Złoty czy waluta

Porównaj wysokość rat i koszty kredytu w zależności od waluty, w jakiej się zadłużasz. Sprawdź, który kredyt i przy jakich parametrach jest bardziej opłacalny.  

Kwota kredytu
PLN
Okres
miesięcy
Rodzaj rat
 
Oprocentowanie kredytu w PLN
%
Waluta
Oprocentowanie kredytu w wybranej walucie
%
Średni kurs kupna danej waluty
 
Średni kurs sprzedaży danej waluty
 

W jakiej walucie zaciągnąć kredyt? Złoty czy waluta?

Zastanawiasz się, w jakiej walucie zaciągnąć kredyt? Czy zdecydować się na kredyt w złotych, czy może bardziej opłacalny będzie kredyt walutowy? W decyzji powinien pomóc kalkulator kredytowy.

Wpisz kwotę i długość okresu spłaty kredytu, wybierz rodzaj rat, podaj oprocentowanie kredytu w złotych. Następnie wybierz walutę kredytu, z którym chcesz skonfrontować zobowiązanie w złotych. Uzupełnij oprocentowanie kredytu walutowego, kurs po którym nastąpi wypłata kredytu, oraz średni kurs spłaty. Po kliknięciu przycisku "oblicz" dowiesz się, ile wynosi rata kredytu w złotych a ile w walucie, sumę odsetek obu kredytów, oraz informację, przy jakim kursie raty obu zobowiązań zrównają się ze sobą.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Bitcoin to nie pieniądz. NBP i KNF ostrzegają przed kryptowalutami
Rosnące w Polsce zainteresowanie kryptowalutami, na czele z bitcoinem, budzi coraz większe obawy ze strony krajowego nadzoru finansowego, organów rządowych i całego środowiska bankowego. NBP wraz z KNF stworzyli nawet dedykowaną, „antybitcoinową” stronę internetową, której celem jest uświadamianie konsumentów o ryzyku, jakie niesie inwestowanie w wirtualne „waluty”, również te mniej znane, takie jak litecoin czy ether. Serwis dostępny jest pod adresem uwazajnakryptowaluty.pl.
Ranking kont osobistych: luty 2018
0 zł za konto, kartę wielowalutową, wypłaty z zagranicznych bankomatów, a do tego konto oszczędnościowe na wysokie 2,7% - na taki pakiet korzyści mogą liczyć osoby, które otworzą konto w Banku Pekao S.A., zwycięzcy lutowego rankingu rachunków osobistych Comperia.pl.
Tylko nieliczni zyskają. Komu pomoże ustawa frankowa?
Prezydencki projekt ustawy dotyczącej m.in. kredytów hipotecznych we frankach jest w ocenie wicepremiera Mateusza Morawieckiego "bardzo ciekawy i bardzo potrzebny" - donosi PAP. Od poprzednich propozycji padających ze strony rządzących odróżnia go rodzaj oferowanego wsparcia. Na nowej ustawie skorzystać mają przede wszystkim kredytobiorcy o niskich dochodach. Ci bogatsi będą musieli sami ponieść konsekwencje wynikające z ryzyka wiążącego się z walutowymi kredytami hipotecznymi.
Ranking kart wielowalutowych: czerwiec 2017
Często podróżujesz za granicę? Jeśli tak, dobrze wiesz, ile problemów potrafi sprawiać posługiwanie się obcą walutą. Rozwiązania są dwa: albo operowanie gotówką, albo kartą. Niestety oba wiążą się z niedogodnościami i dodatkowymi kosztami. Na szczęście można je ograniczyć – za pomocą karty wielowalutowej. Którą z nich wybrać, dowiesz się z najnowszego rankingu kart wielowalutowych, przygotowanego przez Comperia.pl.
Co warto wiedzieć o oprocentowaniu kredytów gotówkowych
Jest to element oferty, który w największym stopniu wpływa na koszt kredytu. Od niego uzależniona jest wysokość miesięcznej raty.
Lub sprawdź najlepsze kredyty samochodowe:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Bankowy kredyt samochodowy (samochody używane)
474.3 PLN
1.00 %
6.69 %
Santander Consumer Bank - Bankowy kredyt samochodowy (samochody używane)
Kredyt samochodowy
488.36 PLN
1.99 %
8.31 %
Inbank - Kredyt samochodowy

Najnowsze porady
1. Emilia Kasińska
2. Emilia Kasińska
3. Renata Grochowska
4. Ekspert Comperia.pl
5. Marzena Kazbieruk