Złoty czy waluta

Porównaj wysokość rat i koszty kredytu w zależności od waluty, w jakiej się zadłużasz. Sprawdź, który kredyt i przy jakich parametrach jest bardziej opłacalny.  

Kwota kredytu
PLN
Okres
miesięcy
Rodzaj rat
 
Oprocentowanie kredytu w PLN
%
Waluta
Oprocentowanie kredytu w wybranej walucie
%
Średni kurs kupna danej waluty
 
Średni kurs sprzedaży danej waluty
 

W jakiej walucie zaciągnąć kredyt? Złoty czy waluta?

Zastanawiasz się, w jakiej walucie zaciągnąć kredyt? Czy zdecydować się na kredyt w złotych, czy może bardziej opłacalny będzie kredyt walutowy? W decyzji powinien pomóc kalkulator kredytowy.

Wpisz kwotę i długość okresu spłaty kredytu, wybierz rodzaj rat, podaj oprocentowanie kredytu w złotych. Następnie wybierz walutę kredytu, z którym chcesz skonfrontować zobowiązanie w złotych. Uzupełnij oprocentowanie kredytu walutowego, kurs po którym nastąpi wypłata kredytu, oraz średni kurs spłaty. Po kliknięciu przycisku "oblicz" dowiesz się, ile wynosi rata kredytu w złotych a ile w walucie, sumę odsetek obu kredytów, oraz informację, przy jakim kursie raty obu zobowiązań zrównają się ze sobą.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Bitcoin to nie pieniądz. NBP i KNF ostrzegają przed kryptowalutami
Rosnące w Polsce zainteresowanie kryptowalutami, na czele z bitcoinem, budzi coraz większe obawy ze strony krajowego nadzoru finansowego, organów rządowych i całego środowiska bankowego. NBP wraz z KNF stworzyli nawet dedykowaną, „antybitcoinową” stronę internetową, której celem jest uświadamianie konsumentów o ryzyku, jakie niesie inwestowanie w wirtualne „waluty”, również te mniej znane, takie jak litecoin czy ether. Serwis dostępny jest pod adresem uwazajnakryptowaluty.pl.
Tylko nieliczni zyskają. Komu pomoże ustawa frankowa?
Prezydencki projekt ustawy dotyczącej m.in. kredytów hipotecznych we frankach jest w ocenie wicepremiera Mateusza Morawieckiego "bardzo ciekawy i bardzo potrzebny" - donosi PAP. Od poprzednich propozycji padających ze strony rządzących odróżnia go rodzaj oferowanego wsparcia. Na nowej ustawie skorzystać mają przede wszystkim kredytobiorcy o niskich dochodach. Ci bogatsi będą musieli sami ponieść konsekwencje wynikające z ryzyka wiążącego się z walutowymi kredytami hipotecznymi.
Ranking kart wielowalutowych: czerwiec 2017
Często podróżujesz za granicę? Jeśli tak, dobrze wiesz, ile problemów potrafi sprawiać posługiwanie się obcą walutą. Rozwiązania są dwa: albo operowanie gotówką, albo kartą. Niestety oba wiążą się z niedogodnościami i dodatkowymi kosztami. Na szczęście można je ograniczyć – za pomocą karty wielowalutowej. Którą z nich wybrać, dowiesz się z najnowszego rankingu kart wielowalutowych, przygotowanego przez Comperia.pl.
Co warto wiedzieć o oprocentowaniu kredytów gotówkowych
Jest to element oferty, który w największym stopniu wpływa na koszt kredytu. Od niego uzależniona jest wysokość miesięcznej raty.
Lub sprawdź najlepsze kredyty samochodowe:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Bankowy kredyt samochodowy (samochody używane)
474.3 PLN
1.00 %
6.69 %
Santander Consumer Bank - Bankowy kredyt samochodowy (samochody używane)
Kredyt samochodowy
488.36 PLN
1.99 %
8.31 %
Inbank - Kredyt samochodowy