08.06.2012, 12:06

Zyski pewniejsze niż z zakładów bukmacherskich, czyli ranking lokat cz. II

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 2 głosów)

Który bank na początku czerwca oferuje najatrakcyjniejsze lokaty terminowe? Na jakie oprocentowanie można liczyć? Czy bank wymaga czegoś w zamian? Comperia.pl sprawdza oferty depozytów na okres od 1 do 12 miesięcy.

Ostatnio Comperia.pl opublikowała ranking najlepszych lokat na okres od 1 do 4 miesięcy. Dziś przyszedł czas na dłuższe depozyty.

Lokaty na 5-8 miesięcy
Ranking najlepszych lokat na okres od 5 do 8 miesięcy okazuje się po prostu zestawieniem lokat 6-miesięcznych. Oprocentowanie depozytów na pół roku bije bowiem na głowę oprocentowanie lokat na inne okresy.

Najwięcej - 6,20 proc. w skali roku - zarobią posiadacze konta w Meritum Banku, którzy założą Lokatę Standardową Internetową. Na niewiele mniej, bo 6,10 proc., mogą liczyć w tym banku osoby nieposiadające rachunku osobistego. Oni także mogą otworzyć FM Lokatę w FM Banku. Właściwie tyle samo zarobią na Depozycie Plus posiadacze konta osobistego w Toyota Banku.

6 proc. w skali roku zyskać można na 3 lokatach w Santander Consumer Banku, oraz na Lokacie Standardowej w Meritum Banku. Choć żadna z tych lokat nie wiąże się z koniecznością posiadania rachunku w banku, to tylko Lokatę Direct + Internet od Santander Consumer Banku założyć można przez Internet. W przypadku pozostałych należy udać się do placówki banku (lub skorzystać z usług Centrum Telefonicznego w przypadku Lokaty Zysk+).

Sprawdź najlepsze lokaty na 5-8 miesięcy.

Lokaty na 9-12 miesięcy
Wśród lokat na okres od 9 do 12 miesięcy prym wiodą depozyty na rok. Najwyższe oprocentowanie - 6,3 proc. w skali roku - oferują Santander Consumer Bank na Lokacie Direct+ Internet oraz Meritum Bank na Lokacie Standardowej Internetowej (dla posiadaczy konta).

Także produkty tych banków są na kolejnych miejscach rankingu. Oprocentowanie 6,20 proc. w skali roku obowiązuje na Lokacie Meritum Zysku w Internecie oraz Zysk+ i Direct+. Grupę depozytów na 6,20 proc. uzupełnia FM Lokata od FM Banku. W przypadku żadnego z nich nie jest potrzebny rachunek osobisty, choć lokat od Santander Consumer Banku nie można otworzyć w Internecie.

6,10 proc. odsetek w skali roku zarobić można na Lokacie Standardowej dla klientów indywidualnych w Meritum Banku (nie trzeba rachunku osobistego, ale lokatę założyć można tylko w oddziale banku) oraz na Lokacie Tip Top w Open Finance (lokata prowadzona przez Getin Bank; nie potrzeba konta osobistego). Tyle samo otrzyma się również na 9-miesięcznych: FM Lokacie w FM Banku i Lokacie Direct + Internet w Santander Consumer Banku. To jedyne „rodzynki” - lokaty na inny okres niż 9 miesięcy w zestawieniu najatrakcyjniejszych depozytów.

Tutaj znajdziesz najlepsze lokaty na 9-12 miesięcy.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.06.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe