12.09.2008

Zamiast składki wyższa marża

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Bank Zachodni WBK zmienia system pobierania opłaty za tzw. ubezpieczenie pomostowe.

Składki za ubezpieczenie pomostowe lub przejściowe obowiązkowo płacą osoby zaciągające kredyty hipoteczne. Płaci się je od momentu uruchomienia kredytu do prawomocnego wpisu hipoteki do księgi wieczystej. W dużym stopniu suma składek, jakie trzeba zapłacić, zależy od sprawności sądów wieczysto-księgowych. Opłata za to ubezpieczenie pobierana jest w formie klasycznej składki ubezpieczeniowej. Do czasu ustanowienia hipoteki banki mogą też - zamiast składki - podwyższyć marżę kredytową.

Od 10 września 2008 roku na system podwyższenia marży przeszedł Bank Zachodni WBK. Do tej pory klienci banku płacili składkę za ubezpieczenie w TU Europa wysokości 0,05 proc. kwoty kredytu. Teraz ubezpieczenie zostaje zastąpione podwyższoną marżą o 1 pkt proc. Wyższa marża obowiązywać będzie do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej.

Do końca września 2008 roku obowiązuje okres przejściowy. Wnioski kredytowe rozpatrywane będą na starych i nowych zasadach.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.09.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora