• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

otworzenie działalnosci

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
KolczatKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 20:19
Witam, chciałabym uzyskać informacje z jakimi kosztami muszę się liczyć rejestrując działalność gospodarczą w Polsce. Jeszcze nie wiem czy to będzie jednoosobowa działalność czy spółka handlowa. Nie wiem czy będę potrzebowała na start jakiegoś wsparcia, czy starać sie o dofinansowanie. A tak znając mniej więcej koszta będę wiedziała na co mam się nastawić i ile będe potrzebowała pieniędzy.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 9:05
Zakładając działalność gospodarczą trzeba liczyć się z wieloma wydatkami już na samym starcie. Są to: opłaty rejestracyjne, koszty rozpoczęcia, opłata za założenie konta czy koszt pieczątki firmowej. Składając wiele wniosków, pamiętać należy o wniesieniu opłaty skarbowej w kwocie 170 zł. Następnie trzeba się liczyć z kosztami rozpoczęcia. W przypadku zakładania spółki, od umowy oraz aktu założycielskiego należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych.
Jeśli umowa spółki zostanie sporządzona w formie aktu notarialnego, podatek zostanie pobrany przez samego notariusza. Podatek od umowy spółki wynosi 0,5proc. W licznych przypadkach należy sporządzić umowy w formie szczególnej, z warunkiem tym związane są dodatkowe koszty, ponieważ należy udać się do notariusza, który akt ten sporządzi. Wysokość opłaty za jego założenie zależy od banku, w jakim konto jest zakładane. Koszt wyrobienia pieczątki jest różny, ale nie wynosi przeważnie mniej niż 30 zł.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
biedronkaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 14:33
W Polsce niestety opłaty zaczynają sie już od samego początku, czasami nawet za wyciągniecie kopi jakiegoś potrzebnego papierka z urzędu trzeba zapłacić i po 20 zł. Proponuje się nastawić na koszty jakie będziesz musiała ponieść już w urzędach za dokumenty, kwitki papierki. U nas za wszystko sobie liczą niestey.
Cytuj
Szymek36

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 21:13
Niestety macie całkowitą racje. Ja tak tylko poglądowo sprawdzałem ile wyniosło by mnie samo otworzenie działalności od strony formalne. I jak zobaczyłem ile jest papierów, kosztów całkowicie z kosmosu to niestety ale zrezygnowałem. Nie na moje nerwy była taka zabawa.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 16:55
Fakt. Te wszystkie koszty, papiery i latanie po urzędach już na samym początku potrafi skutecznie zniechęcić do założenia firmy. A wiecie może jak wyglądają składki ZUS? Ile płaci się miesięcznie na początku? Ja coś słyszałam, że przez kilka lat płaci się połowę składek. Czy to prawda?
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 19:02
na początku jest chyba 350 złotych a po dwóch latach składki wynoszą ponad 400 złotych. Niestety nie pamiętam ile dokładnie. Moim zdaniem to sporo, zwłaszcza, że na początku mało, która firma przynosi duże zyski. A jakby nie patrzeć właściciel chce zarabiać przede wszystkim na siebie a nie państwo.
Cytuj
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 23:50
A to już jest nasza polska rzeczywistość. Niestety chcąc otworzyć własną działalność musimy liczyć sie z tym że początkowo wszystkie nasze zyski niestety będziemy musieli oddawać na Państwo. Dopiero po dłuższym czasie możemy liczyć na to że jakieś zyski pójdą w końcu do naszej kieszeni.
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 1:09
Nie orjetuje się czy opłaty ZUS na początek są niższe ale z tego co wiem obecnie składka ZUS wynosi około 660 złotych .Wydaje mi się że to naprawdę kolosalne pieniądze .Jak trzeba szybko rozkręcić działalność aby mieć duże zyski i móc płacić ta wysokie ubezpieczenie .
Cytuj
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 10:41
Ubezpieczenie ZUS to jedno z wielu kosztów jakie nasz czeka przy rozpoczęciu działalności gospodarczej .Gdzie tylko nie pójdziemy to na początek czekają nas same koszty .Ale przecież osoby chcące założyć działalność na pewno liczą się z kosztami .Więc trzeba mieć pomysł na firmę która będzie przynosiła duże zyski anie straty .
Cytuj
Malessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:53
No jak chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą musisz liczyć się z początkowymi kosztami zawsze tak jest że prze kilka pierwszych miesięcy zyski są małe bo większość pieniędzy idzie na wszelkie opłaty. Chyba że odłożysz sobie spora sumę na początek by móc spokojnie opłacać rachunki.
Cytuj
Odpowiedź