmetyków na początek i to pewnie nie wszystkich. Wiecie jaki bank chętnie udziela pożyczek nowo założonym firmom?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 14:28
rita napisał
Ile trzeba +/- mieć na początek działalności? Ja mam odłożone 5000 zł. Chciałam otworzyć salon kosmetyczny i coś czuję, że te pieniądze wystarczą mi jedynie na zakup kosmetyków na początek i to pewnie nie wszystkich. Wiecie jaki bank chętnie udziela pożyczek nowo założonym firmom?
Kredyty na tzw. start-upy proponuje kilka banków. Są to m. in Bank Polskiej Spółdzielczości, FM Bank PBP, Idea Bank, mBank, Multibank, Pekao SA, PKO BP – te przyznają pożyczki nowo powstałym firmom. Popularne obecnie są produkty Idea Bank ze wsparciem unijnym. Możliwe jest też otrzymanie kredytu ze wsparciem rządowym. Proponuje przeanalizować oferty i znaleźć odpowiednie.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:44
FM Bank? Pierwszy raz o nim słyszę. Rita 5000 zł to nie jest zły wkład własny. Bank na pewno weźmie go pod uwagę. Na twoim miejscu poszłabym do PKO lub do Idea Banku. To wsparcie unijne brzmi zachęcająco. W ogóle najlepiej przejrzyj sobie wszystkie oferty banków przedstawionych przez Panią ekspert. Na pewno coś ci się spodoba;)
Cytuj
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:41
W życiu nie słyszałem o FM banku, być może to jeden z tych co jest na rynku ale się nie reklamuje. Mam dziwne wrażanie że właśnie taki banki mają dużo lepsza ofertę niż te które tak ostro reklamują się w telewizji czy gazetach.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 12:46
uweilbiam ten optymizm niektorych... dolicz sobie kolczatka do tego 3 mc koszty utrzymania bo trzeba zawsze liczyc ze od poczatku nie bedziesz zarabiała a moze i przez pierwsze 6 mc moze nie byc zadnych przychodów tylko koszty... nie liczylabym na pół miliona w pierwszym roku :P
Cytuj
Grzegorz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 7:31
karolsia masz racje przecież działalność od razu nie przynosi zysków ,musimy się liczyć że z własnej kieszeni będziemy dokładać .Chyba ze masz genialny pomysł na działalność która od początku będzie przynosiła zysk .A co do dofinansowania to obecnie jest ich wiele pochodź po urzędach ,popytaj a na pewno coś znajdziesz .
Cytuj
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 13:25
ja jak zakladalam dzialalnosc a bylo to dorych pare lat temu nie przewidzialaM ze nie bede na poczatku zarabiac wiec nie wiem czy moja przygoda z dg trwala moze z 4 miesiace hehe ;)
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 21:45
Wszystko zależy jakiego rodzaju to działalność. Czy to sklep internetowy czy jakiś inny rodzaj działalność. W każdym razie zawsze na początku wydatki są ogromne. Napisz nam coś więcej wtedy ktoś będzie mógł CI pomóc.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 14:10
madzialenka89 napisał
Fakt. Te wszystkie koszty, papiery i latanie po urzędach już na samym początku potrafi skutecznie zniechęcić do założenia firmy. A wiecie może jak wyglądają składki ZUS? Ile płaci się miesięcznie na początku? Ja coś słyszałam, że przez kilka lat płaci się połowę składek. Czy to prawda?


Prawda, że składka jest mniejsza przez pierwsze dwa lata, ale nie prawdą jest to, że trzeba jakoś specjalnie latać po urzędach. Ja byłam tylko raz w urzędzie miasta i raz w zusie. Na tym skończyła się latanina.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2014 15:35
Malessa napisał
No jak chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą musisz liczyć się z początkowymi kosztami zawsze tak jest że prze kilka pierwszych miesięcy zyski są małe bo większość pieniędzy idzie na wszelkie opłaty. Chyba że odłożysz sobie spora sumę na początek by móc spokojnie opłacać rachunki.


Zysków to przez pierwsze kilka miesięcy wcale nie ma! Ciężko jest zacząć szczególnie jeżeli mamy dużą ratę kredytu albo kiepskie miejsce na biznes albo mamy działalność internetową. Zresztą każdy nawet najmniejszy czynnik ma znaczenie na początku.
Cytuj
Odpowiedź