08.03.2010, 16:00

Złoty coraz mocniejszy-raty kredytów najniższe od początku roku!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Comperia regularnie śledzi losy kredytów hipotecznych. Co tydzień sprawdzamy, jak zmieniały się średnie rynkowe stopy procentowe i kursy walutowe. Nie wiesz, w jakiej walucie zaciągnąć kredyt hipoteczny? Chcesz zobaczyć, jak zmieniały się raty w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Zobacz Kredytometr Comperia.pl!
W ciągu ostatniego tygodnia mieliśmy do czynienia ze znacznymi spadkami rat kredytów hipotecznych. W przypadku zobowiązań denominowanych do walut obcych przyczyną tych zmian jest znaczne umocnienie się naszej rodzimej waluty. Złoty zyskał w stosunku do euro aż 9 groszy. W przypadku dolarów i franków szwajcarskich adekwatne zmiany wyniosły 6 i 5 groszy.
Powody do zadowolenia powinni mieć także kredytobiorcy zadłużeni w złotówkach. Od grudnia systematycznie spada stawka WIBOR, co świadczy o coraz większej dostępności kredytów hipotecznych.
 
Kredyty hipoteczne – dolar i euro na zbliżonym poziomie
Obecnie najtańszą opcją na rynku w segmencie kredytów hipotecznych są zobowiązania denominowane do dolarów amerykańskich. Miesięczna rata modelowego kredytu w wysokości 200 tys. zł, zaciągniętego na okres 30 lat, wynosi średnio 801 złotych. Niewiele więcej zapłacić muszą także osoby zadłużone w euro – jedynie ok. 803 złotych miesięcznie. Jak widać zatem, różnica pomiędzy miesięcznymi obciążeniami są bardzo małe.
 
Kredyty hipoteczne w euro cieszą się jednak coraz większą popularnością. W porównaniu z dolarami amerykańskimi są także znacznie dostępniejsze na rynku. Mimo to, w perspektywie coraz słabszej waluty europejskiej, warto zaczekać jeszcze z kredytem. Dotyczy to wszystkich zobowiązań denominowanych do walut obcych.
 
Kredyty hipoteczne – franki stabilne i niedrogie
W ubiegłym tygodniu złotówka umocniła się także w stosunku do franka szwajcarskiego. W rezultacie miesięczne raty kredytów hipotecznych denominowanych do tej waluty znacznie spadły. Miesięczna obsługa modelowego kredytu w wysokości 200 tys. zł wiąże się z wydatkami na poziomie ok. 850 złotych. Jest to o ponad 30 zł mniej niż jeszcze cztery tygodnie temu.
 
Kredyty hipoteczne – złotówki najdroższe, ale i tak coraz tańsze
Tradycyjnie najwięcej za obsługę kredytów hipotecznych muszą zapłacić osoby zadłużone w rodzimej walucie. Miesięczna rata modelowego kredyty w wysokości 200 tys. zł, zaciągniętego na okres 30 lat, wynosi średnio 1 090 złotych. Niemniej jednak, dzięki obniżkom rynkowej stopy procentowej WIBOR, zobowiązania w naszej walucie także spadają. W perspektywie 2 ostatnich miesięcy raty przekroczyły granicę 1 100 złotych.
 

Zmiana wysokości rat kredytów hipotecznych

złoty a raty kredytów

Źródło: Porównywarka finansowa www.comperia.pl

 
Zmiana wysokości średniego oprocentowania kredytów hipotecznych
 
złoty a raty kredytów

Źródło: Porównywarka finansowa www.comperia.pl

 

Zmiana wysokości średnich kursów spłaty kredytów hipotecznych

złoty a raty kredytów

Źródło: Porównywarka finansowa www.comperia.pl

 

A Twoim zdaniem, które kredyty hipoteczne  są najlepszy? Podziel się swoją opinią na naszym forum o kredytach hipotecznych! 

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.03.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora